Porod u Vinogradskoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Chillizen

    Bok!
    Evo malo svjezijeg iskustva iz Vinogradske.
    Ne dobije spavacicu, pa si ponesi jednu samo za porod. Za bebu se dobije violeta paket s pelenama i vlaznin maramicama, kremicu sam imala svoju. Obavezno ponesi i svoj wc papir.
    Sto se tice dojenja, sestre ti pokazu i mozes ih pitati koliko god hoces puta. Najbitnije ti je bebu sto vise u prvim satima/danima drzati na ciki. Kada ti se mlijeko navuce ( najcesce zadnji dan u rodilistu) bitno je tusiranje ili topli oblozi prije podoja, a nakon hladni oblozi ( kupus pola sata). U pocetku se doji skoro pa stalno, ali ti prvi tjedni tako brzo produ. Bitno je da beba dobro hvata dojku i da dojenje ne boli.
    Iz rodilista se izlazi treci dan od poroda, ako je bio vaginalni, a carski dan dulje.
    Ja sam odmah isla u radaonu, tako da mi je suprug dosao odmah nakon davanja epiduralne😎.
    Sobe na jednoj strani hodnika su nove i imaju vlastitu kupaonu.
    Sretno i uzivaj!


    Hvala puno!

  • Deleted user

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Drage moje.. Prvo da vam odmah kazem, ne zelim vas uplasiti nego samo upozoriti da se borite za sebe i svoju bebu. Ja nazalost vise ne mogu ali ako ce ovo pomoci barem jednoj buducoj mami, ja cu biti najsretnija.. 
    Evo I moje price.. 
    Imam 21 godinu i ovo mi je bila prva trudnoća. Sve je bilo odlicno, po školski. Nisam imala ni tlak ni šećer a kamo li ista drugo.. 35+3 sam bila na pregledu kod svoje gin I beba je bila 2150, sve odlicno srceko kuca, ima dovoljno plodne vode. Daje mi uputnicu i pita me u koju bolnicu zelim ici. I ja kazem vinogradska. Kaze mi ako te naruce za 2 tjedna, drugi tjedan dođi kod mene na pregled. I dobro. Narucena sam za 2 tjedna. Dolazim ja k njoj, radi ona uzv I kaze da je bebica odlicno, ima 2541. Sa 37+3 sam dosla na prvu kontrolu u vinogradsku. Cekam tamo 2 sata i uđem u trudnicku ambulantu i iz mjere mi tlak, pogledaju na aparatic, srceko kuca. Pošalju me doma. Drugi pregled je bio u srijedu 38+3. Tocno za tjedan dana. Dan prije sam dobila trudove na svakih sat vremena. Kazem ja to tamo u ambulanti, pogledaju oni mene isto samo sa aparaticem I kazu da sam otvorena za prst i da bi mogla roditi sljedeći tjedan. I posalji me doma. Nisu mi ni na jednom pregledu napravili uzv ili ctg. A ja mlada i naivna, prva trudnoca, misleci da doktori znaju svoj posao odem doma. Četvrtak 21.11.2019 ustanem se ujutro, popijem kavu, operem zavjese, usisam kucu… I predvečer vidim na gacama prozirnu mrlju i kazem muzu da nek odnese torbe u auto da idemo vidjet za svaki slučaj sta se događa.. I sjednemo mi u auto i dođemo u vinogradsku u 7 navecer i odemo gore na treci kat. Ja pozvoni i kazem da sam primijetila da su mi mokre gace da sumnjam da mi je vodenjak puknuo. Prime oni mene. Stave me na ctg, ništa se ne cuje… Kaze primalja, krci nam aparat, idemo vidjet tamo na ultrazvuk. Ja reko dobro. Stave oni mene u ambulantu, gleda me jedna doktorica, pozove drugu, pogleda ona i kaze : gospođo, nemam dobre vijesti za vas. Srce je prestalo kucati. Zove treceg doktora koji je potvrdio. Svijet mi se srusio. Moja mala Mirna je otišla. Ne zbog sebe, ne zbog mene, niti zbog moje gin. Nego zbog njihovih doktora i nemara… Kada sam se porodila Mirna je imala 1490g I 44 dugacka. Pupcana vrpca joj se zamotala oko vrata 3 puta. A oni to nisu htjeli vidjeti.. 

