Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    NadimakMTB

    Ruska1986

    NadimakMTB

    Ruska1986

    NadimakMTB

    Žgaravica se javlja kod nekih žena u otprilike isto vrijeme kad i mučnine i nesvjestice. A to nije u 4tt.
    Žene obično ne znaju i ne prate da su trudne toliko rano kao mi, koje se počnemo testirati prije aspiracije
    Inače, ja još nemam ni žgaravicu ni mučnine, ponekad blagu odbojnost prema nekoj hrani i hvataju me nesvjestice.
    Kad bih znala da je sve u redu s bebom (a znat ću u utorak), bila bih jako sretna radi toliko lagane trudnoće za sad.

    Mucnine krecu od 6, 7 tt 😊 prije ne… Ja sam mislila da je to ko u filmovima, odma padas u nesvjest i povracas..Ali ne, tek kasnije to krene…

    Pa sad sam 6+5, dakle, pri kraju sedmog tjedna

    E, pa sad budi na stand byju.. 😊😊 mozda te zaobidju, ali i ja sam tako mislila pa onda krenuo kaos

    A slušaj, ja to gledam kao win win.
    Ako ne provraćam, ne patim se.
    Ako povraćam, barem znam da sam i dalje trudna.


    Pa tu si u pravu, u svakom slucaju.. Bolje je ova prva opcija, svakako.. 😊 Meni isto frendice govore da je super sta mi je muka, to znaci da je sve ok! To mi je takva glupost jer znam zene koji nisu imali ni mucninu a kamoli povracale i rodile normalnu, zdravu djecu! 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    TiKi92

    LucyLou i ja sam ti u BetaPlus, ali kod dr. Dmitrović. Samo imam rijeci hvale za nju, veliki profesionalac i jako topla i iskrena zena.
    Pami ma kakav booster, to je plus. ❤️


    Slazem se, i mi imalo dobro iskustvo s njom, predivna i puna razumijevanja, ima vremena za razgovor, ne pozuruje, odgovara na sva pitanja, itd. 

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    Lana3

    TiKi92

    LucyLou i ja sam ti u BetaPlus, ali kod dr. Dmitrović. Samo imam rijeci hvale za nju, veliki profesionalac i jako topla i iskrena zena.
    Pami ma kakav booster, to je plus. ❤️

    Slazem se, i mi imalo dobro iskustvo s njom, predivna i puna razumijevanja, ima vremena za razgovor, ne pozuruje, odgovara na sva pitanja, itd.


    *smo imali. (mob ispravlja po svom) 

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    manemoj

    Lana3

    Ruska1986

    Lana3

    Ja ooooo, nema me 2 dana i skoro 100 stranica ste natukle 🙈 trebam godisnji odmor da procitam zaostatke.. Ali imam jedno pitanjce, kako trudnice rijesavate problem zatvora ako ga imate? Ne pomaze ni zaslađena kamilica, jogurt, suhe sljive. Probala i dalje nista!

    Meni isto nista nije pomoglo! Inace sam isla po 6 puta dnevno, a sad me ulovi pa po tri dana ne mogu ic! Al da, jogurt probaj

    Jesam, vise vrsta jogurta i nista i dalje

    Donat mg? Nisam trudnica ali meni to pomogne 🤷


    Probati cu, thanx 

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    NadimakMTB

    Niksa, sad kad si s nama, sve će biti lakše. Baš smo komentirale jučer da imamo duplo veću uspješnost od statistike za široku populaciju - to mora da je do društva.

    manemoj, baš sam te se sjetila. Doduše, tvoj će nakon FETa samo nastaviti paziti na tebe idućih 9 mjeseci, cijeli dom će ti razrušiti i ponovo posložiti.

    Lana3, pa onak… ne strašno zdravo, ali dosta zdravo. Danas sam, recimo, ručala burek i orašaste plodove u čokoladi jer mi se to jelo. Ali sam zato ostatak dana jela voće, povrće, bioaktiv… Inače ipak ručam radije neko varivo ili nešto zdravije. Meni je regularno stolica jednom u 2, 3 dana i to se sad nije promijenilo. Ali inače je baš muka većinu puta kad idem, boli i tako to. Sad je puuuno lakše, da prostiš - samo klizne, bez da ja išta moram sudjelovati. To mi je super, jer se ne usuđujem išta stiskati i napinjati nakon transfera.

