Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aria1994

    Aria1994

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Lotta33

    Aria1994, pa super su ti narasli, pretpostavljam da si onda vec dobila ili ces danas dobiti stopericu. Da, 13mm je mozda premali, ali meni su rekli da je to normalno da nisu svi iste velicine i da ne bi bilo ni dobro da je tako, jajnik bi se preopteretio. Kod mene je visok amh, da, na dan punkcije sam bas imala bolove jer vise nisam mogla izdrzati sve te folikule, a strah od hipera je bio ogroman :/
    Navijamo za tvoja 4 folikula, neka budu kvalitetne jajne stanice i postanu prave male blastice🥰🥰🥰

    Daaa danas navečer je štoperica ,  u cet punkcija … daaa znam da je maleni svega sam svjesna ali eto daj boze da ostali budu okej i da bude dobra oplodnja 🥹❤️hvala ti na lipim željama želim ti pozitivan tekstić i veliku betu ako sam dobro skužila ti si sad u fet išla ❤️

    👸🏻29 god nizak Amh
    🤴🏻36 normo , sve u redu
    Naša najveća sreća iz trećeg postupka💞
    Borba za bebu broj 2🙏🏻
    08/2024 in progress ❤️

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1346

    Prijavi adminu

    Sage

    Boogie znam taj strah od vanmaternicne i drago mi je da je sve na svom mjestu, nek bude skolski dalje🥰
    SanLeptira ne znam odgovor na pitanje, ali sretno na punkciji sutra💕

    Ja sam jučer na preporuku ginekologa išla hematologu jer je doktor htio da mi daju heparin od transfera zbog mojih mutacija (PAI-1 heterozigot, MTHFR homozigot) pa mi je hematologica rekla da se za to više ne daje heparin, da su to nove smjernice. Međutim, s obzirom da su mi povišene neke druge vrijednosti sada sumnjaju na antifosfolipidni sindrom tako da moram ponoviti nalaze i odobren mi je heparin od transfera zbog toga. Znam da oko trombofilija čujemo često različita mišljenja pa sam htjela podjeliti svoje iskustvo u nadi da će pomoći nekome😊

    Ovo je korisna informacija. Koje su ti druge vrijednosti povisene? Pitam jer sam ja pai 1 homozigot i također imam dodatno povisene neke vrijednosti - najznacajnije faktor II (FII) pa da vidim ima li smisla ici hematologu.
    Također, koliko si cekala na red kod hematologa?

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Sage

    Sage

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Povišena su mi Antikariolipinska IgG antitijela i koliko sam ja shvatila to je glavni razlog zasto sumjaju na taj sindrom i zašto mi je odobren heparin. Ja sam na termin čekala nekih mjesec dana, ali sam naglasila da mi je hitno jer u 9. mjesecu idem u postupak :)

    👩 28 (AMH 22,5 pmol/L); 👨28 (01/24 normo)
    3/2023 biokemijska
    7/2023 vanmaternična (jajovod ✂️)
    12/2023 biokemijska
    9/24 prirodni IVF (neg aspiracija)
    9/24 stim IVF ⏳(drV)

  • Avatar Razumna

    Razumna

    Broj poruka: 1806

    Prijavi adminu

    SanLeptira

    Čitam sve i hvala svima na odgovorima i pomoći. Svaka od nas je u nekoj fazi i želim nam svima sreću i uspjeh u njima.
    Ja se pripremam za punkciju sutra, neke od vas ste mi već pomogle savjetima i pokušat ću ih se sjetiti kad mi bude teško. Htjela sam vas pitati,cure koje znaju kako je na Svetođ Duhu, što trebam ponijeti sa sobom ? Osim onih uputa koje sam dobila od sestre na odjelu, trebam li ponijeti npr. spavaćicu, papuče i sl. ? Ne želim zvučati glupo, ali me strah doći tamo i onda da mi fali nešto banalno, što se podrazumijeva da moram imati, a nisam ovdje pitala.

    Sretno sutra.
    Treba ti jedino veći uložak. Od njih dobiješ spavaćicu (onu u kojoj ti bude golo dupe, pa se pripremi). Možeš si ponjeti zihericu jer je jedna ta pidžama strgana, pa da imaš ako te zatekne baš ta. Možeš si ponjeti papuče da imaš do wc. Obuci nešto udobno. Ponesi si vode i neki keks ili čokoladicu za svaki slučaj.
    Na daj se dobroj cimerici jer ipak budeš tamo sat - dva. I treba netko doći po tebe jer ne možeš voziti poslije.
    Ribić, cure su premedene. Pravo čudo 💞 sretnice 🥰

    👩‍❤️‍💋‍👨38g
    12/2020 ivf u IVF Centar💉🔬🧫🧬
    12/2020 - ET 2 trodnevna 👎
    ❄🐧🐧🐧🐧 4 Morula
    7/21- FET 2xmorula, 1.beta:505, 2.beta 3030, 1.UVZ 🤰🏼2.UVZ 💗3.UVZ 💔😭
    2/22 FET 2xmorula👎
    3/2022 IVF➡️ET-2x trodnevni👎(⛄⛄⛄⛄⛄⛄)
    5/22 - FET 2x trodnevni 👎
    6/22 - FET 2xtrodnevni 💥biokemijska 🥺
    10/22 - FET 2x trodnevni - missed ab.💔
    5/23 - Sv. Duh - ETx1 trodnevni 👎😠
    10/23-Sv. Duh-FET 2bc-Blighted Ovum 😭
    4/24-Sv. Duh - četvrti Ivf - transfer 1BC😮‍💨
    7/24-fet 1BC ☹️

