Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Sta se lijecnika tice, svi su jako strucni! Meni je prvi put bio Simunic, a drugi put Maricic. Simunic ne prica bas puno, ali ti odma direkt i iskreno kaze kako stvari stoje, bez uljepsavanja… Mene je odma stavio na IVF, nije ni htio inseminaciju ali se nest zakompliciralo pa smo ju ipak odradili. Sve sta te zanima ha pitas i sve ce ti objasnit. Maricic je jako ljubazan i ugodan, nasmijan.. Ima savrsen pristup sa pacijentom i mene je odusevio! Svi tamo su stvarno super i maksimalno ti se posvete! Ako ti pada uvz u ned, dolazis u ned(bez obzira sta je vikend). Kod njih se i punkcije rade nedjeljom i vikendom.. Dakle, dostupni su stalno i mozes ih nazvat za sve sta te zanima! Eto, nadam se da sam ti pomogla.. 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Simba 1989

    iris_iris

    Simba 1989

    Cure evo da i ja prijavim 7dnt morule pozitivan test 💞
    Po betu idem u ponedjeljak bez ikakve grižnje savjesti, jer ionako je bitno pravilno duplanje a ne vrijednost 🤗

    Ajme koliko pozitive! Čestitam!!! Nek sve nastavi u sretnom tonu

    Mi imamo jako jako tešku dijagnozu i bez dobrog biologa nismo imali šanse nikakve.. Moj muž ima oligoasthenoteratozoospermia III. stupanj,čuda postoje definitivno ali bez dobrog doktora i biologa je teško


    Ajme super! Baš mi je drago da vam je stiglo vaše čudo!  Gdje ste išli? Ima nas puno pa mi treba malo dok popratim tko gdje kada :)) 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Giny

    Ivanaxx

    Nisu mi javili za transfer, rekli su da će sutra znat kad vide kako se dijele pa može bit u ned, pon ili uto. E a to ćete vi iskusnije znati, bolje da je transfer 5.dan zar ne, ako je ranije to bi značilo da nešto ne ide kako triba ili?
    Takav sam dojam stekla leteći preko komentara unazad 100 stranica hahah
    I daa, zadnja dva dana puna pozitive, nadam se da će nam svima proći dobro sve. A onima koje su ostale razočarane nadam se da će već idući ciklus bit dobitni ♥️

    Mislim da će tebi ipak biti 3.dan, jer sa manje stanica obično ne čekaju 5.dan. Meni je od 3 stanice bilo 2 oplođene i 1 vraćena treći dan.


    Hvala na odg, a ima li to veze s kvalitetom stanica, odnosno je li rizik propadanja veći ako se duže čeka ili što. I jel treći dan od punkcije ili od oplodnje, tj ako je punkcija u čet ujutro, računaju li treći dan ned ili pon? Jer rekli su da rade transfere i na Božić pa da ned nije problem haha

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Sta se lijecnika tice, svi su jako strucni! Meni je prvi put bio Simunic, a drugi put Maricic. Simunic ne prica bas puno, ali ti odma direkt i iskreno kaze kako stvari stoje, bez uljepsavanja… Mene je odma stavio na IVF, nije ni htio inseminaciju ali se nest zakompliciralo pa smo ju ipak odradili. Sve sta te zanima ha pitas i sve ce ti objasnit. Maricic je jako ljubazan i ugodan, nasmijan.. Ima savrsen pristup sa pacijentom i mene je odusevio! Svi tamo su stvarno super i maksimalno ti se posvete! Ako ti pada uvz u ned, dolazis u ned(bez obzira sta je vikend). Kod njih se i punkcije rade nedjeljom i vikendom.. Dakle, dostupni su stalno i mozes ih nazvat za sve sta te zanima! Eto, nadam se da sam ti pomogla..


    I da, u HZZO postupak ti ulazi sve, osim zamrzavanja. To se placa! Maksimalno ti se prilagode i sta se tice uvza i posla(ako radis) i imas njihov dezurni telefon na koji ih mozes dobit u svako doba dana i noci

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    I jel vas bilo s proljevom nakon punkcije ili sam ja pretjerana s ananasom 😂 2.dan proljev već haha

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    Giny

    Ivanaxx

    Nisu mi javili za transfer, rekli su da će sutra znat kad vide kako se dijele pa može bit u ned, pon ili uto. E a to ćete vi iskusnije znati, bolje da je transfer 5.dan zar ne, ako je ranije to bi značilo da nešto ne ide kako triba ili?
    Takav sam dojam stekla leteći preko komentara unazad 100 stranica hahah
    I daa, zadnja dva dana puna pozitive, nadam se da će nam svima proći dobro sve. A onima koje su ostale razočarane nadam se da će već idući ciklus bit dobitni ♥️

    Mislim da će tebi ipak biti 3.dan, jer sa manje stanica obično ne čekaju 5.dan. Meni je od 3 stanice bilo 2 oplođene i 1 vraćena treći dan.

