Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Bok, ja sam dobila friske informacije. Moja mutacija je pai 4g/4g i receno mi je da se inace za tu dijagnozu ne daje heparin. Medutim, s obzirom na to da je meni beba umrla u visokom stupnju trudnoce, iduci put cu morati primati injekcije. Ali samo iz razloga da se slucajno ne bi ponovilo isto, a da se nije poduzelo sve sto se moglo. U svakom slicaju sada sam mirnija.


    Ispricavam se na pitanju, ali da li vam je dokazano da ste izgubili trudnocu u visokom stupnju bas zbog trombofilije? Ja sam izgubila bebu u 37. tjednu i imam pai i mthfr mutacije ali mi obdukcijski nalaz nije pokazao da je uzrok bila trombofilija nego navodno nesto nezrela posteljica koja nije bebi davala dovoljno kisika. U ovoj sad grudnoci jedva jedvice sam se izborila za fragmin i bockam se sad redovito, preventivno. 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Nema potrebe za ispricavanjem  uzrok smrti moje bebe u 36.tjednu nije pronaden, no nije vezan za trombofiliju jer nisu nadeni ugrusci. Beba je bila normalno razvijena, posteljica je izvana bila potpuno normalna. Kasnije je utvrdena upala plodnih ovoja i pozitigna Ureaplasma no smatra se da to nije uzrkovalo smrt. Ja takoder nisam imala nikakve znakove infekcije. Sto se tice trombofilije (jos sam i mthfr heterozigot) citajuci iskustva vidjela sam da su za iste dijagnoze razlicite terapije, od bolnice do bolnice pa i od doktora do doktora. Mislim da si me cak ti savjetovala da se iduci put izborim za terapiju (sorry ako sam te zamjenila). U svakom slucaju mislila sam traziti druga misljenja sve dok ne nadem nekoga ko ce mi savjetovati terapiju heparinom. Imala sam srecu da nisam trebala dugo traziti kao ti. I sama sam se susrela sa tri razlicita misljenja i drago mi je da je ovako odluceno. Iako se iskreno ja ne bojim iduci put toliko trombofilije kolko se bojim bakterija 😞

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Da. Ja sam te savjetovala da se boris za fragmin, vidjela sam sad da sam i prije odgovarala na tvoje komentare. Do sad sam u ovoj novoj trudnoci imala vise doktora koji su mi vodili trudnocu i koji god bi gledao nalaz obdukcije svatko bi naveo neki drugi uzrok smrti bebe ili bi rekli da ga jednostavno nema. Sama patologinja koja je radila obdukciju i koja mi je tumacila nalaz obdukcije rekla je da ne vidi problem u nezreloj posteljici, da je beba sasvim normalna za svoju dob, drugi doktor vidi problem u tome sto je posteljica  bila nezrela i smatra to uzrok koji bi se mogao opet događati. Moja je beba bila 2400 grama i 50 cm. Ovaj sad doktor kaze da je to premala beba i da je sigurno bio neki zastoj u rastu. Drugi tezinu bebe nisu smatrali premalom. Ne znam. Mene je najvise strah bas toga da se isto ne ponovi. Zato mi je najgore kad se ne zna tocan uzrok jer onda ne znaju na sto obratiti pozornoat u slijedecoj trudnoci. Ti ces vjerojatno u slijedecoj trudnoci cesce raditi briseve i sl. sto je vezano uz infekcije i bakterije iako to mozda i nije bio uzrok… 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Potpuno te razumijem kako ti je. Moja beba je npr. imala 2400 i 49 cm u 36. tjednu, rekli su da je potpuno normalne velicine. Ja sam se pomirila s tim da necu saznati uzrok. Sada sam obavila sve pretrage koje sam mogla da sto mirnije mogu ponovno planirati trudnocu. Nastavi samo hrabro dalje, ja cu brojati dan po dan u iducoj trudnoci. I znas da imas jednog andela koji te uvijek cuva 😊

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Red Fox i Mocusa,jako mi je zao zbog vasih gubitaka!

    [lilypie.com]

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Ne mogu ni zamisliti koliko je to tesko :(
    ja iza sebe  imam 2 uredne trudnoce i dva poroda(jedan hitni carski,beba ostala bez kisika).
    nakon toga imam cetiri spontana,ali u ranim fazama trudnoce,najveca trudnoca mi je otisla u 9 tjednu.
    vec nakon drugog sam radila sve nalaze,homozigot sam na pai1 i mthfr isto.
    tada mi je lijecnik u Petrovoj rekao da cim zatrudnim ,pijem andol 100 i od poz.otkucaja da ce mi uvesti heparin.
    zatrudnila sam,(treci spontani)ali izgubila u 5+5,dakle nisam niti stigla do njega,cetrvti spontani je bio isto jako rano u 8mj 2018,takodjer nisam docekala otkucaje.
    sada sam opet trudna.odlucila sam ovaj put otici na vrijeme.
    nakon pozitivnih testova i dva puta vadjene bete ( 868/2446)otisla sam u nadi da cu ovaj put ili dobiti heparin ili bilo sto sto ce mi pomoci da zadrzim bebu.
    lijecnik mi je rekao da se vise za te mutacije koje ja imam ne daje heparin ,tako da ga necu dobiti niti nakon pozitivnih otkucaja,a kamoli sad.rekao je da pijem andole,napravio mi uzv i vidio tockicu u maternici.
    sad sam punih 5 tj. i samo se nadam da nece i ovo zavrsiti kao ona 4 puta :(
    vama svima puno srece ♥

    sutra sam

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Danijela, i meni je zao zbog tvojih gubitaka. Nikad ne ocekujes da se tako nesto bas tebi dogoditi, ali ja prihvacam sto ne mogu promijeniti i idem hrabro dalje. Meni je npr. receno da aspirin nista ne znaci jer nije niskomolekularni heparin 🤷‍♀️ ne znam sto bi ti rekla, izgleda da je to dosta neistrazeno podrucje. U mom slucaju se vjerojatno pod svaku cijenu zeli sprjeciti da se opet ne dogodi isto. I tebi zelim puno srece i da ovaj put sve bude ok 🤞

  • Lekyca

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ženice drage da li ste vi sa dijagnozom MTHFR heterozigotni i PAI1 isto heterozigotni dobile heparin?ja sam imala dva spontana i doktor mi je rekao slijedeći put od pozitivnog testa će mi uključiti heparin radi prevencije. 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Ej, ja sam MTHFR heterozigot i PAI homozigot i rekli su mi da ce mi dati heparin kad se utvrde pozitivni otkucaji. Ja nisam imala spontani u ranoj trudnoci, nego mi je beba umrla u 36.tjednu. vjerojatno tebi preporucuju od pozitivne bete jer si rano imala spontani.

  • Lekyca

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Red Fox, žao mi je. Prvu trudnoću sam izgubila u 22 tjednu, zastoj u razvoju, prestali otkucaji i porode me. Drugu trudnoću sam izgubila u 6.tjednu. Tek nakon drugog spontanog me pošalju raditi pretrage. Gdje mi otkriju ove mutacije. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.