Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 869

    Prijavi adminu

    Lar svaka čast da ti si to izdržala.. Javi kakva je situacija s oplodnjom.. 🤞🏻❤️
    Ne znam zašto ti nisu predložili anesteziju u startu. Meni su zbog endometrioze preporučili anesteziju i za dvije js. Samo moja endo je dosta zešća, operirana, bolna itd itd..
    Teich ja mogu vjerovat jer je meni moja redovito zaboravljala dat uputnicu za određene stvari ili bi nešto dala, a dio zaboravila. Svaki put sam morala duplo provjeravati za što mi je dala, a za što nije i onda opet zivkat.. 🙄

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

  • Avatar Žuži

    Žuži

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Leona super sto se tsh smanjio, briga manje🥳
    Teich drago mi je sto ti je kariogram uredan, super je tako riješiti sto možemo i ne pitati se 👏🏼👏🏼👏🏼
    Tanjanja mislim da ti histeroskopija ne utječe na AMh, meni ga nije dodatno snizila. Drago mi je sto imaš plan za dalje i nadam se da će Prag biti uspješan 💪🏼

    👩🏻 34 👦🏻34, od 6/21, amh 6,52 pmol/L
    10 i 11/22 - AIH 👎🏼
    12/22 1Ivf, bemfola 225, cetrotide, 4 js, 1 vraćen 👎🏼
    5/23 2 ivf, bemfola 250, cetrotide, 7 js, 5 oplođenih, vraćena 2 (biokemijska)👎🏼, 1 blastica zamrznuta
    7/23 Fet, trudnoća, srce stalo kucati u 9+6, spontani
    12/23 ivf, Letrozol, klomifen, HMG/FSH+antagonist, 3 js, 2 oplođene, obe vraćene 3 dan, beta 0👎🏼
    5/24 ivf, gonal 300, antagonist, 3 js, 3 blastociste, 2 vracene👎🏼, 1 zamrznuta
    7/24 FET 👎🏼

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 375

    Prijavi adminu

    Sanjuska, žuži, hvala cure ❤️ bitno mi je bilo eliminirati vanmaternicnu i nepravilan oblik gestacijske tako da mi je odmah malo lakse. 
    Žuži tako je i nasa Sani pisala kad je uspoređivala ta dva doktora. Hoces ogtt raditi na krizinama ili? Tamo sam redovita pa ako ti trebaju uputstva, pitaj 🤣 hoćeš onda i do endokrinologa ako antitijela ne budu dobra ili ce ti dr R dati terapiju? 
    Gdje nam je jurky, nadam se da je sve u redu. 💙

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC
    ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰
    6+0 ❤️🙏🏼

  • lar22

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    sanjushka

    Lar svaka čast da ti si to izdržala.. Javi kakva je situacija s oplodnjom.. 🤞🏻❤️
    Ne znam zašto ti nisu predložili anesteziju u startu. Meni su zbog endometrioze preporučili anesteziju i za dvije js. Samo moja endo je dosta zešća, operirana, bolna itd itd..
    Teich ja mogu vjerovat jer je meni moja redovito zaboravljala dat uputnicu za određene stvari ili bi nešto dala, a dio zaboravila. Svaki put sam morala duplo provjeravati za što mi je dala, a za što nije i onda opet zivkat.. 🙄

    Hvala ti❤️ nadam se da će se nešto uspjeti oploditi. Sve mi nekak miriši da nisu baš kvalitetne. Rekli su mi samo broj no ne i da li su zrele,nezrele,prezrele. Ppjma to nemam. Moram priznati da sam i popriličnu bol u rectumu osječala( vjerujem da se i tamo naselila endica)

    🙍‍♀️ '93-endometrioza, hipotireoza,AMH 30
    👨'92-normozoo
    2019.spontana trudnoća 💙
    1.IVF 8/2024

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Sadiegreen, fotka je super 🤗🥰
    Aria, žao mi je 😔 odmori sad i skupljaj snage za dalje 🥰
    Luna, super se beta poduplala, sretno na prvom uzv 🤞🥰
    Angel eyes, pupo neka se mrvica čvrsto primi 🤞🥰
    Tera, drago mi je da je sve u redu 🥰
    Hypnoticpoison, 😘😘😘😘
    Sreća najveća, malena je preslatka 🥰
    Matajči, neka ih se što više oplodi 🤞🥰
    Leona, juhu napokon je tsh pao 🥳🥳🥳🥳😘
    Teushka, dobrodošla i sretno 🤞🥰
    Lar22, neka bude što više dobrih 🤞🥰
    Teich, bravoo za dobre nalaze 🥳🥰
    Tanjanja, neka ti Prag donese sreću 🤞🥰
    Stela, dobro sam, hvala na pitanju, napišem ispod što se izdogađalo 😘😘
    Kawa, brzo ćeš ti čuti to malo srčeko kako kucka 🤞🥰 tu sam ja, sve je u redu ❤️
    Dreamer, sretno 🤞🥰
    Žuži, također sretno 🤞🥰
    -----
    Hvala cure što mislite na mene ❤️ Ja sam došla kući.. Jučer imala pregled vaginalni i cervikometriju i ostala u šoku.. doktor u bolnici koji slovi za najboljeg kod nas kaže cerviks nije skraćen nit sam ja otvorena, je tu kao neki Y oblik, ali ništa alarmantno. Znači tko je ovdje lud?! Kod moje soc.gin nalaz katastrofa i uz to jako bolan vaginalni pregled. U bolnici se doktor čudi kad sam ja prije pregleda rekla joooj ovo će boliti, on se smije i kaže ne brini, neće.. i nije.. jedva se doktor i ja jučer dogovorišmo hoću li ja kući ili ne.. veli on možeš ti ostati ako se bojiš, ali nema potrebe.. i tako, ja sam sad opet kod kuće, na mirovanju.. nisam dobila preporuku mirovanja, alii to je za moj unutarnji mir.. na kontrolu idem 16.9. u bolnicu, dobila sam D1 i nastavljam sa kontrolama tamo.. komentara drugih nemam 🤷‍♀️🤷‍♀️
    😘😘😘😘😘😘 svima

