Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    sophia i teta prvih sest mjeseci cete dobivat punu placu, drugih sest 3990, a za blizance jos dvije godine 2300
    ne znam odakle sad pomisao da bi imale 2300 drugih 6 mjeseci  Bog nek nas sacuva tog scenarija 

  • Clarke

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Nakon mukotrpnog guglanja, čitanja zakona i teme o rodiljnim naknadama na nekoliko foruma i dalje nisam uspjela naći jedan podatak. Naime, zaposlena sam trudnica s urednim primanjima i radim i dalje. Uz redoviti posao, u prosjeku jednom mjesečno imam isplatu na autorski ugovor što spada u druge dohotke. Sam zakon o rodiljnim potporama u potpunosti razdvaja roditelje koji su zaposleni (tj. imaju ugovor o radu) i one koji primaju druge dohotke. Prije 2009. (možda 2010. godine, nisam 100% sigurna) autorski ugovori ulazili su u izračun prosjeka primanja prilaganjem Potvrde o isplaćenim dohotcima, uplaćenim porezima i prirezima standardnom R1 obrascu, a onda se promijenio zakon o samim autorskim ugovorima na koje se onda naplaćivao isključivo porez (bez davanja za mirovinsko i zdravstveno) i time se prestao računati u prosjek. Od 2017. godine ponovno se promijenio način isplate autorskih ugovora (koji sad u bruto iznosu uključuju i davanja za mirovinsko i zdravstveno), ali nakon tog datuma nisam uspjela naći iskustva ljudi.
    Moje konkretna pitanja jesu: ima li nade da se autorski ugovor prizna kao dohodak koji će se računati u prosjek? Ima li netko tko je bio u istoj situaciji od 2017. godine?

  • Golubica

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Ja sam bila na porodiljnom za drugo djete a sad  planiram koristiti roditeljski dopust od prvog djeteta. Trenutno imam ispaceno za par dana u jednom mjesecu i jednu cijelu isplacenu placu  u sljedecem mjesecu oko 5300.Mene zanima dali cu dobivati iznos od cca 3990?Na koji nacin se to izracunava?

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Bebushka, pazi sto mi je rekla djelatnica u hzzou: ako mi je placa veca od 4258, onda dobijem 3990, ako je manja, onda 2300 😕😕
    Kako mi je placa 4100, zato pitam, ali hvala puno na odgovoru, super vijesti :) 

  • tratinchica26

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Bok cure :)
    Prosli mjesec (13.10) zatvorene su mi komplikacije i otvoren je porodiljni dan poslije.
    Imam za roditi svaki cas, mene zanima da li uz komplikacije za tih 12 dana dobivam i porodiljnu za ostalih  18 dana desetog mjeseca, ili porodiljnu dobijem tek nakon rodenja djeteta?
    Vodim se kao zaposlena osoba.
    Znaci pitanje je hocu li ovaj mjesec dobiti i komplikacije i porodiljni? 

    [lilypie.com]

  • Loptica8

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Zanima me što treba sve donijeti na HZZO za otvaranje rodiljnog 28 dana prije termina?
    Našla sam ovo:
    Od dokumentacije je potrebno sljedeće:

    • osobna iskaznica,
    • zdravstvena iskaznica,
    • preslika kartice tekućeg računa na koji osigurana osoba želi isplatu naknade plaće na ime rodiljnog dopusta,
    • „Potvrda o plaći“ koju ispunjava, ovjerava i potpisuje ovlaštena osoba poslodavca, a u kojoj je potrebno navesti iznose plaća koje su isplaćene u periodu od 6 mjeseci prije mjeseca u kojem je otvoren rodiljni dopust te
    • „Izvješće o privremenoj nesposobnosti/spriječenosti za rad“ kojega izdaje izabrani doktor ginekolog osigurane osobe (ginekolog koji ima sklopljen ugovor s HZZO-om).

