Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ivana.28

    Ivana.28

    Broj poruka: 156

    Prijavi adminu

    Ja sam dobila terapiju folna 4mg i aspirin od 100 mg.
    Trudna sam 5.tj i narucena sam za tjedan dana na kontrolu..
    U zadnjih godinu dana sam imala 3 spontana i iskreno se nadam da ce sve biti ok sada.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Essena

    Drage moje,

    Trenutno sam van sebe i značilo bi mi da mi neka od vas podijeli svoja iskustva. Imala sam 3 trudnoće, svaka se okončala do 6 nedelje. U zemlji u kojoj živim su to nazivali “lošom srećom” , onda sam došla kod nas i radjeni su mi testovi na trombofiliju.
    Rezultati su slijedeći : MTHFR677 genotip T/C visoko rizična varijanta 677T heterozigot, kao i PAI 1 675 4G/4G u obije kopije gena visoko rizične varijante 4G (homozigotni genotip).
    Takodje imam neku rezistenciju na protein C kao i hasimoto poremećaj štitaste žljezde.
    Molim vas ako neka ima iskustva sa sličnim rezultatima neka piše. Ovde u zemlji u kojoj živim smatraju da to nije razlog mojih pobačaja, jer gledaju samo faktor 2 I 5 koji je kod mene normalan. A kod nas liječnici govore da sam visoko rizična trudnica i moram se bockati.
    Toliko želim bebicu a sad se i bojim da krenem u drugu trudnoću i ne znam kome bih vjerovala. Hvala vam unaprijed.


    Pozdrav, ako ti doktor za ovu dijagnozu u narednoj trudnoci ne ukljuci heparin bjezi od takvog.
    Ja sam homozigot za PAI i primam heparin 0.6
    Bori se da ti daju odgovarajucu terapiju i sretno!!!

    [lilypie.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav svima.
    Ako ima netko tko mi može pomoći, bila bih vrlo zahvalna.
    Radi se o slijedećem: prošle godine izgubila sam bebu u 9.mjesecu potpuno zdrave i uredne trudnoće (gubitak se dogodio gotovo pred termin poroda). Nakon toga radila sam pretrage na trombofiliju. Prema tumačenju ginekologa Faktor V Leiden (G1691A)  i Faktor II protrombin (G20210A) su u redu a oni spadaju u teži oblik trombofilije. Meni je rečeno da imam blaži oblik nasljedne trombofilije, a rezultati nalaza su za MTHFR (C677T) T/T = mut/mut, a za PAI-1 (4G/5G) = mut/wt. rečeno mi je da će slijedeća trudnoća biti pod povećalom i da ću primati terapiju kad ostanem trudna. Tražila sam na vlastiti zahtjev nekakvu preventivnu terapiju međutim ginekolog je rekao da će transfuziolog odrediti terapiju kad ostanem trudna. Sama sam si odlučila kupiti folnu kiselnu 400 mikrograma i pijem jednu tabletu dnevno. Nekidan je test pokazao plus i vadila sam betu koja je potvrdila trudnoću. Trudna sam tek 4 i pol tjedna. Međutim naručena sam tek za tri tjedna kod ginekologa. Je li to normalno s obzirom na gubitak bebe u visokom stupnju trudnoće i utvrđenu trombofiliju? Naravno da se bojim spontanog jer dugo mi je čekati tri tjedna. Što mi je činiti? Zar ne bih već po utvrđenoj trudnoći trebala primati nekakvu terapiju andola/aspirina, heparina… I tko određuje terapiju, moj ginekolog i transfuziolog?

