Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    NadimakMTB

    Ruska1986

    NadimakMTB

    Ruska1986

    NadimakMTB

    Žgaravica se javlja kod nekih žena u otprilike isto vrijeme kad i mučnine i nesvjestice. A to nije u 4tt.
    Žene obično ne znaju i ne prate da su trudne toliko rano kao mi, koje se počnemo testirati prije aspiracije
    Inače, ja još nemam ni žgaravicu ni mučnine, ponekad blagu odbojnost prema nekoj hrani i hvataju me nesvjestice.
    Kad bih znala da je sve u redu s bebom (a znat ću u utorak), bila bih jako sretna radi toliko lagane trudnoće za sad.

    Mucnine krecu od 6, 7 tt 😊 prije ne… Ja sam mislila da je to ko u filmovima, odma padas u nesvjest i povracas..Ali ne, tek kasnije to krene…

    Pa sad sam 6+5, dakle, pri kraju sedmog tjedna

    E, pa sad budi na stand byju.. 😊😊 mozda te zaobidju, ali i ja sam tako mislila pa onda krenuo kaos

    A slušaj, ja to gledam kao win win.
    Ako ne provraćam, ne patim se.
    Ako povraćam, barem znam da sam i dalje trudna.

    Pa tu si u pravu, u svakom slucaju.. Bolje je ova prva opcija, svakako.. 😊 Meni isto frendice govore da je super sta mi je muka, to znaci da je sve ok! To mi je takva glupost jer znam zene koji nisu imali ni mucninu a kamoli povracale i rodile normalnu, zdravu djecu!


    Pa nećemo se lagati, i ja bih rađe ne povraćala. Ali barem se nekako možeš utješiti. 

    💔💔💔

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Lana3, baš to, strah me da istisnem bebu. 
    Ali polako se opuštam.

    Piky, držim fige. Ovo stvarno predugo traje. 

    MaloTele, naravno da hoćemo. Samo pozitiva! 

    💔💔💔

  • Piky

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Tanja79

    Piky nekako sam se u stranicama pogubila i nisam do sad videla ovo sto si napisala kako ti je prvi VTO doktor zaboravio dati terapiju klomifena.
    Strasno, al nista mi to nije prečudno… I naravno, nikad oni nisu krivi nego mi ne cujemo dobro… I ovo… Trebala si se sama setiti… wtf.. Prvi put…⁉️
    Ja imala 20god i neku gin.intervenciju, bolje i da se ne sećam, posalju me kuci to je to, i ja razmisljam… Za zub dobijem antibiotik, za ovo ne. Ja uzmem sama ipak. Dosla na kontrolu, nisam bas bila ok. pita me doktor “jesi uzela mozda antibiotik? A jesi, super uzmi jos jednu kutiju i bice to ok”
    JA treba da se sama setim da kupim antibiotik i jos da potrefim vrstu.⁉️ Sva sreca pa jesam, sta da nisam?
    Sad sve snimam na tel. Voice recorder…, da ne bude zabune, nisam rekao il drugacije sam rekao.


    To mi nije palo na pamet snimati jer sam od tad uvijek pod stresom hoću li što zaboraviti. Još se in kao naljutio na mene.. A majko moja ja plakala 200 km do kuće.. 

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️44
    Dijagnoza: idijopatska neplodnost,nalazi super.
    3/2020 insem. - stigla M
    7/2020 prirodni, štop, jedan fulikul prazan
    9/2020 klomifen, štop, punkcija 15.9/ 1j.s, transfer 17.09, beta 5.10
    Beta
    19 dt 2233.1,21 dt 3133.6
    20.10 srce kuca, 27.10 nema srčane reakcije missed AB. 😭
    04/2021 stimulirani, bemfola I orgalutran. 3 fulikula vodeća (anestezija) 8 jajnih stanica, 5 se oplodilo, 5 blastica. 4 smrznuta
    26.04 ET, 10.5 beta

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    Tanja79

    NadimakMTB

    Tanja79

    MTB da li se secas koliko mg progesterona u inekciji si dobijala dnevno ?

    Ja se ne sjećam, ali moje otpusno pismo da
    Dobivala samProlutex 25 mg jednom djevno 7 dana, u guzne mišiće. Prvi dan je bio na dan transfera.

    E hvala bravo, to mi je trebalo.
    Googlala sam koji je progestrron u inekcijama u Gr, da vidim dal ide na recept. Isto je taj Prolutex, ide na recept al nije ni skup, 30e 7 ampula. Nego sam mislila da je to malo, 25 mg…
    U Srb je 1 ampula Progesteron depo 250mg, al mozda onda ne stavljaju Utriće


    Ja sam dobivala taj proluton depo, svakih 3 dana.. Muz mi ju dao u guzu.. Mozes slobodno trazit recept meni su ga bez problema dali.. 
    To sam uz uterice koristila… 

