Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    lucija07

    iris_iris

    Malo sam preletila par stranica unazad pa sad pišem sa zakašnjenjem. Za što se dobiva decortin nakon transfera? Ja poslije prvog nisam ništa dobila. Nastavila sam piti samo folat i vit D, mislim, ostale suplemente ne. Ali nisam ni andol ni ništa dodatno.

    Ja, sam ga dobila nakon brdo neuspjesnih transfera jer on snizuje imunitet majke da ne smatra embrij kao ‘strano tijelo’ tako nekako mi je objasnjeno…


    Aha, to je to, znala sam tu i tamo vidjeti da netko to pije, ali nikako da provjerim zašto! Jesi pila još što poslije transfera? 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Simba 1989

    Simba 1989

    Broj poruka: 430

    Prijavi adminu

    Cure evo da i ja prijavim 7dnt morule pozitivan test 💞
    Po betu idem u ponedjeljak bez ikakve grižnje savjesti, jer ionako je bitno pravilno duplanje a ne vrijednost 🤗

    1.postupak vinogradska beta 0
    2.postupak molarna trudnoća
    3.postupak beta 0
    4.postupak jednojajčane trojke
    Muž ima izrazito loš spermiogram, kod mene sve uredu
    Jednojajčane trojke 💙💙💙

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Ivanaxx, taman da cu pitat jesu te zvali. 2 od 3 je odlicno. Kad je transfer ili ce te jos zvat?

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Ivanaxx juhuuu! Super 🤞🤞🤞 meni isto nisu ništa rekli o kvaliteti, ja sam računala da je ok kad su se oplodile  kad onda transfer? 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Simba 1989

    Cure evo da i ja prijavim 7dnt morule pozitivan test 💞
    Po betu idem u ponedjeljak bez ikakve grižnje savjesti, jer ionako je bitno pravilno duplanje a ne vrijednost 🤗


    Ajme koliko pozitive! Čestitam!!! Nek sve nastavi u sretnom tonu 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Simba cestitam!!! Znaci ti si onda bila isti dan na transferu kad i ja i Lucija.. Nisam znala za tebe.. Super super, evo pratimo se :) 

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Nisu mi javili za transfer, rekli su da će sutra znat kad vide kako se dijele pa može bit u ned, pon ili uto. E a to ćete vi iskusnije znati, bolje da je transfer 5.dan zar ne, ako je ranije to bi značilo da nešto ne ide kako triba ili?
    Takav sam dojam stekla leteći preko komentara unazad 100 stranica hahah
    I daa, zadnja dva dana puna pozitive, nadam se da će nam svima proći dobro sve. A onima koje su ostale razočarane nadam se da će već idući ciklus bit dobitni ♥️

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky

    Pozdrav svima, čitam vas već toliko dugo, otprilike od kada plivamo u ovim nesretnim mpo vodama i sada sam se konačno
    odvažila priključiti. Zaista ste super ekipa :)
    Kao što sam napisala u potpisu,
    prošli smo 4 postupka, od toga samo jednom došli do transfera.
    Na početku smo bili jedan od onih “s vama ćemo lako” slučajeva,ali izgleda da na kraju baš i nije tako.Nekakav zaključak bi bio da ja imam jajne stanice loše kvalitete…
    Sada smo odlučili okušati sreću u Ivf poliklinici i iskoristiti pravo na Hzzo postupke koje do sada nismo koristili (loša taktika ako mene pitate 🙄). Nadam se da, će oni imati možda neku drugačiju ideju i da će nam uspjet pomoći.
    Da li bi koja od vas imala volje i živaca opisati mi kako kod njih izgledaju konzultacije, da li su detaljni, koje dodatne pretrage traže, koji doktor je kakav itd?
    Hvala puno unaprijed, a ja se nadam da ću i ja moći pomoći nekoj od vas 😊


    Evo, nadam se sa cu ti pomoci.. Ja sam bila u poliklinici IVF(Simunic) i mogu ti reci sa sam prezadovoljna(nevezano za pozitivan ishod). Nazoves ih i dogovoris se za konzultacije i obavezno naglasi da bi preko HZZOa. Jako brzo dobikes termin za konzultacije, koje se placaju. Na pravin konzultacijama ti obave i uvz. Tako da te negdje prvi pregled tj.konzultacije ispadnu oko 500tinjak kuna. Obavezno ponesi i svu dokumentaciju koju imas do sad. Nakon toga ce te slati na neke pretrage(koje mozes i kod njih obavit, ali se sve placaju). Nalazi koji ti trebaju za MPO postupak su:gin.pregeld sa uvzom i papa, mikrobioloska obrada vrata maternice(pise da ne starija od 6 mjeseci, ali meni su rekli da ne smike bit statija od godinu dana), testiranje na spolne bolesti(oba partnera), kg i rh(samo ti) i spermiogram. Ako si u braku, trebat ce ti preslika vjencanog lista i osobnih iskaznica, a ako si u vanbracnoj zajednici, onda izjava ovjerena kod javnog biljeznika. To rijesis sve, a u medjuvremenu se sa njima dog kad kreces sa terapijom. Ja sam u prvom postupku krenula 2dc, a u drugom 3dc. I dalje sve s njima dogovaras….

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Simba 1989

    Simba 1989

    Broj poruka: 430

    Prijavi adminu

    iris_iris

    Simba 1989

    Cure evo da i ja prijavim 7dnt morule pozitivan test 💞
    Po betu idem u ponedjeljak bez ikakve grižnje savjesti, jer ionako je bitno pravilno duplanje a ne vrijednost 🤗

    Ajme koliko pozitive! Čestitam!!! Nek sve nastavi u sretnom tonu


    Mi imamo jako jako tešku dijagnozu i bez dobrog biologa nismo imali šanse nikakve.. Moj muž ima oligoasthenoteratozoospermia III. stupanj,čuda postoje definitivno ali bez dobrog doktora i biologa je teško 

    1.postupak vinogradska beta 0
    2.postupak molarna trudnoća
    3.postupak beta 0
    4.postupak jednojajčane trojke
    Muž ima izrazito loš spermiogram, kod mene sve uredu
    Jednojajčane trojke 💙💙💙

  • Avatar Giny

    Giny

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    Nisu mi javili za transfer, rekli su da će sutra znat kad vide kako se dijele pa može bit u ned, pon ili uto. E a to ćete vi iskusnije znati, bolje da je transfer 5.dan zar ne, ako je ranije to bi značilo da nešto ne ide kako triba ili?
    Takav sam dojam stekla leteći preko komentara unazad 100 stranica hahah
    I daa, zadnja dva dana puna pozitive, nadam se da će nam svima proći dobro sve. A onima koje su ostale razočarane nadam se da će već idući ciklus bit dobitni ♥️


    Mislim da će tebi ipak biti 3.dan, jer sa manje stanica obično ne čekaju 5.dan. Meni je od 3 stanice bilo 2 oplođene i 1 vraćena treći dan. 

    🧔35, oligoasthenospermia 🤦🏻‍♀️34, AMH 5.96
    9/2020- ICSI, beta 19.7, biokemijska 11/2020 novi postupak
    Cito poliklinika

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.