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Val grozno mi je to sto citam,mislim da nema gore stvari za majku i nadam se da ces se uspjeti oporaviti od ovoga… ali meni tu ima toliko nelogicnosti… kako je moguce da je kod tvoje doktorice beba napredovala u tezini, 2.5kg zadnji uzv na porodu 1.5kg?  Cak kila razlike u procjeni odnosno to bi bio vec duze zastoj u rastu,od cca 30.tjedna? Tu nešto ne stima dulje vrijeme onda… dokad si osjećala pokrete? Oprosti ako ti je tesko pricati o tome…

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Od 36 do 38 tj je izgubila kg. Jer nije imala ni kisika ni hrane. Sad, jel to od 36 tj ili 37 tj se omotala vrpca ja ne znam jer me nisu pregledali kako treba.. Pardon, 1790. Znaci oko 800gr. Zadnji uzv mi je bio u 36tj. I onda 2 tj nitko nije nikakav uzv napravio,sve dok nisam dosla navecer u bolnicu kad se na ctgu nije culo srce. Bebu sam taj dan osjetila ujutro. Kao da stuca. A dan prije sam bila na kontroli. I na kraju eto… 

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Vali grozno grozno,neznam sto bi rekla😥😥…ja sam mislila da ctg rade kako se kaze “pod dobar dan”… bar su ga meni stalno radili,i sad isto… znam da ti to nece vratiti kcer,ali da li si razmisljala da ih tuzis? 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Pa i trebali bi. I uzv i ctg. Da su napravili, sve bi se vidjelo i sad bi moja curica bila sa nama. Ma jesam ali tko ce dobiti spor sa njima i samo bi se agonija sve dulje i dulje produzivala. Ruzno zvuci ali se trudim to sve zaboraviti i nastaviti dalje. Nikad nju necu zaboraviti i nasih 9 mjeseci ali ta me bolnica vidjela sad i nikad vise. I iskreno se nadam da se to vise nece nikom dogoditi. Jer to je cista nemarnost. I to sam podijelila sa vama da znate kakvi ljudi znaju biti i da se borite i vicete na bilo koga, samo da vam naprave normalan pregled koji su oni duzni napraviti. Zato se i ide u bolnicu pod kraj trudnoce. A meni je sad badava vikat I tuzit. Da mogu vratiti vrijeme, vikala bi. Ali barem sad znam za ubuduće… Nazalost covjek se vecinom uci na svojim greskama… Mom muzu nije isto bilo jasno zasto mi nisu dali da idem na ctg I rekao je da nek im kazem, a ja sam rekla da valjda doktori znaju svoj posao. I to VALJDA me kostalo jednog zivota,mojeg,kojeg sam nosila skoro punih 9 mjeseci… 

  • Bbajba

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! 
    Nema te riječi utjehe koje bi ti rekla, stvarno grozno da se ovakve stvari dešavaju.
    Ja se evo dvoumim dali da odem u Vinogradsku rodit, imam još 3 tj do poroda. Nisu mi jasni ti njihovi pregledi u trudničkoj amb.bez uzv-ka????
    Pa važniji je uzv od vaginalnog pregleda, stvarno više ne znam dal da idem tamo?
    Da li rade uzv možda na zahtjev ili kako odluče hoće li napraviti uzv ili ne? 

    Bbajba

  • Bbajba

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    bajba23

    Pozdrav cure!
    Nema te riječi utjehe koje bi ti rekla, stvarno grozno da se ovakve stvari dešavaju.
    Ja se evo dvoumim dali da odem u Vinogradsku rodit, imam još 3 tj do poroda. Nisu mi jasni ti njihovi pregledi u trudničkoj amb.bez uzv-ka????
    Pa važniji je uzv od vaginalnog pregleda, stvarno više ne znam dal da idem tamo?
    Da li rade uzv možda na zahtjev ili kako odluče hoće li napraviti uzv ili ne?


    Uzv-a hahah štamparska greška 

    Bbajba

  • Deleted user

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Sta se tice njihovog odnosa prema meni, nemam jedne krive rijeci. Od med sestra do primalja do svih. Ali to je vjerojatno bilo zato jer su oni bili krivi pa da ne bude kakva tuzba. Ja 99% vise necu krocit u tu bolnicu. Pogotovo u gin odjel. Jednostavno mi je ostala trauma. Jer mislim da kad bi vidla doktore iz tr.ambulante da bi poludila. 

  • one.fallen.angel94

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ima li ijedna curka neko novije iskustvo iz vinogradske. Imam mjesec dana do poroda i bila sam na uzvu kod njih i željela bih tamo roditi zbog poroda na stolčiću. Pa me zanima kakvi su doktori i primalje

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.