Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    dea32

    kleaiva

    Pozdrav! Naime, na roditeljskom sam za 3. dijete…istice mi godina 28.11. i onda idem na GO.Zanima me s kojim datumom mogu otvoriti roditeljski dopust 6 mjeseci od 1. djeteta da bih imala prosjek i primala opet 3991 kn?

    Mislim da se mj dana prije pocetka koristenja treba predati zahtjev na hzzo.
    Bitno je i kada si ostvarila pravo na taj porodiljni. Ako je u godini prije donosenja zakona o povecanju naknade na 3990 kn, onda nemas pravo na taj iznos. Odnosno, pripada ti naknada koji si ostvarila kada ti je porodiljni bio u tijeku. Pretpostavljam da si prvo dijete rodila prije 1.7.2017.god, tako da ces primati 2660 kn.


    Pravo je iz 2011. ali gospoda s hzzo-a rekla da mogu imati 3991 kn ako ostvarim novi prosjek🤔 imate li link gdje pise mozda za tu naknadu po starome?

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ne znam za link. Ali frendica je zamrznula porodiljni za dijete rodeno 2015. i koristila porodiljni za drugo dijete rodeno u 2016. krajem godine. Po isteku toga iskoristila godisnji i nastavila koristiti porodiljni od prvog djeteta kada je vec stupio na snagu novi zakon o povecanju naknade i u rjesenju joj je pisalo da za vrijeme porodiljnog dobiva naknadu koja je stecena i obracunata za vrijeme koristenja porodiljnog. Nema vise novog obracuna za nesto sto je zapoceto sa koristenjem i zamrznuto..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Evo ja danas bila u sluzbi hzzo-a i razgovarala s pravnicom. Dakle moze biti 3991 kn ali se moraju imati 2 platne liste koje su isplacene u mjesecima prije povratka na porodiljni. Dakle da bih to ostvarila trebam na porodiljni se vratiti 1.2. jer cu tada imati isplacenu placu za 1 dan iz 11. mj i drugu placu za 12 mj. isplacenu u 1. mjesecu. Do tada mislim da ce suprug koristiti 2 mj ako se dogovori sa sefom tak da ja mogu raditi jer nam ne daju godisnji u komadu vise u skoli🙄

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Dakle kljuc je u platnim listama…moraju buti minimalno dvije isplacene u mjesecima prije povratka na porodiljni jer 1 platna lista ne cini prosjek.

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar kleaiva

    kleaiva

    Broj poruka: 1527

    Prijavi adminu

    Novi zakon vrijedi za sve koji se za vrijeme njegova vazenja nadu u situaciji da koriste rodiljni ili roditeljski dopust. 

    https://lmtf.lilypie.com/dPuFp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Mila231

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame,
    Da li neka ima sličnu situaciju pa mi pomogne. Naime, na porodiljnom sam drugih 6 mjeseci, i opet sam trudna. Ugovor mi ističe 31.12. No zaposlila bi se u novu firmu 1.1, dakle bez prekida. Ono što me zanima da li se satnica računa po starom er-u ili se radi novi. Dva puta zvala hzzo i dobila dvije različite info. Prvo da se računa po starom, drugi put da se računa po novom. E sad, što je ispravno?
    Hvalaaaa! 

  • Mila231

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mila231

    Pozdrav mame,
    Da li neka ima sličnu situaciju pa mi pomogne. Naime, na porodiljnom sam drugih 6 mjeseci, i opet sam trudna. Ugovor mi ističe 31.12. No zaposlila bi se u novu firmu 1.1, dakle bez prekida. Ono što me zanima da li se satnica računa po starom er-u ili se radi novi. Dva puta zvala hzzo i dobila dvije različite info. Prvo da se računa po starom, drugi put da se računa po novom. E sad, što je ispravno?
    Hvalaaaa!

    Išla bi sa porodiljnog na porodiljni. 

  • sophia

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, 

    evo voljela bih provjeriti s vama, odnosno da si potvrdim da sam sve dobro istražila. :-) 
    Prvo dijete sam rodila 2016. godine (u to vrijeme sam bila nezaposlena(završila sa studijem)) pa sam primala naknadu (rodiljna/roditeljska pošteda od 1663 kn). Zaposlila sam se 16.11.2017. godine na neodređeno vrijeme (nisam imala bolovanja), plaća neto 4080 kn i ovo mi je prvo zaposlenje. Trudna sam (s blizancima) i termin mi je 18.4.2019. godine. Planiram otvoriti čuvanje trudnoće od 20.11.2018. godine (zadnji radni dan bi mi bio 19.11.2018.)
    Hoću li za vrijeme čuvanja trudnoće dobivati isti iznos naknade plaće odnosno 4080 kn? 
    Koliko sam razumjela s obzirom na čuvanje trudnoće ginekolog otvara 45 dana prije očekivanog poroda rodiljni dopust, hoću li za vrijeme rodiljnog dopusta prvih 6 mjeseci dobivati 3.991,20 kuna, a nakon proteka 6 mjeseci 2.328,20 kuna. 
    Ako se odlučim ostati duže (troje djece) i za to vrijeme naknada bi bila 2.328,20 kuna. 

    Hvala još jednom :-)

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    Mila231

    Pozdrav mame,
    Da li neka ima sličnu situaciju pa mi pomogne. Naime, na porodiljnom sam drugih 6 mjeseci, i opet sam trudna. Ugovor mi ističe 31.12. No zaposlila bi se u novu firmu 1.1, dakle bez prekida. Ono što me zanima da li se satnica računa po starom er-u ili se radi novi. Dva puta zvala hzzo i dobila dvije različite info. Prvo da se računa po starom, drugi put da se računa po novom. E sad, što je ispravno?
    Hvalaaaa!


    Ako ides s porodiljnog na porodiljni onda bi se trebalo racunati po starom. Znaci ako u trenutku otvaranja porodiljnog onih 45 dana prije termina si jos na porodiljnom bi se trebao gledati stari obracun. Tako su bar meni bili rekli. Samo meni se nije uspijelo preklopiti pa sam morala ici raditi 3 mjeseca da skupim 2 nove isplate place za obracun da nebi pala na minimalnu naknadu.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Zanima me ako mi je placa 4100kn (ugovor na neodredjeno, imam uvjet staza), hocu li drugih 6 mjeseci porodiljnog dobivati 3991kn ili 2328kn? Cujem oprecna misljenja, cak i od djelatnica hzzo-a.. 😕

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.