Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Wonderland19

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    ginhof

    Pozdrav, ovako mene zanima u vezi primanja naknade za komplikacije, i na kraju visini porodiljne naknade.
    Zaposlena sam od 04.06.2018. ugovor mi je do 31.03
    2019. Od prošle godine 2017. imam 9 mjeseci radnog staža. Znači ove bi imala oko 7 mjeseci. Znači u 2 godine bi imala 16 mjeseci radnog staža. Planiram zatrudniti početkom 12 mjeseca ove godine, na komplikacije bi otišla negdje polovicom 1 mjeseca iduće godine. Kako bi mi se vodila naknada za komplikacije, koliki iznos i do kada, s tim da mi ugovor istječe 31.03.2019.Isto tako me zanima visina porodiljne naknade?


    Planirala sam i ja prije 4 godine zatrudit, pa evo tek sad se dogodilo! 😂😂

    [lilypie.com]

  • Wonderland19

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Ja sam i kopiju osobne ostavila! U Jukicevoj nisam trebala nista dodatno popunjavat, taj zahtjev za bolovanje, nisam nista…. teta je uzela te moje papire, trazila br.moba i to je to! Bila sam sva zbunjena jer sam si poslije mislila Boze pa ja nemam nikakvu potvrdu da sam ista predala… ugl novci su sjeli dakle sve je ok! Cisto da ne brines ko ja 😂

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav 😊 evo ja sam neinformirana i ne kuzim sljedece…unaprijed se ispricavam na poduzem postu… naime bila sam zaposlena u jednoj firmi od 1.9.2015 do 31.8.2018 ali sam zatrudnila taman par mj prije nego bi trebala dobiti ugovor za stalno, u 4.mj ove godine sam otvorila komplikacije a 31.8.mi je istekao ugovor i nije mi dalje produzen…pa sam se prijavila na hzzo i mirovinsko da bi mi rekli da dodem ponovo 45dana do termina da otvori porodiljni i tak se ja i prijavim sad ka bi mi trebalo otvorit porodiljni i nakon tih nekih opet prijava na hzzo i mirovinskom receno mi da nemam pravo na porodiljnu naknadu nego tek na jednokratnu novcanu naknadu 30dana po rodenju djeteta uz prijavu u maticnom uredu i jos nekom dokumentacijom…to mi uopce nije jasno kako NEMAM PRAVO NA PORODILJNU NAKNADU?? Neznam nisam uopce upucena u ta prava ali ipak definitivno kao i svaka druga majka znam da imam prava…uglavnom jos me je gospoda u sobi za porodiljni na hzzo uputila da se prijavim na zavod za zaposljavanje i da tamo zatrazim novcanu naknadu kao nezaposlena osoba. To sam znala da moram al opet…dodem ja na zavod za zaposljavanje tamo mi je ljepo objasnjeno da cu dobiti naknadu kao nezaposlena osoba za tih 45dana do poroda i da cu tada primati 12mj porodiljnu naknadu i da se nakon tih 12mj ponovno pokrene postupak za ostatak naknade kao nezaposlena osoba…to mi je razumljivo al ne kuzim zasto mi je na hzzo receno da nemam prava na porodiljni?? Molim Vas ak bi mi znao tko to objasniti..😊 velika hvala ma razumjevanju

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    luciandi0801

    Lijep pozdrav 😊 evo ja sam neinformirana i ne kuzim sljedece…unaprijed se ispricavam na poduzem postu… naime bila sam zaposlena u jednoj firmi od 1.9.2015 do 31.8.2018 ali sam zatrudnila taman par mj prije nego bi trebala dobiti ugovor za stalno, u 4.mj ove godine sam otvorila komplikacije a 31.8.mi je istekao ugovor i nije mi dalje produzen…pa sam se prijavila na hzzo i mirovinsko da bi mi rekli da dodem ponovo 45dana do termina da otvori porodiljni i tak se ja i prijavim sad ka bi mi trebalo otvorit porodiljni i nakon tih nekih opet prijava na hzzo i mirovinskom receno mi da nemam pravo na porodiljnu naknadu nego tek na jednokratnu novcanu naknadu 30dana po rodenju djeteta uz prijavu u maticnom uredu i jos nekom dokumentacijom…to mi uopce nije jasno kako NEMAM PRAVO NA PORODILJNU NAKNADU?? Neznam nisam uopce upucena u ta prava ali ipak definitivno kao i svaka druga majka znam da imam prava…uglavnom jos me je gospoda u sobi za porodiljni na hzzo uputila da se prijavim na zavod za zaposljavanje i da tamo zatrazim novcanu naknadu kao nezaposlena osoba. To sam znala da moram al opet…dodem ja na zavod za zaposljavanje tamo mi je ljepo objasnjeno da cu dobiti naknadu kao nezaposlena osoba za tih 45dana do poroda i da cu tada primati 12mj porodiljnu naknadu i da se nakon tih 12mj ponovno pokrene postupak za ostatak naknade kao nezaposlena osoba…to mi je razumljivo al ne kuzim zasto mi je na hzzo receno da nemam prava na porodiljni?? Molim Vas ak bi mi znao tko to objasniti..😊 velika hvala ma razumjevanju


    Mozda je zena mislila da nemas pravo na porodiljni za tih 45 dana prije termina.. 
    Uglavnom imas pravo na porodiljni kao nezaposlena osoba. Vjerojatno ste se krivo razumjele..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Mama mia

    Mama mia

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Znate li mozda ide li za drugih 6mjeseci porodiljna naknada od 3990 kn za zaposlene majke.