    LioraLiora, jaaako rijetko, ali da. Čitala sam na rodi slučaj žene kojoj je pala beta, a onda počela opet rasti i sve je bilo OK. Postojalo je neko objašnjenje za to.


    Heheheheeh i ja imam strah od tiskanja, uvijek se bojim da beba ne “ispadne” 

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Piky

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Piky

    Tanja79

    Al stvarno pre prvog puta nisam znala nit sam se posebno bavila oko toga sta ce dr. i na koji nacin to odraditi. Vidim, zaokruzio na papiru metod ICS, googlam vidim sta je to, par videa na YouTube i to je to. Dalje samo sledim uputstva
    Razmisljala sam, ne moram ja se posebno baviti tim, on je “gulio stolicu” u Briselu
    Al definitivno, moras znati sve i sugerirati i majstoru sto pravi kuhinju i zubaru i frizeru i doktoru… Zasto velika vecina samo otaljava posao, umesto da se posveti…. Cast izuzetcima
    Jbt sanjam preksinoć coveka iz moje Pra proslosti, kaze “ Tanja, nije ti dovoljno 200mg Q10, povecaj na 400” i tu se probudim. Fuck hocu da sanjam nesto drugo a ne Q10..
    jer doktor ne zna da kaze uzmi to, to, to i kraj

    Ajme kad se sjetim, 100 % si u pravu.

    Kad sam I 7 mj išla prvi put na vv znači PRVI PUT, oni meni zaborave napisati terapiju klomifena i kao dođi za 5 dana… Ja došla pita doktor jeste popili terapiju, ja gledam, ne kakvu terapiju???
    Pa klomifen jeste dobili recept, ja kažem NEEE, čak se i zakunem, on meni kaže nemoguće…
    Aj sad reci… I na to kaže pa ako vam je sestra i zaboravila dati mogli ste se sami sjetiti 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    I onda sam išla full prirodno, jedan fulikul i bio prazan i taj mjesec mislim da sam imala živčani slom…
    Sve moraš sam znati..

    Kako si nam ti? 💜❤


    Ma dobro… Ništa novo.. Sutra u 18 pregled privatnoj pa ću vidjeti stanje. 😘

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️44
    Dijagnoza: idijopatska neplodnost,nalazi super.
    3/2020 insem. - stigla M
    7/2020 prirodni, štop, jedan fulikul prazan
    9/2020 klomifen, štop, punkcija 15.9/ 1j.s, transfer 17.09, beta 5.10
    Beta
    19 dt 2233.1,21 dt 3133.6
    20.10 srce kuca, 27.10 nema srčane reakcije missed AB. 😭
    04/2021 stimulirani, bemfola I orgalutran. 3 fulikula vodeća (anestezija) 8 jajnih stanica, 5 se oplodilo, 5 blastica. 4 smrznuta
    26.04 ET, 10.5 beta

  • Piky

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    LUCIJA007

    Piky

    Tanja79

    Al stvarno pre prvog puta nisam znala nit sam se posebno bavila oko toga sta ce dr. i na koji nacin to odraditi. Vidim, zaokruzio na papiru metod ICS, googlam vidim sta je to, par videa na YouTube i to je to. Dalje samo sledim uputstva
    Razmisljala sam, ne moram ja se posebno baviti tim, on je “gulio stolicu” u Briselu
    Al definitivno, moras znati sve i sugerirati i majstoru sto pravi kuhinju i zubaru i frizeru i doktoru… Zasto velika vecina samo otaljava posao, umesto da se posveti…. Cast izuzetcima
    Jbt sanjam preksinoć coveka iz moje Pra proslosti, kaze “ Tanja, nije ti dovoljno 200mg Q10, povecaj na 400” i tu se probudim. Fuck hocu da sanjam nesto drugo a ne Q10..
    jer doktor ne zna da kaze uzmi to, to, to i kraj

    Ajme kad se sjetim, 100 % si u pravu.

    Kad sam I 7 mj išla prvi put na vv znači PRVI PUT, oni meni zaborave napisati terapiju klomifena i kao dođi za 5 dana… Ja došla pita doktor jeste popili terapiju, ja gledam, ne kakvu terapiju???
    Pa klomifen jeste dobili recept, ja kažem NEEE, čak se i zakunem, on meni kaže nemoguće…
    Aj sad reci… I na to kaže pa ako vam je sestra i zaboravila dati mogli ste se sami sjetiti 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    I onda sam išla full prirodno, jedan fulikul i bio prazan i taj mjesec mislim da sam imala živčani slom…
    Sve moraš sam znati..

