Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Tuma

    *.Women_name.*

    Tuma

    Hrabrica hvala na podijeljenom iskustvu🥰 čula sam da su super svi i da su žene jako zadovoljne, ali voljela bih muža uz sebe ako bude moguće 🤞
    Miss a da odeš po još 1 mišljenje za briseve? Ipak kad se tako skraćuje cerviks, kako Women_name kaže najčešće je je do neke bakterije a još ti tvoji bolovi… Ne znam, možda bih još to provjerila
    … Al dobro, bebac je već veliki i lijepo napreduje a i sad su već u puno sigurnijima tjednima. Žao mi je da se opet vraćaš na mirovanje 😰
    Women_name da, ova u bolnici je i meni govorila da sam zatvorena a prije su mi govorili da sam uloziva vršak prsta. Al eto krenulo je svakako sad pomalo🥰 pa obično se vadi do 36.tt za svaki slučaj, al da porod i počne ranije smao kažeš da nemaš bris pa će ti preventivno dati antibiotik… Ali stići će u 38.tt jer je nalaz jako brzo gotov 😊

    Da, čak mi danas doktor tamo kaže da je bolje kasnije jer puno njih napravi rano, pa do kraja ni ne znaju da ga imaju,a onda ne dobiju preventivno antibiotik. Ali kako mi je danas htio uzet, i već me pogledao jesam otvorena, onda je rekao da ne može više uzet bris jer je dirao dole. Pa neznam jel mi to rekao zato 🙈 I sad me to zabrinulo, razmišljala si da odem kod svoje da ga uzme prije ili da čekam dva tjedna kad ću bit 38tt.

    Pa to sam i ja razmišljala, ovako ćeš biti sigurna da ga nemas. Ja sam svoj radila s 35tt, al ajd tjesim se da nemam odnose pa ajde valjda ga ni ne mogu pobrat. Ma dobro, budu ti ga stigli uzeti, a kažem u najgorem slučaju, dobit ćeš preventivno antibiotik. Pa koliko žena rodi prije 36.tt, a nisu radile bris. Ništa strašno, glavno da je ostalo sve oke 😊


    Je istina, meni je davno ginekologica pričala da se to najčešće dobije zbog kombinacije oralnih i vaginalnih odnosa. Iako, kad te hoće nema to ništa garancije. Moja kolegica je rodila sam u 4 mj, imala je poz bris u 35 tt, dobila antibiotik, i dobila ga na porodu Venski ono svakih 4 sata. I mala opet pokupila streptokok porodom, ili možda čak i prije jer je njoj tjedsan dana prije čep ispao. Pa je jadnicka mala morala tjedan dana duže ostat i primat venoznu terapiju. Nema pravila 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    MISS

    *.Women_name.*

    MISS

    *.Women_name.*

    MISS

    Evo moje rezime pregleda! Bebac super , ima 1kg i 300g, okrenut glavom prema dolje,sve mjere odgovaraju prema tjednima cak malo i naprednije

    Sta se tice mene,cerviks se pocep skracivat i sad je 21 mm pa moram opet mirovat,ako se nastavi skracivat morat ce me smjestit u bolnicu na mirovanje i kortikosterodie. Eto ,mirovanje mi je poznato, ništa novo, prelezala sam ionako pola trudnoce ,pa cu i sad ovaj kraj samo da sve bude ok! Iduci pregled 1.6.
    Sad idem citat zaostatke!!!

    Super za bebaca ♥️ a i cerviks će se sredit, već si ti u dobrim tjednima. Kj su ti radili briseve na kraju? Jer ipak najčešći uzrok skraćivanja cerviksa je nešto izolirano u cerviksu. Zbog toga možeš imat bolove, odnosno kontrakcije koje skraćuju cerviks

    Nisu mi rađeni brisevi nikako moj dr je protiv toga..bolove imam u smislu pritiska,a za kontrakcije mislim da nemam ili ih ne znam prepoznat..ne znam .. a vidit cemo za 2 tj hoce li se još skracivat ili ce ostat ovakav, nadan se da ce bit sve ok i da cu izgurat još malo 🙏

    Aha, ja bi na tvom mjestu razgovarala s njim ili tražila drugo mišljenje. Moj savjet samo, ti najbolje znaš za sebe. Mene je prof Ivanišević kad sam ležala tamo čim sam rekla da imam bolove i pritisak i da se skraćuje cerviks pitala jesu brisevi radeni. Jer inače zavisi i koja je bakterija ako je prisutna, nije svaka vaginaleta i antibiotik za sve. Iako eto ja sam bila dokaz i da krivo mjere, jer se skracivao do 34 mm a onda odjednom bio na 4 cm. Čuvaj se ♥️ brzo će proći i ta dva tjedna, sad si ti već u super tjednima pa nemoras toliko brinuti 😊

