Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ZaZa

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Nadalica

    Evo mene sa uzv, 2 savrsene bebe, jedna 11.6 mm druga 11.2 mm, culi smo I otkucaje srca, sve je u najboljem redu, sljedeci pregled je onaj od 10 do 14 sedmice za downov sindrom 😊 Dobila Sam I slike, presretna sam Danas ❤️❤️❤️


    Ajme meni ❤❤ znači uljepšala si mi dan iako mi nije bio ružan, ali ovo me raznježilo, ajme ajme. 🙏🙏

  • ZaZa

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Marta žao mi je. :( 
    avama čestitam. Sad samo polako, ali sigurno dalje. Svu sreću želim. :*
    PinkFairydust ženo ti mene oduševljavaš. Pravi si zmajo u punom smislu riječi. Realna si, konkretna…ono cap cap i tako i treba biti. 😁
    sunshine25 drago mi je zbog tebe. Samo GO GO!! 

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Cure hvala vam na podrsci, bas mi puno znaci.
    I dr je rekla da je za taj dan beta u resu, a sad cemo vidjeti dalje! 

  • Avatar Nadalica

    Nadalica

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Sunshine cestitam od srca I ostale cure koje imaju pozitivnu betu cestitke svima ❤️❤️❤️
    Marta tako Mi je zao, Ali ne odustaj, uspjet ces na kraju mozda sa dvije mrvice kao ja 😍
    Hvala svim curama za podrsku I vi mene ohrabrujete svaki dan ❤️
    PINKFAIRYDUST ne znam jos nista, moram nazvat I Kliniku pa cu vidjeti s njima ❤️

    🤴32 👸29 neopstruktivma AZOOSPERMIA+ Klineferterov sindrom(xxy hromosomski)
    8/19 dugi protokol 11 js zamrznuto
    9/19 Tese, nadjeno ukupno 9 spermija
    10/19 promjena klinike
    11/19 4 oplodjene, 2 vracene, rekli nam to je to, ako ne uspije- donacija
    12/19 beta 2600 14 dnt, blizanci
    08/20 rodile se moje bebice Noah i Nadia
    2 🐧🐧

  • Avatar Nadalica

    Nadalica

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    PinkFairydust

    Blacky89, ovo sad ona prakticna znanstvena strana mene izlazi van. Recimo da genetika bude sva ok, da zaboravimo koliko je dragom visok FSH i da uzmemo da to nema nikakvu prediktivnu vrijednost - sanse za naci materijal su nekih 50%. Ako nademo, postotak onih koji uspiju eksuli zarodit i izgurat do termina je oko 15% od tih kojima je nadeno. I to ako zanemarimo moj faktor. Naravno da necemo odustati od opcije imanja vlastitog djeteta dok ne iscrpimo sve mogucnosti. Naravno da cemo se boriti i da cemo se nadati da cemo biti cudo koje ce pobijediti statistike. Ali treba u cijeloj prici biti realan. Objektivno su puno vece sanse da necemo uspjeti imati dijete zajedno nego da hocemo. To je uzasno i okrutno i neposteno, ali je na zalost tako. I mislim da je pametno da se i na tu mogucnost sto je moguce vise pripremimo. A ne znam kako da to napravimo ako ne razgovaramo :/


    Nemoj da tako razmisljas, Mi smo preko tese dobili 8 spermica, kada su ih zamrzli rekli su da postoji mogucnost da ih vise ne nadju, ne razumijem se bas u to sve Ali kao sa tkivom su sve zamrzli.. Svih 8 su se oplodili!!!! 4 dobitna, cak blastocista imali!! Nade uvijek ima 😉

    🤴32 👸29 neopstruktivma AZOOSPERMIA+ Klineferterov sindrom(xxy hromosomski)
    8/19 dugi protokol 11 js zamrznuto
    9/19 Tese, nadjeno ukupno 9 spermija
    10/19 promjena klinike
    11/19 4 oplodjene, 2 vracene, rekli nam to je to, ako ne uspije- donacija
    12/19 beta 2600 14 dnt, blizanci
    08/20 rodile se moje bebice Noah i Nadia
    2 🐧🐧

  • Avatar Nadalica

    Nadalica

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    ZaZa

    Nadalica

    Evo mene sa uzv, 2 savrsene bebe, jedna 11.6 mm druga 11.2 mm, culi smo I otkucaje srca, sve je u najboljem redu, sljedeci pregled je onaj od 10 do 14 sedmice za downov sindrom 😊 Dobila Sam I slike, presretna sam Danas ❤️❤️❤️

    Ajme meni ❤❤ znači uljepšala si mi dan iako mi nije bio ružan, ali ovo me raznježilo, ajme ajme. 🙏🙏


    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    🤴32 👸29 neopstruktivma AZOOSPERMIA+ Klineferterov sindrom(xxy hromosomski)
    8/19 dugi protokol 11 js zamrznuto
    9/19 Tese, nadjeno ukupno 9 spermija
    10/19 promjena klinike
    11/19 4 oplodjene, 2 vracene, rekli nam to je to, ako ne uspije- donacija
    12/19 beta 2600 14 dnt, blizanci
    08/20 rodile se moje bebice Noah i Nadia
    2 🐧🐧

  • Avatar PinkFairydust

    PinkFairydust

    Broj poruka: 771

    Prijavi adminu

    Nadalice, naravno da nade ima i nadati se treba, i treba se boriti do kraja, i nista manje od toga nije opcija. Al isto tako treba bit realan i svjestan situacije. I spreman na sve ishode. Ja bar tako funkcioniram. Lakse mi je kad si postavim to realno u glavi i kad znam da ako ne upali A, onda imamo jos B,C, sto vec, i to je okej, nego da samu sebe uvjeravam da ce sigurno A jer eto sigurno cu bas ja u tih ispod 5%, pa onda ocajavam ako ne uspije #kakotokakoto

    I volim imati sve te opcije unaprijed u glavi. Dragi je totalna suprotnost:) Njemu je bitno da zna sto je sljedeci korak i dalje od toga ne zeli ni cuti ni razmisljati. Plus on stvari metabolizira tako da se povuce u sebe i ne prica s nikim i izbjegava temu. Ja pak moram razgovarati, moram izbacivat iz sebe, plakat, vristat, maznut flasu kupinovog u jedno popodne:):):) Bit ce ovo zanimljiva godina.

    “Molite i dat će vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se.”

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Pink, slicno i ja razmisljam. Znam da treba bit pozitivan i da u suprotnom samo negativu i navuces na sebe, ali kako kroz zivot nisam bila neki sreckovic, najdraze mi je krenut od najcrnjeg scenarija i dobro se pripremit na njega, a sve ostalo onda dodje kao dobitak na lotu 🙈

  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Marta žao mi je što moraš ovo opet proživljavati  isplači se, glavu gore, nije kraj… grlim! 
    Sunshine ma savršeno!!!!! Volim ovakva čuda na forumu! Sretno dalje 
    Avama držim ti figice da beta dalje raste
    Ja sutra imam pregled kod endokrinologa zbog niskog TSH pa ću vidjeti mogu li u postupak. Nadam se da će dati zeleno svijetlo 

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Radila sam danas ponovno test ali crtica je ko jucer, tako da ne znam bas.
    A sta je tu je

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.