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 289

    Prijavi adminu

    Tratinčice, uživaj danas ❤️
    HPoison, kako je bilo? 🤗
    Sage, ja sam isto kombinacija kao i ti, javila sam se gin da ju pitam za uputnicu za hematologa, no na GO je do 2.9.
    Meni je sve drugo u normali, ali nisam radila ovaj drugi MTHFR, samo C677T.
    Tko ti je dao preporuku? IVF gin ili HZZO gin? Kod koga si išla i koliko si čekala na red?
    Sorry na toliko pitanja, ali ti mi znaš odg iz prve ruke i imaš mutacije kao i ja 🙂

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 289

    Prijavi adminu

    Ribic, kako su predivne curice ❤️❤️
    Sigurno nije lako sa double trouble, ali sve će sjesti na svoje 🤗

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Sage

    Sage

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Tratinčice, uživaj danas ❤️
    HPoison, kako je bilo? 🤗
    Sage, ja sam isto kombinacija kao i ti, javila sam se gin da ju pitam za uputnicu za hematologa, no na GO je do 2.9.
    Meni je sve drugo u normali, ali nisam radila ovaj drugi MTHFR, samo C677T.
    Tko ti je dao preporuku? IVF gin ili HZZO gin? Kod koga si išla i koliko si čekala na red?
    Sorry na toliko pitanja, ali ti mi znaš odg iz prve ruke i imaš mutacije kao i ja 🙂

    Ja sam inicijalno išla u Vinogradsku kod jedne hematologice i iako je bila jako neugodna u komunikaciji i objašnjavala mi da ja nisam imala niti jedan spontani i da njoj nije jasno zašto me uopće šalju hematologu, uputila me na dodatne imunološke pretrage koje sam obavila kod njih na odjelu. Isto mi je rekla da ove mutacije nisu ništa, ali eto zbog povišenih Antikardiolipinskih IgG antitijela me uputila napraviti neke dodatne pretrage (Faktor VII i XII, Antitijela na beta-2-glikoprotein, antikardiolipinska IgG antitijela i IgM antitijela). S obzirom na prethodno iskustvo s njom, sada sam se odlucila naruciti na Rebro i doktorica je bila stvarno divna. Preporuku mi je dao IVF gin. Jucer su mi rekli da se taj drugi MTHFR ni ne radi više... 

    👩 28 (AMH 22,5 pmol/L); 👨28 (01/24 normo)
    3/2023 biokemijska
    7/2023 vanmaternična (jajovod ✂️)
    12/2023 biokemijska
    9/24 prirodni IVF (neg aspiracija)
    9/24 stim IVF ⏳(drV)

  • SanLeptira

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Razumna

    SanLeptira

    Čitam sve i hvala svima na odgovorima i pomoći. Svaka od nas je u nekoj fazi i želim nam svima sreću i uspjeh u njima.
    Ja se pripremam za punkciju sutra, neke od vas ste mi već pomogle savjetima i pokušat ću ih se sjetiti kad mi bude teško. Htjela sam vas pitati,cure koje znaju kako je na Svetođ Duhu, što trebam ponijeti sa sobom ? Osim onih uputa koje sam dobila od sestre na odjelu, trebam li ponijeti npr. spavaćicu, papuče i sl. ? Ne želim zvučati glupo, ali me strah doći tamo i onda da mi fali nešto banalno, što se podrazumijeva da moram imati, a nisam ovdje pitala.
    Sretno sutra.
    Treba ti jedino veći uložak. Od njih dobiješ spavaćicu (onu u kojoj ti bude golo dupe, pa se pripremi). Možeš si ponjeti zihericu jer je jedna ta pidžama strgana, pa da imaš ako te zatekne baš ta. Možeš si ponjeti papuče da imaš do wc. Obuci nešto udobno. Ponesi si vode i neki keks ili čokoladicu za svaki slučaj.
    Na daj se dobroj cimerici jer ipak budeš tamo sat - dva. I treba netko doći po tebe jer ne možeš voziti poslije.
    Ribić, cure su premedene. Pravo čudo 💞 sretnice 🥰

    Skoro sam se rasplakala kad sam pročitala da si ponesem zihericu. 🥹 
    Zato što si mi odgovorila od srca i brižno kao majka djetetu, toliko da si se čak i toga sjetila. Hvala ti, puno mi to znači. Ok, ziherica, papuče i uložak. 🤗❤️

    🧑‍💼41. god- Oligozoospermija
    👰 41. god - AMH 3,2 pmol/l, endometrioza
    1.IVF- Sveti Duh,➡️ stimulacija ,2 stanice, nije došlo do oplodnje💔

  • Avatar Lali28

    Lali28

    Broj poruka: 194

    Prijavi adminu

    ribic

    Pozdrav cure! Vidim da od “stare garde” nije ostalo bas cura tako da se nadam da su uspjele i u svom narucju imaju bebice.Sve ovo ce proci i sva ova borba, tuga, strah i stres! I onda ce vam kidat zivce na najjace 😂Evo i nas (ljube sliku svoju, haha)
    https://ibb.co/D1T1JyB

    Vjerujem da sam sad malo emotivnija, suze mi idu na ovu slikicu. Preslatke su i predivno. Dvije male curice. Bombončići mali. Jedva cekam💝

    👩🏻29 god
    AMH: 0,862µg/L (1,20-9,05)
    🧔🏻‍♂️31 god asthenozoo->normo
    1/2024 - Gonal F
    31.1. aspiracija - 9 st
    3.2. ICSI, 5 oplođenih, ET 3-dnevnog ❌, ostao 1❄️
    11.3. FET blastice—> 8dnt + —> Beta 18dnt 8961, 7+1tj ❤️
    curica🌸

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Aria ja sam dobila stopericu na 16-18mm s tim da ih je bilo i manjih ali nije htio doktor da ovi veći 'pobjegnu'

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.