Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lykka

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    🌼TiKi🌼

    Ruska meni je bio osjecaj kao da je netko probusio balon u meni, puk i hrpa vode (+krvi kod mene 🙄). Eto i Bajoma ima slicno iskustvo. Ne mora znaciti da ce ti vodenjak uopce puknut, mozda samo krenu trudovi. Drzim fige 🤞😘


    Da, ne mora puknut, meni su bušili vodenjak usred poroda, oba puta :) sretno Ruska :) 

    40 god.
    Ivf 7 oplodenih, 2 bastociste
    Transfer 15.3, 2 trodnevna
    Beta 26.3 negativna
    FET 4 mj, 2 blastice

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Tuma

    Manemoj, Tiki mislim da vam se gleda po ZM, bar je meni tako….
    Women_name meni evo dns počinje porodiljni. Dali su mi kod ginekologice doznake o zatvaranju komplikacija i nove o otvaranju porodiljnog u 2 primjerka, 1 za poslodavca i 2.za hzzo. I na hzzou neki papir za ispuniti, kažu da ne treba ništa više jer imaju i račun i osobne podatke od isplacivanja komplikacija. Idem to u četvrtak predati kad nosim i guk profil pa javim ako kažu da još nes treba 😊


    Da, to je to! Ne treba nista vise 🙂 i onda smo mirne do bebinog 5og mjeseca 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Pedica dobro nam došla 🤗
    Mislim da nas je sve bilo strah prije prvog MPO postupka, ja sam imala tisuću pitanja, a najveći strahovi su mi bili vezani za bol oko aspiracije i transfera. Kad prođes to shvatit ćeš da nije to baš tako strašno. Što se poliklinika tiče, ja nemam puno iskustva. Mi smo kod Škvorca, i nemogu reci ništa negativno vezano za postupke. Uvijek su mi pogodili aspiraciju ne vezano što je prirodni ciklus. Uvijek sam dobila odgovore na sva pitanja i bila upucena kroz cijeli dio razvoja stanice itd. Kad sam saznala da idemo na IVF, nakon što sam izašla iz ordinacije i nakon što mi je ginekologica rekla da s takvim spermiogram om je spontana trudnoća vrlo malo moguca sjela sam u auto, došla doma i plakala ko kiša. Ali osjetila i olakšanje, jer sam očekivala vijesti da nećemo uspjeti prirodno imati bebu, s obzirom da se dugo nismo pazili, skoro pa nikad, a nikad nije uspjela. Nakon par dana to smo oboje prihvatili i bilo nam je lakše što ipak postoji neka nada da ćemo sad uspjeti imati bebu, jer ovo pokušavanja iz mjeseca u mjesec je rusilo i nas odnos jer se sve svelo na to da pravimo bebu. Eto, ukratko bit će sve ok 🙏 sretno vam 😘

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    manemoj

    🌼TiKi🌼

    Manemoj ja sam od 15.01.na komplikacijama. Isto koristila mjesec dana godisnjeg prije. Porodiljni bih trebala otvoriti 07.07., ali ne znam kad ce mi upisati termin poroda kad je po uzv termin 12.08., a po zm 20.08.🤷‍♀️

    I mene zanima taj dio s terminom, ja ovo otprilike pucam dane 😅
    Jer po zadnjoj mengi sam u utorak bila 10+5, po FET-u 11+1 a beba po UZV 11+5.
    Valjda će mi u jednom trenutku netko reći službeni termin? Ili neće? 😅


    Sluzbeno gledaju po ZM. 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Manemoj, TiKi gleda se po zadnjoj menstruaciju termin poroda i sve. Ali ako dođeš do kraja neće ti radit indukciju ako imaš napomenu da je beba zbog npr kasnijeg transfera mlada tjedan kao kod mene. Ukratko, onda ipak uvažavaju i taj drugi termin, i ne sile na silu porod. Tako su meni rekli 😁
    Ruska, Tuma hvalaa ❤️

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    Super cure, hvala vam ❤️