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mocusa prije svega zao mi je za prvi gubitak trudnoce. I onda cestitam na novoj. Sto se terapije tice koliko znam moze i gin preporuciti al obicno to prepisuje hematolog. Ti svakako mozes počet piti andol 100 ili aspirin svejedno on razrijedjue krv. Imam isto kao ti blagu trombofliju pai 1, i izgubljene trudnoce pa sam na toj terapiji preventivno stalno. Cudno ako ti je rekao gin da cea biti pod poveclom da te narucio tek za 3 tjedna. Probaj makar zamoliti da te primi ranije. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Grizli

    Mocusa prije svega zao mi je za prvi gubitak trudnoce. I onda cestitam na novoj. Sto se terapije tice koliko znam moze i gin preporuciti al obicno to prepisuje hematolog. Ti svakako mozes počet piti andol 100 ili aspirin svejedno on razrijedjue krv. Imam isto kao ti blagu trombofliju pai 1, i izgubljene trudnoce pa sam na toj terapiji preventivno stalno. Cudno ako ti je rekao gin da cea biti pod poveclom da te narucio tek za 3 tjedna. Probaj makar zamoliti da te primi ranije.

    Otisla sam samoinicijativno kod svog gin, propisan mi je samo Folacin. Tražila sam od gin Andol jer sam čitala da su ga mnoge žene s trombofilijom pile, ali mi je rečeno da mi ne bi dao još na što sam ja rekla da ga želim. Rečeno mi je “ok kupi si onda Andol 100”. Odem u lijekarnu i teta u ljekarni ne želi mi prodati Andol jer sam trudna iako joj govorim da imam trombofiliju i da mi je gin dao da pijem. Rekla mi je da idem po drugo mišljenje. ok, nisam ni kupila andol. Odem po drugo mišljenje s nalazima trombofilije i opet mi je rečeno da ne pijem Andol. Doktor je rekao da mi fragmin može dati samo nakon 12.tj trudnoće. Rekla sam da mi nije jasno kako mi ne daje nikakvu terapiju a imam trombofiju i da me strah iduća tri mjeseca i što ako se dogodi spontani, na što je on rekao da ako se spontani mora dogoditi dogodit će se, ne zbog trombofilije, nego zbog toga što će tijelo samo odbaciti plod ako s njim nešto ne štima, ako ima nekakvih poremećaja. Ostajem u čudu na ovakvo razmišljanje…
    Ne razumijem zašto ne smijem piti Andol 100? Da li je je moj oblik trombofilije takav da ga ne trebam piti? Znam da je inače Andol štetan za trudnice ali ako je oblik terapije za trombofiliju zašto mi ga nitko ne propisuje? Bojim ga se piti samoinicijativno… Zbunjena sam…

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Mocusa

    Otisla sam samoinicijativno kod svog gin, propisan mi je samo Folacin. Tražila sam od gin Andol jer sam čitala da su ga mnoge žene s trombofilijom pile, ali mi je rečeno da mi ne bi dao još na što sam ja rekla da ga želim. Rečeno mi je “ok kupi si onda Andol 100”. Odem u lijekarnu i teta u ljekarni ne želi mi prodati Andol jer sam trudna iako joj govorim da imam trombofiliju i da mi je gin dao da pijem. Rekla mi je da idem po drugo mišljenje. ok, nisam ni kupila andol. Odem po drugo mišljenje s nalazima trombofilije i opet mi je rečeno da ne pijem Andol. Doktor je rekao da mi fragmin može dati samo nakon 12.tj trudnoće. Rekla sam da mi nije jasno kako mi ne daje nikakvu terapiju a imam trombofiju i da me strah iduća tri mjeseca i što ako se dogodi spontani, na što je on rekao da ako se spontani mora dogoditi dogodit će se, ne zbog trombofilije, nego zbog toga što će tijelo samo odbaciti plod ako s njim nešto ne štima, ako ima nekakvih poremećaja. Ostajem u čudu na ovakvo razmišljanje…
    Ne razumijem zašto ne smijem piti Andol 100? Da li je je moj oblik trombofilije takav da ga ne trebam piti? Znam da je inače Andol štetan za trudnice ali ako je oblik terapije za trombofiliju zašto mi ga nitko ne propisuje? Bojim ga se piti samoinicijativno… Zbunjena sa

