Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Tocno Vaki sad i ja vidim gore se nazire kvacica na heterozigotu za MTHFR. Kengu ako si do sad pila folnu kiselinu bilo bi dobro da izvadis nalaz folne kiseline i homocisteina oni su povezani s tom mutacijom. U pravilu te mutacije rijetko izazivaju probleme, al kad se ponavljaju spontani ilo ima neuspjeli implantacija onda ih treba uzet u obzir. 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Homocistein mi je 5,2. Referentna vrijednost <15. Da dvije su mutacije, ali one blaze i one nisu indikacija za heparin koliko sam procitala. Ja isto mislim da rijetko tko ima nalaz bez ijedne mutacije. Folna mi je u dva vadjenja bila povisena no b12 uredan. Svejedno sam se prebacila na aktivne oblike. Mislim da je folna bila povisena zbog folacina koji je prevelika doza po meni.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Da se nadovezem. U mom slucaju sumnjam da je problem implantacije. Iz 3 ICSI-a smo dobili svega 3 embrija, a zrelih stanica je bilo sveukupno skoro 10 i nijedan embrij nije bio skolski u razvoju vec na drugi i treci dan. Ja smatram da je nas uzrok neuspjeha u losem embriju.

    [lilypie.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Vaki tako je da. Mislim da bi se moglo kupit pa neka mi to broje ko prirodni :)! I ti jos malo, veselim se. Kengurica nista se jos nezna kad krecu. Ja te mutacije opce ne kuzim. Meni ti se isto cini da je to vise u embrijima/stanicama. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Svakako prijedi na aktivan oblik folne kiseline. Vitamin D si vadila isto? Tebi se ni ta 3 embrija nisu implantirala a to je puno bar se meni tako cini. Ima i u kvaliteti stanica puno toga, al svakako najbolje je pokusat sanirat sve sto se moze. Najcesce te blage mutacije nisu za heparin meni je vise dr potvrdilo da kod heterozigota je dovoljan andol, i da u tom slucaju heparin daju iskljucivo kao zadnju opciju. Jesi vadila ANA i anti dsDna? 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu
    ANA uredna. Vitamin D snizen.
    ANA uredna. Vitamin D snizen.

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Jel uzimas vitamin d za ga nadoknaditi? Mozda da izvadis i anti dsDna obicno s egleda ana i anti dsDna skupa. I oprosti koje su ti referntne vrijednosti za protein c ne vide se! ? 

    [tickerfactory.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu
    Ovako se bolje vidi.
    Ovako se bolje vidi.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Ovako se sad sve vidi. Pijem vitamin D sad vec duze vrijeme. Pila sam 2000, sad uzmem svaki drugi dan 5000. Sta taj anti dsDna moze pokazati?

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Jeste, tako su i meni referntne za protein C mislila sam da su mozda neke sruge kad je nalaz tako napisan. Mislim u nacelu to sto je povisen nema veze bar koliko ja imam saznanja i koliko sam sve to procesljala. Bitno da nije snizen. Jel ti neko nekad sto rekao za njega? 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.