Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dea_Rene

    Dea_Rene

    Broj poruka: 235

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Ja sam heterozigot na PAI i heterozigot MTHFR. Moj ginekolog mi je preporučio andol 100 do trudnoće i kada se budu vidjeli otkucaji clexan. Isto mi je preporučio i doktor Kos i doktor Finderle iz Ri. 
    Danas sam ugledala svoj + tako da ćemo vidit kako i šta dalje.
    prije ove trudnoće imala sam dva puta missed u 7 i 9 tj


    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Dea_Rene

    Pozdrav,
    Ja sam heterozigot na PAI i heterozigot MTHFR. Moj ginekolog mi je preporučio andol 100 do trudnoće i kada se budu vidjeli otkucaji clexan. Isto mi je preporučio i doktor Kos i doktor Finderle iz Ri.
    Danas sam ugledala svoj + tako da ćemo vidit kako i šta dalje.
    prije ove trudnoće imala sam dva puta missed u 7 i 9 tj


    Cini mi se da je mozda malo kasno poceti sa heparinom tek od otkucaja. Znam da Ri bolnica uvodi tek od srcane akcije.
    Osobno, da sam na tvom mjestu, trazila bi privatan recept Kosa ili nekoga, kupovala bi si heparin do otkucaja, naravno isti naziv i proizvodjac koji bi i u bolnici dobila od otkucaja.
    Mnoge cure su i pocele tek od cca 6, 7 tjedna s heparinom, pa je opet sve bilo ok.
    Meni u prirodnoj T, su heparin uveli od poz.bete. 
    Slabe su to mutacije koje imas, ali opet, s obzirom na dvije neuspjele T, ne treba riskirati.
    Sretnoo !

    [lilypie.com]

  • Avatar Dea_Rene

    Dea_Rene

    Broj poruka: 235

    Prijavi adminu

    Danas sam baš bila na pregledu i vidi se mala mala točkica. Rekao mi je da nastavim sa andolom i kontrola za 2tjedna i onda krečem sa clexanom. Nadam se da će do tada sve biti ok


    [lilypie.com]

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    Dea_Rene, kakvo je stanje? Jesi počela s injekcijama?
    Ja sam friška trudnica, 6+5, i danas sam dobila Clexane. Bila sam trudna prije godinu dana, i to s blizancima, ali nije došlo do razvoja srca i bio je blighted ovum u 8. tjednu. Imala sam sreće pa su me odmah poslali testirati trombofiliju (nisu čekali 2 ili više spontanih). Imam mutirani homozigotni PAI-1 i heterozigotni MTHFR. Ni ja ni doktorica nismo bile pametne bih li trebala uzimati heparin… ona je sama priznala da nema medicinskih dokaza da pomaže.

    [lilypie.com]

  • NinaTeo

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok. Cure, imam antifosfolipidni sindrom. Liječenje je isto kao i u slučaju trombofilije. Imam jedno dijete od 3 god,i izgubila sam curicu u 35 tj trudnoće.
     Rečeno mi je da počnem piti Andol 50 3mj prije nego što počnemo raditi na djetetu i heparin od početka pa do 4tj nakon trudnoće. 
    Imam malo bedasto  pitanje ali nova sam u ovome.  :)
    Dali trebam čekati mengu da vidim dali mi kasni pa onda ići ginekologu ili ne čekam nego idem odmah vaditi krv da potvrdim trudnoću??  Šta to znači primati heparin “odmah”? Realno dok ja potvrdim trudnoći ako čekam mengu može proći već 4 tj trudnoće. Dali je to naknap ili? Malo me strah čekati predugo.

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Pozdrav NinaTeo, evo pišem ti jer prolazim kroz isto, ja imam trombofiliju i doktorica kaže da nećemo čekati pozitivan test nego što prije vadimo betu da trudnoću uhvatimo što ranije pa da uključimo heparin. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    NinaTeo, ja sam vadila betu 30dc i bila je pozitivna, to ti je recimo od “odmah”. Isti dan sam zapocela s heparinom.
    Ovisno o ciklusu, vadi na dan ocekivane M.

  • Avatar Dea_Rene

    Dea_Rene

    Broj poruka: 235

    Prijavi adminu

    Počela sam sa inekcijama clexane u 7tj, sada sam 15+1 i za sad je sve ok. I meni je doktor rekao da nije 100% utvrđeno koliko pomaže ali mi je dao kao prevenciju jer svakako ne može odmoći. Ja se nadam da če ovaj put do kraja proči sve kako treba 
    Sada u četvrtak imam pregled pa se nadam da če i dalje sve biti ok ko do sada 


    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Dea_Rene, tako je i meni doktor rekao :) Pridruzi nam se na jesenskim bebama 2018. :)

  • Essena

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage moje, 

    Trenutno sam van sebe i značilo bi mi da mi neka od vas podijeli svoja iskustva. Imala sam 3 trudnoće, svaka se okončala do 6 nedelje. U zemlji u kojoj živim su to nazivali “lošom srećom” , onda sam došla kod nas i radjeni su mi testovi na trombofiliju.
    Rezultati su slijedeći : MTHFR677 genotip T/C visoko rizična varijanta 677T heterozigot, kao i PAI 1 675 4G/4G u obije kopije gena visoko rizične varijante 4G (homozigotni genotip).
    Takodje imam neku rezistenciju na protein C kao i hasimoto poremećaj štitaste žljezde.
    Molim vas ako neka ima iskustva sa sličnim rezultatima neka piše. Ovde u zemlji u kojoj živim smatraju da to nije razlog mojih pobačaja, jer gledaju samo faktor 2 I 5 koji je kod mene normalan. A kod nas liječnici govore da sam visoko rizična trudnica i moram se bockati. 
    Toliko želim bebicu a sad se i bojim da krenem u drugu trudnoću i ne znam kome bih vjerovala. Hvala vam unaprijed. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.