Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Hani

    Karla89,Navijamo da je implantacija!! Evo ti kopija jednog posta s drugog foruma:
    “A evo što kaže struka (ovo se odnosi na prirodni ciklus):
    ”….Zametak stiže u maternicu za 100 do 120 sati od oplodnje, u stadiju morule ili blastociste. Došavši u maternicu zametak se ne implantira odmah. On je 2 do 3 dana u fazi orijentacije. Pasivno pliva u obilnome sekretu endometrija, dalje se dijeli, biokemijski komunicira s endometrijem. …"
    Izvor: Prof. Šimunić: “Ginekologija”

    I još mali dodatak: na shemi koja prikazuje rani razvoj i transport zametka označeno da implantacija nastupa 7. dan nakon oplodnje.

    A ja bih još nadodala i svoje osobno mišljenje: Naravno, to je tako u nekakvim idealnim uvjetima, a što je na ovom svijetu i u ovom životu idealno…? Vjerujem da i trenutak implantacije može dosta varirati i uvjetovan je našom raznolikošću i čudesnim silama prirode… "


    Hvala na odgovoru.. čitala sam da je impl.oko 7 dana nakon oplodnje.. ako mi je bila ovulacija u petak, ovo danas je 5.dan.. pa mi nekako prebrzo.. Ma, kako bude bit će - samo pozitiva i idemo dalje u nove pobjede
    Neću radit test uopće.. imam konzultacije 3 dana prije sljedeće m, pa će mi i pregled raditi..
    Ako se nešto dogodilo tamo ću saznati

  • seni

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Hvala svima na odgovorila. Kako idemo na IVF zanima me dali ste nakon punkcije išle na bolovanje ili ste idući dan išle normalno na posao?

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Hej cure, malo mi guzva pa nikako pisat. Grizli i ninna držim 🤞 da se blastice lijepo smijestaju 😊
    Nikitta bas te nece pa te nece… f..k, probaj otic izvaditi ponovo. Neces nista izgubit. 
    Seni, ja nisam bila na bolovanju poslije punkcije, išla sam sutradan normalno radit (uredski posao), no ja sam bila bez bolova u potpunosti. Ono nesto zericu ali zanemarivo. Nakon transfera kakti ležala 2 dana (ucrvala se) i isto išla radit. No svatko to drugačije podnosi. 
    Nego cure, ja danas bila na uzv 10dc priprema za FET, endo standardno dobar kod mene 9,8mm, no vidim da piše nema vodećeg folikula. Malo bila guzva pa nisam odmah reagirala da pitam… jel u FET-u mora bit vodeći folikul i ovulacija? Preksutra opet uzv, al neznanje ce me umorit do prekosutra 😂… fet planiran za idući petak 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Kengurice ti si radila histero prosli mjesec tj prije ovog ET?? Tebi su bili radili screeching endometrija ili tako nesto tokom histero? Jesi nakon ET imala osjecaj kao pecenja na mjestu di su strugali endometrij? Meni danas svaki toliko dodje osjecaj peckanja lijevo u trbuhu, a tamo me peckalo i nakon histero jer tu sam imala neke sitne priraslice koje su strugali. Onako osjecaj ko kad se pogrebes. Malo me frka da nije neka infekcija mi dosla jos. 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Grizli radila sam taman 21. d.c. histero, a sa prvom menstruacijom nakon toga krenula u stimulaciju. Meni su ti odrezali dio tkiva i poslali na biopsiju pa je dr rekao da je to kao scratching, da ne moramo jos i grebati. Nakon toga menstruacija izrazito bolna, a nikad nemam jako bolne i nakon ET vrlo rano krenuli grcevi kao menstrualni, ali bas jako. Nije me peklo vec sam bas nekako jake grceve imala.

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ok hvala. Mislim ja imam jutros neke blage ko menstrualne grceve, al to mi je vec normalno da imam par dana prije nego odbijem mengu, vise puta sam to imala cak i 7 dana prije menge, al ovo pecenje mi se javilo bilo samo par dana nakon histero i sad opet. Nadam se sa nije neki problem vec samo reakcija na progesteron. Hvala ti! Kako si ti? Uskoro imas uzv jel da? 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Ja ti nikad nemam grceve prije menge osim u IVF vec eventualno 2. d.c. Nadam se da te pece jer se mrve primaju, a ‘ogrebana’ je maternica.
    Pa ja sam dobro, ali ne i mirno u glavi jer me to nesto desno boli, ali malo i podmuklo. Uopce ne mogu niti procijeniti gdje bu bila bol, kao malo u predjelu prepone desne pa se na bedro siri. U ponedjeljak je uzv. Ne znam bih li zvala doktora jer ionako sad i da me stavi na uzv nece bas nista koliko znam, a i nemam neku jaku ili ostru bol. 

    [lilypie.com]

  • Ema1987

    Broj poruka: 227

    Prijavi adminu

    Cure koje ste u petrovoj,  molim vas može mala pomoć .. Naime 1dc se sad moram javiti doktoru a 2 DC doći u bolnicu izvaditi hormone. Stimulaciju ni uzv nitko ne spominje. Znate li kakva je praksa? Što daju stimulaciju nakon što vide stanje hormona i kad onda počinjem sa pikanjem, 3dc?

  • ninna1804

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Blacky89

    Hej cure, malo mi guzva pa nikako pisat. Grizli i ninna držim 🤞 da se blastice lijepo smijestaju 😊
    Nikitta bas te nece pa te nece… f..k, probaj otic izvaditi ponovo. Neces nista izgubit.
    Seni, ja nisam bila na bolovanju poslije punkcije, išla sam sutradan normalno radit (uredski posao), no ja sam bila bez bolova u potpunosti. Ono nesto zericu ali zanemarivo. Nakon transfera kakti ležala 2 dana (ucrvala se) i isto išla radit. No svatko to drugačije podnosi.
    Nego cure, ja danas bila na uzv 10dc priprema za FET, endo standardno dobar kod mene 9,8mm, no vidim da piše nema vodećeg folikula. Malo bila guzva pa nisam odmah reagirala da pitam… jel u FET-u mora bit vodeći folikul i ovulacija? Preksutra opet uzv, al neznanje ce me umorit do prekosutra 😂… fet planiran za idući petak


    Blacky89 hvala draga  ni kod mene nije bio vodeci folikul u nijednom fetu, ne brini i sretno!!

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu

    Danas mi je 5dpt i želudac me rastura. Žgaravica kao živa vatra. Ne znam što uzeti da si pomognem?

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.