Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Cure,necu opet opisivat cijelu svoju situaciju…ali borite se za heparin cim postoje mutacije ima razloga da se uvede…ja ga koristim a mthfr sam heterozigot,ostalo sve uredno….

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Inzistirat cu sljedeci put, ne moze stetiti, zar ne? Nadam se da cu vam se uskoro i ja pridruziti na trudnicama 

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Red Fox

    Inzistirat cu sljedeci put, ne moze stetiti, zar ne? Nadam se da cu vam se uskoro i ja pridruziti na trudnicama


    Mislim da ne moze stetiti, ali se zato tijekom primanja injekcija fragmina treba redovno kontrolirati krv 

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja sam prokrvarila isti dan nakon sto sam primila prvu injekciju fragmina. Svi oko mene (mislim na obitelj) su mislili da je od toga jer fragmin razrjeđuje krv. Ali nije bilo od fragmina. I doktor je to potvrdio.  Jer kontrolirala sam krv i bila je u redu. Krvarila sam lagano cetiri tjedna i tek nekidan prestalo. Kaze doktor da nije opasno. I rekao mi je da fragmin moze samo pomoci, ne moze odmoci.

  • Filluka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Čitajući o trombofiliji naišla sam na vaše komentare pa sam odlučila napisati svoje iskustvo.
    Dakle, dva prijevremena poroda, više tromboza. Bez spontanih pobačaja, urednih i brzih začeća.
    Prvi  2015., 35+4, zdravo, živorodjeno dijete,2700g. Pedijatrija, neonatologija, cijelodnevno stajanje, sjedenje, navečer tromboflebitis iliti upala i tromb u povrsinskoj veni.
    Drugi 2018., 34+3, opet zdravi deckic,2400g. Dijagnoza hipospadija zbog koristenja visokih doza progesterona kao cuvara trudnoće i sprijecavanja prijevremenog…hmmm..ali to nije tema ovog posta.
    Prva trudnoca do kraja uredna, bez ijednog lijeka i dijagnoze.
    Druga trudnoca na aspirinu i pred kraj fragminu 2500(zbog jaaaako prosirenih vena ga uveli).
    Kao sto primjecujete, unatoc terapiji ja sam drugo rodila jos ranije i opet dobila pred porod tromb i dva puta u postpartalnom razdoblju.
    Jest da su me setali po dozama glupavo, 2500 kad sam imala 80 kg, a 5000 kad sam pala na 60 nakon poroda…
    Zakljucak?! Nema ga. Svatko tvrdi drugacije…moja ginekologica je bila za fragmin otpočetka druge trudnoće kad smo saznali za trombofilju, drugi mi ga nisu htjeli niti uvesti osim radi  vena, a hematolog na.kraju zaključio da sam zdrava i da ne razumije kako je do tog sveg doslo…
    Inače, mutacije su 4g/5g hetero i mthfr homo.
    Sad sam bila na op vena i opet su svi osim hematologa bili u strahu od tromboze i dali mi fragmin 5000 od kojeg sam skoro padala u nesvijest koliko mi je jak.
    Da opet zatrudnim( a neću!!!) uzimala bih do 30.tr aspirin i potom fragmin, ali strogo kontroliran zbog krvi i dobitka na kilaži.
    Ne znam da li sam sto izostavila, mislim da ne u ovolikom velikom postu. Sorry😂

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Sreća da je na kraju sve dobro zavrsilo, i za bebe i za tebe. Mene je sve strah kada idući put ostanem trudna. U svakom slučaju ću potražiti više mišljenja. U pretrage za trombofiliju, jos sam radila i pretragu za antifosfolipidni sindrom, jedan od parametara je negativan, a ostale jos cekam. Hvala na podijeljnom iskustvu

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Filluka hvala ti na podijeljenom iskustvu kao i svim curama. Ja imam iste mutacije kao ti. Pocela sam piti dobre oblike vit. b9 i b12 zbog zato sto sam homozigot na mthfr i homocistein mi je preko 12. Transfuziolog nije iskljucio  koristenje injekcija u trudnoci, ali trebam i misljenje ginekologa. Vidjela sam da su ih neke cure same kupovale pa me zanima sto treba imati u tom slucaju ako odem kod privatnog ginekologa-treba li mi njegova preporuka ili neki recept? Prije trudnoce pijem aspirin.

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    pozdrav cure :)
    zanima me kada ste pocele koristiti heparin ?
    nakon pozitivne bete ili pozitivnih otkucaja ?

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Bok, ja sam dobila friske informacije. Moja mutacija je pai 4g/4g i receno mi je da se inace za tu dijagnozu ne daje heparin. Medutim, s obzirom na to da je meni beba umrla u visokom stupnju trudnoce, iduci put cu morati primati injekcije. Ali samo iz razloga da se slucajno ne bi ponovilo isto, a da se nije poduzelo sve sto se moglo. U svakom slicaju sada sam mirnija. 

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    danijela2808

    pozdrav cure :)
    zanima me kada ste pocele koristiti heparin ?
    nakon pozitivne bete ili pozitivnih otkucaja ?


    Meni su rekli da se u iducoj trudnoci javim nakon pozitivnih otkucaja. Napisala sam gore kakav je moj slucaj. Ne znam da li se procedura razlikuje kod razlicitih mutacija🤔 mozda ima ovdje cura sa vise iskustva

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.