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • RebekaB

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Miss_Ivy

    Znam da smo svi individue i da svatko drukčije reagira na stimulacije. Ja sam blagi control freak, teško mi je prihvatiti da je ovo izvan moje kontrole. Hvala cure, moram se malo smiriti, čekati srijedu i nadati se da su ova trojica super mega turbo folikuli. Žao mi je Rebeka, baš skroz znam kako ti je. Ali ti mene tješiš da se ne zamaram, a s druge strane i ti šizišu biti i da nađeš nekoga sa totalno istom situacijom kao što je tvoja, ishodi mogu biti totalni različiti, jer smo i mi različite. Moraš se i ti smiriti i nadati se da će ta stimulacija biti dobitna za tebe


    Da da apsolutno 😂 šiz total al ono dobro prihvatim sve na kraju kad mi se objasni, kad znam opcije i tako..

    👱‍♀️ 84- AMH 4.5 👦 80 sve ok. Pokusavamo 2g.
    (Split) ~1x ivf polu stimulirani/femara od 2-6d/menopur + ovaleap i orgalutran. 2 folikula. 15.5. punkcija 1js
    -transfer 18.5.
    31.5. Test negativan ❌
    Novi postupak 10/21 dr.Lucinger 🤞
    -Gonal 300/Cetrotide
    -6js/3 oplodene, jedna odustala
    -8.11 treci dan 2vracene -8stanicne ❌
    Novi postupak 7/22 Petrova.. pergoveris 150iu/gonal 150iu + orgalutran/ovulacija prije punkcije.

  • Avatar BAJOMA

    BAJOMA

    Broj poruka: 1306

    Prijavi adminu

    Ruska rađaš🤔

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Pedica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*

    Pedica dobro nam došla 🤗
    Mislim da nas je sve bilo strah prije prvog MPO postupka, ja sam imala tisuću pitanja, a najveći strahovi su mi bili vezani za bol oko aspiracije i transfera. Kad prođes to shvatit ćeš da nije to baš tako strašno. Što se poliklinika tiče, ja nemam puno iskustva. Mi smo kod Škvorca, i nemogu reci ništa negativno vezano za postupke. Uvijek su mi pogodili aspiraciju ne vezano što je prirodni ciklus. Uvijek sam dobila odgovore na sva pitanja i bila upucena kroz cijeli dio razvoja stanice itd. Kad sam saznala da idemo na IVF, nakon što sam izašla iz ordinacije i nakon što mi je ginekologica rekla da s takvim spermiogram om je spontana trudnoća vrlo malo moguca sjela sam u auto, došla doma i plakala ko kiša. Ali osjetila i olakšanje, jer sam očekivala vijesti da nećemo uspjeti prirodno imati bebu, s obzirom da se dugo nismo pazili, skoro pa nikad, a nikad nije uspjela. Nakon par dana to smo oboje prihvatili i bilo nam je lakše što ipak postoji neka nada da ćemo sad uspjeti imati bebu, jer ovo pokušavanja iz mjeseca u mjesec je rusilo i nas odnos jer se sve svelo na to da pravimo bebu. Eto, ukratko bit će sve ok 🙏 sretno vam 😘


    Hvala što si podijelila svoj dio priče.🥰
    Izgleda da ću postati ovisna o ovom forumu. Danas cijeli dan visimna njemu. 🙈

    🙋‍♀️🙋‍♂️1990., normozoospermija, resekcija septuma; neuredni cervikalni b.
    Podobnik
    sHSG-sve prohodno;
    1. Ciljani odnosi, Ovitrelle, Dupahstone 3x2-✖️; 2. Ciljani odnosi, Letrozol, Ovitrelle, Duphaston 3x1-✖️; 3. AIH,Letrozol,Ovitrelle , Utrogestan 3x2-✖️.

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    MTB ja ti isto neznam odgovor 🤷‍♀️
    Lita žao mi je zbog neg bete, drago mi je da imaš plan za dalje. Odmori 🥰❤️
    Doria nećeš se predozirati ako piješ xedevitu, ali ne može zamijeniti prenatale

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.