    Da,naravno, hvala na savjetima! Reci cu mu iduci put da mi ih napravi obavezno. Ove vagisan vaginalete su cista prevencija od upale,infekcije i sl. Pa eto,svakako nece skoditi ova 2 tj..pa cemo tad vidjeti kakvo je stanje,sreca brzo je to i tad cu vec biti u 31.tj kako je Tuma rekla.
    Svakako valjalo bi da bebac izgura još unutra 🙏🙏


    Ma da, nemaš brige već si sad u super tjednima 🥰

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Miss Ivy ja bih otišla provjerit na uzv dojke za svaki slučaj. Vjerojatno nema potrebe, al ono, bolje biti sigurna u takvim stvarima… 
    Women_name a da, sve je moguće. Nije velika šansa za tako nešto, al uvijek se nešto može pobrat ili zakomplicirati. Ali nama neće 💪

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1503

    Prijavi adminu

    Od koga se dobije uputnica za to? Ginekolog ili opca praksa? 

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.
    [tickerfactory.com]

  • Lorena3009

    Broj poruka: 700

    Prijavi adminu

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Od koga se dobije uputnica za to? Ginekolog ili opca praksa?


    Opća praksa

    🙎‍♀️34 neprohodni jajovodi🧔35sve ok
    1.ivf postupak:Poliklinika Škvorc
    11.01.21.stimulirani protokol
    22.01.21.punkcija folikula(5 folikula-6jajnih stanica)
    27.01.21.Et-1 blastocista
    08.02.21. Procurila😥
    2.ivf postupak-Pol. Škvorc
    09.05.21. aspiracija (8 jajnih stanica)
    12.05.21. Et-(2 zametka vracena 8-stanična) Imamo jednu 🐧 blastocistu
    24.5.21. Beta…. 12.dan-437,9
    26.05.21.Beta…14.dan-906,9🙏
    10.06.21. Prvi uzv🙏🙏https://lbdm.lilypie.com/6GtSp2.png [lbdm.lilypie.com]

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    Sanjass, daaa, moči ćemo se pratiti. 😊🤞 Javi kad stigne, znam kako ti je. 🤣😉
    Sunny_, ja se nadam. 🤞🤞😊
    Nadalica, bebe su predivne. 🥰
    Miss, aaaa, opet mirovanjeee. Al ajde, nek bude samo s bebom sve u redu. 😊😊
    Ostale cure s lijepim vijestima čestitam! A one s manje lijepim, sve će biti dobro jednom! 😊 ❤️

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰
    [lilypie.com]

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    MissIvy Opca praksa ili u Agram i tam za cca 350 kn.

    Nije da ih reklamiram nego cesto stvari kod njih obavim da ne cekam xy mjeseci preko hzzo.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • RebekaB

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Jutrooo.. dali se smijevkava piti nakon transfera? 

    👱‍♀️ 84- AMH 4.5 👦 80 sve ok. Pokusavamo 2g.
    (Split) ~1x ivf polu stimulirani/femara od 2-6d/menopur + ovaleap i orgalutran. 2 folikula. 15.5. punkcija 1js
    -transfer 18.5.
    31.5. Test negativan ❌
    Novi postupak 10/21 dr.Lucinger 🤞
    -Gonal 300/Cetrotide
    -6js/3 oplodene, jedna odustala
    -8.11 treci dan 2vracene -8stanicne ❌
    Novi postupak 7/22 Petrova.. pergoveris 150iu/gonal 150iu + orgalutran/ovulacija prije punkcije.

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    RebekaB

    Da vas pitam vezano za ovo mirovanje… sad prva 3 dana. Dali je bed ako se dizem premjestam po tom kaucu… jednostavno me leda ubijaju, ne mogu se namjestit… jel to sve ok ili bas kad kazu strogo mirovanje da moram prikovana lezat ta 3 dana. Thx


    Meni nikada nisu preporučili strogo mirovanje nakon transfera. Dapače dnevne šetnje po pola sata zbog prokrvljenosti maternice 😊

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar Tweety88🐞

    Tweety88🐞

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Jutro svima, i sretno svima danas u svim fazama, navijam za vas 🍀🤞🏻🥰
    Molim vas za misljenje… Danas mi je 2 dc (AIH u proslom ciklusu, terapija u potpisu), a zadnjih par dana imam dosta izrazenu tupu bol u donjem dijelu trbuha i leda i to pretezito kod saginjanja, dizanja ruku u vis, naginjanja za iza dizanja savinute noge (npr. da obucem carape). Boli me i kad sjedim i krenem s trupom naprijed prema koljenima, uzas. Cak me ponekad boli i u mirovanju. Nalik je na bol od upale misica (nemam razloga ju imati), ali nekako dubinski, i proteze se cijelim donjim dijelom trbuha i leda. 
    U zadnjih par mjesesi mi se takva bol znala pojaviti rijetko kod saginjanja, ali ovo je sad konstantno i bas sam uplasena. Mislila sam mozda ce prestati kad dode menga, ali nije…
    Ima li tko takvih iskustava? Znate li sto bi to moglo biti? 🙈🤷🏻‍♀️😘

    💛🧡

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.