    Hvala na odg, a ima li to veze s kvalitetom stanica, odnosno je li rizik propadanja veći ako se duže čeka ili što. I jel treći dan od punkcije ili od oplodnje, tj ako je punkcija u čet ujutro, računaju li treći dan ned ili pon? Jer rekli su da rade transfere i na Božić pa da ned nije problem haha


    Da, prati se kakave su kvalitete i onda se ide na brzi transfer, ako su losije.. Meni je punkcija bila u ned, a transfer u petak(5ti dan), tako da se onda punkcija racuna kao nulti dan. 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    Giny

    Ivanaxx

    Nisu mi javili za transfer, rekli su da će sutra znat kad vide kako se dijele pa može bit u ned, pon ili uto. E a to ćete vi iskusnije znati, bolje da je transfer 5.dan zar ne, ako je ranije to bi značilo da nešto ne ide kako triba ili?
    Takav sam dojam stekla leteći preko komentara unazad 100 stranica hahah
    I daa, zadnja dva dana puna pozitive, nadam se da će nam svima proći dobro sve. A onima koje su ostale razočarane nadam se da će već idući ciklus bit dobitni ♥️

    Mislim da će tebi ipak biti 3.dan, jer sa manje stanica obično ne čekaju 5.dan. Meni je od 3 stanice bilo 2 oplođene i 1 vraćena treći dan.

    Hvala na odg, a ima li to veze s kvalitetom stanica, odnosno je li rizik propadanja veći ako se duže čeka ili što. I jel treći dan od punkcije ili od oplodnje, tj ako je punkcija u čet ujutro, računaju li treći dan ned ili pon? Jer rekli su da rade transfere i na Božić pa da ned nije problem haha


    Treci dan ti je onda nedjelja, ako je punkcija bila u cetvrtak.

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • more2309

    Broj poruka: 553

    Prijavi adminu

    Mila i Nina zao mi je sto nije uspjelo, ali to ne znaci da nece iduci, drzim fige za iduci put 🙏🙏🤞🤞🍀🍀!
    Lucija, predivno, bas lijepo skolski tamne 🤰🙂🍀! Jedva cekam da nas razveselis i velikom betom 🤰❤🤞🍀!
    Simba cestitam 🎊🎊🎉🎉🎊🤰! 

    🙋‍♀️ 34- sve ok
    🙋‍♂️36- Asthenoteratozoospermia
    06./2020.-krenuli u postupak kod dr.Lučingera
    07./2020. - ET, beta - 0.6
    10./2020. - 1. FET, 2 🐧
    06./2021. - došla je predivna curica ❤
    Imamo 7 🐧
    Polako razmišljamo o seki ili braci 💕!

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    Simba 1989

    iris_iris

    Simba 1989

    Cure evo da i ja prijavim 7dnt morule pozitivan test 💞
    Po betu idem u ponedjeljak bez ikakve grižnje savjesti, jer ionako je bitno pravilno duplanje a ne vrijednost 🤗

    Ajme koliko pozitive! Čestitam!!! Nek sve nastavi u sretnom tonu

    Mi imamo jako jako tešku dijagnozu i bez dobrog biologa nismo imali šanse nikakve.. Moj muž ima oligoasthenoteratozoospermia III. stupanj,čuda postoje definitivno ali bez dobrog doktora i biologa je teško


    Bas tako, biolog je usudila bih se reci jos i bitniji pogotovo ako se radi icsi… 

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Ivanaxx, mislim da se ne radi o tome da su lošije nego jednostavno ne žele riskirati da ne doguraju do 5. dana pa ne bude transfera. A neki pišu da je njima bolje kod nas u prirodnom okruženju tako da ne mora bit nikakve razlike 3. / 5. dan, ovdje sam pročitala uspješnih priča za sve varijante, dvodnevni, trodnevni, 4stanicni, 5stanicni, morule, blastice, … 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.