    Pikyyyyyy
    Jako jako cesto te se sjetim.. Pogotovo danas jer mi eto vec i M krece 4 tjedna nakon kiretaze…
    Vjerojatno jos nista kod tebe ??
    Medikamemtntizno pokusati?


    Ej… Sve po starom, nema promjena samo neke crne niti dugačke i malo ugrušaka, ali sutra u 18 imam pregled privatno pa ćemo vidjeti..
    Hvala ti puno.. 

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️44
    Dijagnoza: idijopatska neplodnost,nalazi super.
    3/2020 insem. - stigla M
    7/2020 prirodni, štop, jedan fulikul prazan
    9/2020 klomifen, štop, punkcija 15.9/ 1j.s, transfer 17.09, beta 5.10
    Beta
    19 dt 2233.1,21 dt 3133.6
    20.10 srce kuca, 27.10 nema srčane reakcije missed AB. 😭
    04/2021 stimulirani, bemfola I orgalutran. 3 fulikula vodeća (anestezija) 8 jajnih stanica, 5 se oplodilo, 5 blastica. 4 smrznuta
    26.04 ET, 10.5 beta

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Piky

    Ruska1986

    Piky

    Tanja79

    Al stvarno pre prvog puta nisam znala nit sam se posebno bavila oko toga sta ce dr. i na koji nacin to odraditi. Vidim, zaokruzio na papiru metod ICS, googlam vidim sta je to, par videa na YouTube i to je to. Dalje samo sledim uputstva
    Razmisljala sam, ne moram ja se posebno baviti tim, on je “gulio stolicu” u Briselu
    Al definitivno, moras znati sve i sugerirati i majstoru sto pravi kuhinju i zubaru i frizeru i doktoru… Zasto velika vecina samo otaljava posao, umesto da se posveti…. Cast izuzetcima
    Jbt sanjam preksinoć coveka iz moje Pra proslosti, kaze “ Tanja, nije ti dovoljno 200mg Q10, povecaj na 400” i tu se probudim. Fuck hocu da sanjam nesto drugo a ne Q10..
    jer doktor ne zna da kaze uzmi to, to, to i kraj

    Ajme kad se sjetim, 100 % si u pravu.

    Kad sam I 7 mj išla prvi put na vv znači PRVI PUT, oni meni zaborave napisati terapiju klomifena i kao dođi za 5 dana… Ja došla pita doktor jeste popili terapiju, ja gledam, ne kakvu terapiju???
    Pa klomifen jeste dobili recept, ja kažem NEEE, čak se i zakunem, on meni kaže nemoguće…
    Aj sad reci… I na to kaže pa ako vam je sestra i zaboravila dati mogli ste se sami sjetiti 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    I onda sam išla full prirodno, jedan fulikul i bio prazan i taj mjesec mislim da sam imala živčani slom…
    Sve moraš sam znati..

    Kako si nam ti? 💜❤

    Ma dobro… Ništa novo.. Sutra u 18 pregled privatnoj pa ću vidjeti stanje. 😘


    Javi nam se.. Mislimo na tebe 💜❤

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    NadimakMTB

    Nina985, sutra ćemo navijati!!!Četiri nas bete sutra čekaju

    MaloTele, i ja sam ta probadanja imala po jednom nekoliko puta, ali rašireno kroz dosta dana. Tipa, zarezalo me danas, pa opet za 2 dana. Ma trudna si, ne znam što uopće gubim vrijeme na tebe. Samo se pojavi na tečaju idući vikend.

    ruška, navodno žene većinom imaju od šestog do osmog tjedna, nekima se produži kraja prvog tromjesečja, a nekima kroz veći dio trudnoće. Ja sam za sad sretnica koja je OK, samo mi se dosta crni pred očima kad se dižem (čak i kad to radim polako).

    Haha i ja se nadam da jesam, obavezno smo na tecaju i miss i ja 😍😍🤞🤞 sad sam opet nekako nagnula pozitivi, svaki dan se mijenja 🤣 bome utorak je hrpa toga onda, i nadam se da cemo svi pozitivne vijesti docekati 😍

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    Piky sretno sutra,nadam se da Ce se brzo rjesit to,ovo je vec stvarno predugo 😨🙏

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.