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ivanasolin20

    Pozdrav. Znate li mozda ide li za drugih 6mjeseci porodiljna naknada od 3990 kn za zaposlene majke.


    Samo ako ti je placa veca od tog iznosa (ili ista)..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    dea32

    luciandi0801

    Lijep pozdrav 😊 evo ja sam neinformirana i ne kuzim sljedece…unaprijed se ispricavam na poduzem postu… naime bila sam zaposlena u jednoj firmi od 1.9.2015 do 31.8.2018 ali sam zatrudnila taman par mj prije nego bi trebala dobiti ugovor za stalno, u 4.mj ove godine sam otvorila komplikacije a 31.8.mi je istekao ugovor i nije mi dalje produzen…pa sam se prijavila na hzzo i mirovinsko da bi mi rekli da dodem ponovo 45dana do termina da otvori porodiljni i tak se ja i prijavim sad ka bi mi trebalo otvorit porodiljni i nakon tih nekih opet prijava na hzzo i mirovinskom receno mi da nemam pravo na porodiljnu naknadu nego tek na jednokratnu novcanu naknadu 30dana po rodenju djeteta uz prijavu u maticnom uredu i jos nekom dokumentacijom…to mi uopce nije jasno kako NEMAM PRAVO NA PORODILJNU NAKNADU?? Neznam nisam uopce upucena u ta prava ali ipak definitivno kao i svaka druga majka znam da imam prava…uglavnom jos me je gospoda u sobi za porodiljni na hzzo uputila da se prijavim na zavod za zaposljavanje i da tamo zatrazim novcanu naknadu kao nezaposlena osoba. To sam znala da moram al opet…dodem ja na zavod za zaposljavanje tamo mi je ljepo objasnjeno da cu dobiti naknadu kao nezaposlena osoba za tih 45dana do poroda i da cu tada primati 12mj porodiljnu naknadu i da se nakon tih 12mj ponovno pokrene postupak za ostatak naknade kao nezaposlena osoba…to mi je razumljivo al ne kuzim zasto mi je na hzzo receno da nemam prava na porodiljni?? Molim Vas ak bi mi znao tko to objasniti..😊 velika hvala ma razumjevanju

    Mozda je zena mislila da nemas pravo na porodiljni za tih 45 dana prije termina..
    Uglavnom imas pravo na porodiljni kao nezaposlena osoba. Vjerojatno ste se krivo razumjele..


    To i ja mislim al opet me to pogodilo i kao laik o tome neznam nis…i jos mi je rekla na hzzo da mi sestra kod ginekologa nije smjela izdati h1 za otvaranje porodiljnog da odnesem da to stornira nego samo zakljucne komplikacije GO

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    luciandi0801

    To i ja mislim al opet me to pogodilo i kao laik o tome neznam nis…i jos mi je rekla na hzzo da mi sestra kod ginekologa nije smjela izdati h1 za otvaranje porodiljnog da odnesem da to stornira nego samo zakljucne komplikacije GO


    Ovo za doznake stoji. Moras zatvoriti komplikacije. S obzirom da si nezaposlena trenutno nemas pravo na porodiljni pod doznakom od ginekologa, doznaku za porodiljni trebaju samo zaposlene. Ocito je onda na ovo mislila zena kad ti je rekla da nemas pravo na porodiljni. Mislila je na porodiljni pod doznakom.
    Kad rodis i prijavis dijete, odes u hzzo i podneses zahjev za porodiljnim za nezaposlene..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Naime, na roditeljskom sam za 3. dijete…istice mi godina 28.11. i onda idem na GO. Zanima me s kojim datumom mogu otvoriti roditeljski dopust 6 mjeseci od 1. djeteta da bih imala prosjek i primala opet 3991 kn?

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    kleaiva

    Pozdrav! Naime, na roditeljskom sam za 3. dijete…istice mi godina 28.11. i onda idem na GO.Zanima me s kojim datumom mogu otvoriti roditeljski dopust 6 mjeseci od 1. djeteta da bih imala prosjek i primala opet 3991 kn?


    Mislim da se mj dana prije pocetka koristenja treba predati zahtjev na hzzo.
    Bitno je i kada si ostvarila pravo na taj porodiljni. Ako je u godini prije donosenja zakona o povecanju naknade na 3990 kn, onda nemas pravo na taj iznos. Odnosno, pripada ti naknada koji si ostvarila kada ti je porodiljni bio u tijeku. Pretpostavljam da si prvo dijete rodila prije 1.7.2017.god, tako da ces primati 2660 kn.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.