Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Jeeeee Grizli… napokon sreca vam se osmjehnula.. dobro si odlucila… svaka cast na hrabrosti…. drzim 🤞 da kroz 10ak dana ugledas svoj plus i da beta bude ogromna 💖💖
    Sve koje jesu vec u postupku i onima koje krecu svu srecu svijeta zelim 🤗🤗🤗
    Vidia kao je od bolnice do bolnice drugacije.. mi u Vg nako  transfera ne lezimo vec kuci odmah idemo..

  • Deleted user

    Broj poruka: 330

    Prijavi adminu

    Bravo grizli,odlican rezultat imas i bracu ili seku😀
    Normalno su bolovi radi stimulacije pa ces vjerojatno sve intezivnije osjecat,pa nemoj previse ni osluskivat simptome,probaj se zaokupit ovih 10 tak dana koliko god tesko bilo,sretno i uzivaj u danasnjem danu!

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Grizli - sve je lijepo krenulo pa bi bio red da se tako i nastavi. Čestitam! 
    Sad čekamo druge cure da se jave s lijepim vijestima. 

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hvala vam curke. Evo po prvi put od kad se borimo nisu radili icsi vec su pustili da se sami oplode i tolike se oplode meni je to vec uspjeh. To sam i pretpostavila da nisu radili icsi cim nije bilo 8-stanicnog onda ipak oplodnji treba i do 24h da se dogodi, a onako spermij je odmah u js i moze krenut. I klanjam se maticnoj mlijeci jer je pokretljivost sa svega 2-5% koliko je ranije imao dosla na 22%, progresivnih 19%, tako mislim da je to zaista utjecalo pozotivno mu jer sve ostalo je isto radio. Jedino mu je manji volumen bio ovaj put al rekla biologica nije ni cudo kad u onom wc di daju uzorke je hladno. Ja si prizeljkujem cuti srceko eto to je moj slijedeci korak za uspjeh i ogromnu srecu! To je nesto sto nikad nisam dozivila! Iskreno ne znam ni sama i nisam si jasna kako sam tako hladne glave u donosenju odluka ko da mozak ne da srcu prvao odluke. Reko mi muz dobro da mi nista nisi kupila jos jer isporuku poklona molim za 9 mjeseci. 😂

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nikita bas su i embriologica i dr bili zacudjeni da sam odlicila sama da vrate 1 blasticu jer kao vecina forsira 2. I embriologica kaze dakle razumno idemo na 1, pametna odluka s obzirom na prijasnje iskustvo. Reko ako slucajno ne bi bilo uspjesno i da imam spontani radje tako nego riskirat drugog. Sta se posla tice opcenito sam si na poslu uzela pauzu od fizickog rada, tako da do daljnjeg sam samo uredski posao koji mogu i doma obavljat. Tako da cu raditi al doma kad mi se prohtije. Znam samo da imam 3 roka za ispostivati i to je to. Bez stresa pritiska i ostaloga. Ove teze kucanske poslove muz vec preuzeo, a kuhanje, kolacici i neke sitnice cu raditi kako se budem osjecala. Bez pritiska i sto manje nervoze. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu
    Evo mojih rezultata pretraga, prije nego odnesem dr. da li znate dalu je u granicama normale? Hvala
    Evo mojih rezultata pretraga, prije nego odnesem dr. da li znate dalu je u granicama normale? Hvala

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Grizli lijepe vijesti, čestitam, sad se zaokupiraj s nečim da ti prođe vrijeme. Kada su ti rekli da vadis betu? Imala si dobar osjećaj od samog početka za ovaj put, neka bude dobro do samog kraja 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Samara koliko vidim nalaz je uredan.
    Lemon tek za 3 tjedna beta - Rijecko pravilo! A sad sam totalno cool sa cekanjem, al pitaj me za 3 dana kad prorade cevi u guzici. Ahahah! 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Grizli kod ICSI-a je normalno da se sporije dijele stanice? Odnosno da kasnije krene prvo dijeljenje? Nama to biologica nista nije bila u stanju malo objasniti, a kod nas se uvijek ICSI radi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Kengu u praavilu bi to kao trebalo biti isto. Al treba uzet u obzir da kod icsi je spermij u “prednosti” jer ne mora odabirat js nego jednostavno ga ubace unutra i cim dodje do js ako je sve ok krene djeljenje, a kad je samo ivf spermiju koji je ajmo rec najjaci i najkvalitetniji se tek probija do js. Jer onda na svaku js stave oko cca 50 mil spermija. Dakle tu ima neko odredjeno xyz vrijeme potrebno da taj spermij probije opnu js i dodje do same stanice i tek onda krene. Doduse kazu da kod klasicnog ivf beta ako dodje do trudnoce brze raste i veci su brojevi, al ne znaju jos zasto. Njihova brzina djeljenja ako govorimo o zdravim i kvalitetnim spermijima i js onda jednaka, ali dijeljenje kod ivf krece nesto kasnije nego kod icsi. Tako da kad sam vidila danas da je radjen ivf samo isla geldat malo i odmah minje bilo kristalno jasno zasto su 3.dan nakon 70 sati bili nam embriji “samo” 6 stanicni i i manje, a kod icsi ranije u istom vremenu su dogurali do 8-stanicni. Inace iz jedne faze u drugu razvoj ide svakih 12 do 24h. Razlika je samo u startnom vremenu nista vise. Inace vidila danas nalaz 2 6-stanicna (A1 i B1) i 1 5-stanicni A1 sa razvili se u blastice koje imaju oznaku AA. Pa mislim da su kvalitetne. Ja mislim da se onoj embriologici sanja od mene i mojeg ispitaivanja, al meni je to bas zanimljivo, a lako mi ju oratiti u terminima jer su prilicno slicni zivotinjskim. Mislim da inace ne daje takve informacije al kad sam ja dosadna sto ce jadna samnom. 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.