Porod u Petrovoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Moj nije bio samnom,ali u predrađaonu ne moze,kada dođeš u petrovu javis se dole na hitni prijem,uzmu ti tvoje papire od trudnoce,pricekas da re upisu i onda te sestra vodi gore u rađaonu,kratko traje sve to..muz te ceka na hodniku,dok obave pregled,ctg,ako si za porod obave klistir,muzu das svoju odjecu koju imas na sebi da odnese u auto,a torba ide s tobom u box,ja sam si stavila u torbu vrecicu sa spavacicom,vodom,labelo,i cokoladicu(iako mi nije tad bilo do cokoladice) 😂ulosci i.mrezaaste gacice ti trebaju kad dođeš na odjel i kad prvi put ides na wc stavljas ulozak i te gacice,sestra ti pomogne prvi put,do tad imas pelenu 😉 a muza zoves da dođe kada udes u box 🙂

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru! Baš si mi puno pomogla. 
    Sad otprilike znam proceduru. Samo si razmišljam da muž predugo čeka vani ak dođemo na početku trudova, a i ja sama cijelo vrijeme... 
    Znači bolje doći kasnije kad su trudovi manjeg razmaka? 

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Ma ništa,a svakako ti je bolje biti doma kolko mozes,ja sam imala trudove od 10ujutro,ali skroz lagane i napravile,i ipak sam otisla navecer oko 9 na hitnu,zabiljezeni su bili trudovi ali nepravilni i poslali me doma,rekli da popijem normabel ako se smiri,znaci da su lazni.. dosla sam doma,popila normabel i u 2 ujutro me vec jace pocelo bolit i opet se vratila u petrovu,ctg,klistir i setanje tamo u predradaoni da se otvorim,tako da mislim da mozes biti s muzem na hodniku ako ih zamolis,osim ako dođeš i odmah re stave u box..ja sam.od 4-8 hodala,u 8 su me stavili u box,u 15h rodila..🙂 tako da ti je bolje svakako biti doma,ako.nisi daleko od bolnice 😉

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Svakako korisni savjeti, vidjet ćemo kakav će biti razmak između trudova pa ćemo procijeniti po tome. Taman dok muž dođe s posla i dok krenemo i dođemo tamo, trajat će to. Osim ako me uhvati po noći...
    Čini mi se da ću početi paničariti i htjeti otići u Petrovu čim mi krenu trudovi, a znam da nije pametno tam bit i dugo čekati. Ali nikad ne znaš koliko brzo ću se otvarati pa bolje da sam tamo
    Imaš li iskustvo s epiduralnom? Daju li (pretpostavljam da da) i jesi li ju ti uzimala?

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Ma,da i meni je cijeli dan bilo u glavi dal su trudovi ili.nisu,ali ipak su bili slabi.. 😂 a ako pukne vodenjak moras odmah ici,a za trudove ces vidjet,pogotovo kad je prva beba pa te strah jer ne znas,i meni je tako bilo kad su poceli ovi jaci 😂 ti se pripremi dok.muz dođe s posla,ako bude prek dana.. pa gle prvo nisam htjela epiduralnu jer me bilo strah kad svasta cujes.. ali od muža rođakinja radi kao babica u petrovoj i sve sam nju pitala,rekla je da u 21.stoljeću nije potrebno trpit bolove.. 😂 i da osjecas normalno kasnije trudove i izgon.. mene su pitali kad sam dosla dal hocu epi,jer ti moraju krv izvadit prije pa cekas cca,1h 🙂 i epi je spas,ja sam na dripu bila,i pomogne ti  jer te ne boli tako jako..drugi put su mi dali drugu dozu oko 12,trajalo je pol sata i vise epi nema ucinka.. anesteziolog je bio divan,sve ti objasni kako da legnes na krevetu,priceka ako imas trud da prođe pa te pika.. i dobijes jedan.papir koji moras potpisat da si svjesna nuspojava a to.ti je da ti moze biti nizak tlak,i da te moze bolit glava iducih mjesec dana.. i jos pise velikim slovima da bolovi u leđima nisu od epixi da to.nije nuspojava 🙂 ja nisam imala.nikakve nuspojave.. 🙂

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Super, nadam se da će i meni biti tako 
    Znači taj dan kad dođem mogu tražiti epiduralnu? Ja sam mislila da to moram prije najaviti i da mi prije rade te pretrage dok smo u trudničkoj ambulanti pa kasnije mogu i odbiti ako mislim da mi ne treba. Ne znam što me čeka hehe
    Od kada si krenula u trudničku ambulantu, od kojeg tjedna?

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Ma bit ce,ne brini.. 🙂 znas sta ja ti se sad slazem s onim da je najlakse rodit,ovo poslije je puno teze 🙂 a sto se tice epi,ako ce ti dat drip,bolje da ti daju jer vise boli nego tvoji trudovi 🙂 uostalom.vidjet ces uskoro 😉 a u TA sam.krenula u 37t,i moras se naručiti 🙂

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Hvala ti na svim informacijama koje si mi dala, zlata vrijede! 
    Ma samo neka sve dobro prođe, istrpit ćemo što bude trebalo... Epiduralnu zasad planiram, ali možda budem dovoljno hrabra i bez nje haha
    Uživaj sa svojim zlatom i nadam se da ću imati jednako pozitivno iskustvo s poroda kao i ti. Pozz 

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Ma,nema na čemu,ako.mogu pomoć svojim iskustvom,drago mi je..🙂 hvala,i ja tebi želim brz,i sto.manje bolan porod.Sretno 😉🙂

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Curke,jesu vas rezali na porodu?ili to pokusavaju izbjeci?i za sivanje,jel daju neki anestetik?mene je uzasno strah tog rezanja i sivanja,vise nego poroda🙈🙈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.