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Kawa super za pregled, čekamo s tobom 16.9 i srčeko ❤️❤️
    Žuži sretno s vađenjem i tih ostalih nalaza, javljaj sve. Da ti bar uspije prirodno dok čekaš 🙏
    Leona drago mi je za tsh, napokon se vratio u normalu 😘😘
    Jurky drago mi je da si doma, žao mi je zbog nepotrebnog stresa kojeg si prezivjela 🤗🤗
    Hvala vam svima, rekli su mi da se za 14 dana testiram, ali mislim da ću par dana prije, vidjet ću koliko izdržim 😊

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    Cure pozdrav, meni aspiracija u nedilju. Receno mi je da ima puno folikula, ako sam dobro shvatila hiperstimulacija bi mogla bit pa sam dobila tabletu za sutra popiti a stoperica mi je vcrs, pa cemo vidit sta ce bit. Strah me toga da ih ima puno jer obicno kad ih je puno nisu bas kvalitetne, bar je to moje  iskustvo, a meni je vec 3. postupak u tijeku i ne dobivam kvalitetne embrije, dosad jos nisam imala smrzlica a ni vracanje 5 dan embrija. Ima li netko kakav savjet ili slicna iskustva?

    👩= 33 godine, sve ok
    🙍‍♂️= 38 godina, sve ok 4 . AIH = ❌️ ❌️❌️❌️
    1mj 2024 / 1.IVF = 10JS=2 vracene - Beta ❌️ 0❄️ 5mj 2024/ 2.ICSI= 8JS= 2 vracene 3 dan, 0❄️ Beta ❌️
    9mj 2024/ 3.IVF/ ICSI-16JS-2 vracene 3 - 0 ❄️ ❌️

  • mendulona

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, nova sam, zamolila bih za savjet i iskustva ako ih ima. Pokušavamo već preko 2 godine, u tom periodu sam imala dvije biokemijske. Moji nalazi su uglavnom bili uredni, spermiogram također, sad sam ih pred nove konzultacije ponovila i vrijednosti krvnih pretraga su sljedeće:ES 137,0 pmol/L  (referentni interval 40,4-161,5,  ref vrijednost za dan ciklusa 77,1-921)
    FSH 6,85 IU/L (referentni interval 0,95-11,95, ref vrijednost za dan ciklusa 3,03-8,08)
    LH 5,39 IU/L (referentni interval 0,57-12,07, ref vrijednost za dan ciklusa 1,80-11,78)
    Prolaktin 257,41 mIU/L (ref.intervat 108-557)
    FT3 4,7 pmoI/L ( (ref.interval 2,4-6,0)
    FT4 14,64 pmoI/L ( (ref.interval 9-19)
    TSH 0,77 mIU/L ( (ref.interval 0,35-4,94)
    AMH 23 pmoI/L  (ref.interval 0,19-39,10)U međuvremenu sam odradila histeroskopiju, sve uredno, ciljamo odnose, pratimo ovulaciju, nakrcavam se svim suplementima s prve stranice, klasika. Ono što me zanima prije nego krenem u postupak je ima li smisla s obzirom na nalaze koji su za mojih 40 godina ok koliko mi se čini, pokušati s nekom manje invazivnom metodom? Lijekovi za ovulaciju, implantaciju, štajaznam?  Svakako ću se obratiti svom doktoru ali uvijek mi je draže čuti iskustva, jer mi je doktor i zadnji put rekao "ma šta se mučiš, dođi i to riješimo" misleći na potpomognutu, kao da je to doći i izvadit zub :) 

  • Avatar Tanjanja27

    Tanjanja27

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Drage moje cure hvala vam.. Stela umirila si me, definitivno jos uvijek u nekim stvarima sam bas neupucena i nesigurna..razmisljam amh mi je vec dovoljno nizak ne bi trebalo da ide jos nize 🙂
    Angel eyes sad opusteno i lagano..tako vrijeme ide brze 🤞🍀 
    Jyrky drago mi je da si dobro..izdrzi jos malo i stize tvoj mali paketic ljubavi

    👩 '85 nalazi uredni, amh 1.02
    👦'82 los spermogram
    1 IVF 12/23,menopur, cetrotide, 6 folikula.
    3 jc,oplodjena 1 ,beta ➖
    2 IVF 05/24 Gonal 225,cetrotide..5 folikula
    3 jc, oplodjena 1,beta ➖
    ZA SREĆU OD SVEGA VEĆU...

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    Tanjaanja sad vidim po potpisu da se pratimo po postupcima. I meni je amh nizak 11,5, i u 3 sam postupku

    👩= 33 godine, sve ok
    🙍‍♂️= 38 godina, sve ok 4 . AIH = ❌️ ❌️❌️❌️
    1mj 2024 / 1.IVF = 10JS=2 vracene - Beta ❌️ 0❄️ 5mj 2024/ 2.ICSI= 8JS= 2 vracene 3 dan, 0❄️ Beta ❌️
    9mj 2024/ 3.IVF/ ICSI-16JS-2 vracene 3 - 0 ❄️ ❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.