    Zao mi je zbog sveg sto si prosla…iza sebe imam 4 gubitka,inace sam MTHFR heterozigot,trombofilija iskljucena….preventivno mi je sad u trudnoci od 5.tt uveden Fragmin 5000ui,ali mene je ginic odma tad narucio u 5.tt na uzv i jurila sam odmah iduci dan hematologu po terapiju ,a prije toga sam normalno bila na aspirinu protect po preporuci ginica i hematologa….tako da ne znam odakle te fore Andol ne smije u trudnici….
    Moj savjet ti je da dr.opce prakse trazis uputnicu za hematologa(nezz o kojem gradu je rijec,ja sam u vinogradskoj na hematologiji) na temelju tih potitivnih mutacija ti je mora dati,znaci ne gin.nego opca praksa….i tamo dođi s nalatima trombofilije i pozitivnom betom i zahtjevah terapiju ..a so tad ja ni na tvom mjestu uzela aspirin protect(i sama sam ga pila u trudnoci) bez ikakvog objasnjavanja da si trudna i sl…
    I zbog mthfr mutacije obavezno uzmi AKTIVNI FOLAT,a ne folnu kiselinu…
    Za terapiju se nikako ne ceka 12.tt pogotovo ne nakon sto si izgubila bebu,na tvom.mjestu definitvno bi mijenjama takvog ginekologa…
    Sretno!Bori se za sebe i svoju bebicu!❤
     

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    https://isandra.weebly.com/mthfr/mthfr [isandra.weebly.com]

    Evo o mthfr mutaciji i zasto ne folna kiselina,vec aktivni folat…

    [lilypie.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bulbi91
    I meni je zao zbog tvojih gubitaka. :( ne mogu ni zamisliti kako je tek tebi. 
    Hvala za savjete. Iskreno trenutno to i radim, mijenjam doktora, tražim nekoga tko će shvatiti da sam u strahu s razlogom, ali lutam, osjećam se izgubljeno, ne znam kome se obratiti i kome više vjerovati. Kako znati tko je od doktora u pravu? Stvarno ne razumijem jesam li ja luda ili doktorima nije stalo ili ne znaju što treba činiti ili stvarno treba njih slušati i prepustiti se u njihove ruke…
    Ovo za folnu kiselinu sam procitala da ta sinteticka nema ucinka nego samo aktivna. 

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Mocusa

    Bulbi91
    I meni je zao zbog tvojih gubitaka. :( ne mogu ni zamisliti kako je tek tebi.
    Hvala za savjete. Iskreno trenutno to i radim, mijenjam doktora, tražim nekoga tko će shvatiti da sam u strahu s razlogom, ali lutam, osjećam se izgubljeno, ne znam kome se obratiti i kome više vjerovati. Kako znati tko je od doktora u pravu?Stvarno ne razumijem jesam li ja luda ili doktorima nije stalo ili ne znaju što treba činiti ili stvarno treba njih slušati i prepustiti se u njihove ruke…
    Ovo za folnu kiselinu sam procitala da ta sinteticka nema ucinka nego samo aktivna.


    Svakako se raspitaj za kvalitetnog ginekologa koji ce poduzeti sve da ti pomogne…kod tebe je utvrđena trombofilija i tu nema cekanja s terapijom….probaj si to rijesiti sto prije…razgovaraj s dr.opce prakse i uzmi uputnicu za hematoliga…za to ti ne treba preporuka ginica….u zg konkretno u vinogradskoj ne mozes ni dobivati heparin ako nisi njihov pacijent,znaci obavezno moras imati d1 uputnicu za hematologiju….

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nadam se da je ova tema i dalje aktivna i da mi možete pomoći sa svojim iskustvima. Ja sam nažalost prošle godine izgubila svoju curicu u 35.tjednu trudnoće. Nalazi nisu ništa posebno pokazalo, osim blage trombofilije (MTHFR heterozogot i PAI 4g/4g homozigot). Doktorica mi je rekla da to nije znacajna trombofilija. Još trebam obaviti pretrage za antifosfolipidni sindrom pa me zanima da li ima nekoga ko ima taj sindrom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.