    Treba li još što? Potpisuje li se još i ovaj obrazac: 
    https://www.google.hr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/Izjava_majke.pdf&ved=2ahUKEwjV3dKshNbeAhWE26QKHdZECDwQFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw0Y6gjXdBdGDMAf0Kbv-_1A [google.hr]

    Hvala! ;)

  • Loptica8

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    tratinchica26

    Bok cure :)
    Prosli mjesec (13.10) zatvorene su mi komplikacije i otvoren je porodiljni dan poslije.
    Imam za roditi svaki cas, mene zanima da li uz komplikacije za tih 12 dana dobivam i porodiljnu za ostalih 18 dana desetog mjeseca, ili porodiljnu dobijem tek nakon rodenja djeteta?
    Vodim se kao zaposlena osoba.
    Znaci pitanje je hocu li ovaj mjesec dobiti i komplikacije i porodiljni?


    tratinchica26

    Bok cure :)
    Prosli mjesec (13.10) zatvorene su mi komplikacije i otvoren je porodiljni dan poslije.
    Imam za roditi svaki cas, mene zanima da li uz komplikacije za tih 12 dana dobivam i porodiljnu za ostalih 18 dana desetog mjeseca, ili porodiljnu dobijem tek nakon rodenja djeteta?
    Vodim se kao zaposlena osoba.
    Znaci pitanje je hocu li ovaj mjesec dobiti i komplikacije i p

    tratinchica26

    Bok cure :)
    Prosli mjesec (13.10) zatvorene su mi komplikacije i otvoren je porodiljni dan poslije.
    Imam za roditi svaki cas, mene zanima da li uz komplikacije za tih 12 dana dobivam i porodiljnu za ostalih 18 dana desetog mjeseca, ili porodiljnu dobijem tek nakon rodenja djeteta?
    Vodim se kao zaposlena osoba.
    Znaci pitanje je hocu li ovaj mjesec dobiti i komplikacije i porodiljni?

    Pozdrav,
    Mislim da bi sve trebalo biti isplaćeno 18.11. ili kad već pada isplata. 😉 Jet je to isplata za listopad, ne za studeni.  Tako sam ja 18.10. Za rujan dobila dio od HZZO, a 20.10. Dio plaće  za rujan jer sam na godišnjem.

  • Biba34

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Znaci bez obzira, sto mi ugovor istječe 31.03.2019. primala bi naknadu od hzzo do 45 dana pred porod? Termin mi je 15.09.2019.

  • Roane

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Cure moze mala pomoc, u prvom mjesecu moram produziti porodiljni na sljedecoh 6.mj., to treba muz ici samnom? Koje papire moram nositi, trebam nesto od ginekologice? Neznam kako to ide, jer gonekologicu imam u Zgu da mi je blize poslu posto mi je radno vrijme 9h, a zivim u Novskoj, pa da vidim u kolkom sam problemu ako cu morati svaki mj.do ginekologice u Zg po papire, pa u Novsku na zdrastveno i onda to slati u Zg na posao ili?

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Roane

    Cure moze mala pomoc, u prvom mjesecu moram produziti porodiljni na sljedecoh 6.mj., to treba muz ici samnom? Koje papire moram nositi, trebam nesto od ginekologice? Neznam kako to ide, jer gonekologicu imam u Zgu da mi je blize poslu posto mi je radno vrijme 9h, a zivim u Novskoj, pa da vidim u kolkom sam problemu ako cu morati svaki mj.do ginekologice u Zg po papire, pa u Novsku na zdrastveno i onda to slati u Zg na posao ili?


    Ne trebas nista od ginekologa. Rodni list za bebu i tamo ispunis dva obrasca, muz ide s tobom jer potpisuje da ces ti koristiti roditeljski dopust ako ste se tako dogovorili. To sad odradis, dobijes rjesenje na kucnu adresu i to ti je to do navrsenih godinu dana, odnosno 180 dana od navrsenih 6 mjeseci. S hzzom si u princiou gotova ako se regularno vracas na posao

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.