  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    Ajme curke, jeste se raspisale :) Treba to sve poloviti, ja se sva pogubim ….
    Nikita vezano uz gljivice i opcenito sve te bestije, hrane se secerima i znam da je frendica se rijesila gljivica tek kad je bila na zelenoj kuri, znaci ful strogo bez ikakvih ugljikohidrata, zeleno povrce, meso, masti, riba, jaja, bobicasto voce i limun ( isto ne puno ) i nakon 2mj uvoditi pomalo secer( nesto ne previse ugljikohidrata i zadrzati onda takvu prehranu) e sad navodno takva prehrana kontrolira i endometriozu… Prouci malo! Jedino bi mogla mrsaviti dosta…
    miss ja sam isto dobivala boostere na dan transfera i 5 dt i meni 11dt je test bio bijel ko snijeg - pa sam pozitivna sto se tebe tice 🤞🏻💗 ( nadam se da sam dobro zapamtila za test) ako ne, sorry 😐 
    Meni sutra prvi uzv i uzbudena sam … nadam se da rastu folikuli… 

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    Drage curke, 

    Prvo cestitam svim plusicima, pozitivnim betama, lijepim uzv-ima, a ostalima puno srece da im se uskoro to sve ostvari 😁❤️!
    Imam pitanje za cure koje su obavljale kariograme - da li je mm imao uputnicu od dr opce prakse? Mi bili u petak vaditi krv u Klaicevoj, soc gin je poslala uputnicu za kariogram za oba supruznika, ali nam nisu htjeli priznati tu uputnicu za oboje nego samo za mene 🙄. Do nase  dr opce prakse je nemoguce doci u koroni, samo mailom i eventualno osobno ako sestra odluci da je slucaj dovoljno bitan. Na mail mi ne odgovara, moram sutra do nje, jer nam krv stoji u Klaicevoj dok ne posalje za mm uputnicu 🙈. Zivjela HR birokracija 🥵

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    I da, vidjela sam da se spominju mucnine pa samo da podijelim svoje iskustvo - u prvoj (i uspjesnoj T) sam imala mucnine samo 1 dan i nisu se vise pojavljivale , a u ostalima jesam i to od negdje 8 TT, ali su nazalost zavrsile tako kako su zavrsile. Tako da je pravilo da nema pravila 😁. Kod svakoga drugacije

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Avatar Anavi985

    Anavi985

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Tam7 - ja tek moram probaviti uputnice, sutra cu… nama rečeno da za mm treba uputnicu izdati dr.opce prakse… ne ginekolog
    Imam pitanje za tebe - koliko ste dugo cekali za kariogram u Klaicevoj? Jeste pitali jos negdje ili ste odmah tamo?

    Ja 85., amh-47, PAI, poz ANA
    MM 86. - sve ok,
    VV - neuspjeh 3X —> idemo na SD
    SD- 8/2021.-gonal, org., brevact.-decortin, andol 100-et 2 osmostan., 11.dnt+, beta 14.nt -815. 5.10.prvi uzv 7+0 - 1 ❤️
    20.10.(9+2) ❤️❤️ Blizanci - 💜💙
    Stigli na svijet 6.5.2022. (37+3)

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    tam7

    Drage curke,

    Prvo cestitam svim plusicima, pozitivnim betama, lijepim uzv-ima, a ostalima puno srece da im se uskoro to sve ostvari 😁❤️!
    Imam pitanje za cure koje su obavljale kariograme - da li je mm imao uputnicu od dr opce prakse? Mi bili u petak vaditi krv u Klaicevoj, soc gin je poslala uputnicu za kariogram za oba supruznika, ali nam nisu htjeli priznati tu uputnicu za oboje nego samo za mene 🙄. Do nase dr opce prakse je nemoguce doci u koroni, samo mailom i eventualno osobno ako sestra odluci da je slucaj dovoljno bitan. Na mail mi ne odgovara, moram sutra do nje, jer nam krv stoji u Klaicevoj dok ne posalje za mm uputnicu 🙈. Zivjela HR birokracija 🥵


    Iskreno ne znam kako je tvoja soc gin. uopce i mogla poslati uputnicu za tvog muza, pa nije ona njegova lijecnica🤷‍♀️..
    Kao i za spermiogram tako i kariogram i sve ostalo ako sto  treba za muza mu izdaje njegov lijecnik uputnicu…. 

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    anavi985

    Tam7 - ja tek moram probaviti uputnice, sutra cu… nama rečeno da za mm treba uputnicu izdati dr.opce prakse… ne ginekolog
    Imam pitanje za tebe - koliko ste dugo cekali za kariogram u Klaicevoj? Jeste pitali jos negdje ili ste odmah tamo?


    Nama nisu nista rekli za uputnice da mora imati svatko svoju, inace bi to sve pripremila. Sad eto znam. 
    U Klaicevoj se dodje rekativno brzo, cekali smo termin nekih 3-4 tj, to mi je preporucila jedna cura s ovog foruma da probamo tamo. Na Rebru smo dobili termin na savjetovanje tek 18.1. kad smo trebali obaviti i kariograme, ali sam pitala da li mozemo u drugoj bolnici obaviti kariograme i tamo doci na savjetovanje s gotovim nalazima i rekli su da je to ok.

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.