Kad se čuju prvi otkucaji srca bebe?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

     uh… zao mi je, ne mogu ni zamisit kako….ne daj se…

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    Zao mi je znam kako ti je 


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    evo ja sam jučer bila 7+5 i čuli smo malo srčeko,preprepredivan osjećaj :)))) nadam se da će i dalje sve biti super,naručeni smo ponovo za 4 tj

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • mala12345

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    nova sam na forumu, a i nova sam po pitanju trudnoće J.
    Trudna sam po mom izračunu tek sad 5 tjedana i 4 dana.
    Bila sam prošli tjedan na prvom ultrazvuku ( na početku mjeseca sam se bila naručila za papu jer sam sumnjala da će nam od prve uspjeti, a evo nakraju smo imali sreće i trudna sam) , te po zadnjoj menstruaciji sam tad bila trudna točno 6 tjedana ( po mom izračunu sam tad bila 4+2 , ali naravno da to nisam rekla ginekologu ).
    Vidjela se gestakulacijska vrećica veličine 6 mm i ginekolog mi je rekao da bi se trebalo čuti i srce,ali kao da je možda samo do oplodnje došlo kasnije pa da se zbog toga ne čuje. I ono čime me je dodatno zabrinuo je bilo to kad mi je rekao ako mi se pojavi smeđi iscjedak da mu se odmah javim ( hvala Bogu takvog iscjetka nisam imala – jednom je bilo samo mali trag krvi i sluzi, i to je to) . Pitala sam ga zasto misli da bi trebalo biti smeđeg icjetka, odgovor mu je na to bio,ma to vam samo kažem za svaki slučaj da znate šta vam je činiti.
    Sad mene zanima da li bi se u  gestikulacijskom vrećici od 6 mm trebalo već čuti srce i vidjeti plod ( jer moja vrećica je na ultrazvuka bila skroz crna) ?
    Ispočetka sam od simptoma imala samo bolne grudi, a sad više ni to nemam. Zadnjih 5 dana sam imala neku virozu i kalij mi je skroz snižen, a od sinoć osjećam neke bolove u trbuhu ( nisu uopće jaki, ali me brinu), te sam neopisivo nonstop žedna ( jučer sam popila preko 2.5 l tekučine, a dosad sam inače pila jedva jednu litru) i glava me užasno boli.
    Da li je itko imamo ovakvih iskustava i da li će biti sve u redu sa mojom bebicom? Naručena sam na ponovni ultrazvuk sad u petak, ali sam nervozna i ne znam da li da zovem ginekologa  ( zbog ove lagane boli u trbuhu, žeđi i glavobolje) ili da jednostavno samo čekam do petka ?
     
    Hvala

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1449

    Prijavi adminu

    Ne, to je još mali gestacijski obruč i nije čudno da srce još ne kuca. Meni je srce kucalo tek 6+4 i gestacijski je bio preko 20mm. Ja sam u početku trudnoće imala stalne bolove kao da ću dobiti mengu svaki čas i eto sve je za sad ok. Mislim da nemaš razloga za brigu. Probaj se opustiti i malo odmoriti s nogama u zraku ako te boli 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1449

    Prijavi adminu

    Vjerojatno je oplodnja bila nešto kasnije kao što i sama kažeš, ako je tako onda je sve ok!

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    Ja sam bila sa 5+4 i nije se culo srce i nisan se ni nadala da ce cut al sam prokrvarila pa sam isla na hitnu i tamo su me pregledali izvadili betu i rekli sve je super i da je smedi iscjedak normalan. A srce sa 7 tjedana cula. Tako da bespotrebno te isprepadalo. Neke cuju i sa 8,9 tjedana tek jer im je ovulacija bila kasnija.


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ja sam “cula” sa 7 tjedana. Tj mi ne cujemo nista, doktorica vidi na uzv da pulsira srceko. Cure nemojte se zabrinjavati, samo se odmarajte i uzimajte folnu do slijedeceg pregleda. Ako ne krvarite i bolovi nisu kontinuirani i jaki, dobro je sve, nemozete nista drugo napravit nego cekati.

    Svi govore o mucninama u prvom tromjesecju kao glavnom i jedinom problemu, nitko ti ne govori o bolovima koji svako malo iskoce negdje (npr kad se naglo dignes, ili kad kihnes ili opceniti “trebam-dobiti-mengu-osjecaj-na-samom-pocetku” i sl.) i koji zabrinjavaju prvorotke vise id svega, ali sve je to normalno! Odmor, dosta tekucina, laganija hrana i pomalo!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Malamrvica1

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    pozdrav,
    vidim dosta vas je sa razlicitim iskustvima na ovu temu.
    Ocajna sam vec tri dana moj gin.mi je napravio uvz 11dan nakon izostanka men.i u nalazu napisala da je GV jedva vidljiv…dva tj.poslije tocnije sad u petak kada sam dosla rekla mi je da nema otkucaja da je plod stao u razvoju i napisala mi uputnicu missd.ab.za dnevnu bolnicu …nemam nikakvih bolova nemam krvarenja nemam iscjedka grudi me bole imam mucnine….da li to moze biti missed.ab…..ja cu svakako sutra privatno otici na pregled i uvz jer zelim drugo misljenje …ima li netko sa takvim iskustvom ocajna sam jer mi je ovo prva trudnoca nakon 12g.pokusavanja

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1449

    Prijavi adminu

    Malamrvica koji ti je sada točno tjedan? Meni je s 5 plus 2 isto rekla dr da je riječ o blighted ovumu i evo sad je tu bebica. Ne da nije bilo srca nego nije bilo ništa osim gestacijske vrećice. Ja bi na tvom mjestu još pričekala da vidiš kako će se situacija razvijati.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.