Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    mono1111

    Suzana0503

    Cure,
    radila sam testove trombofilije te su mi nalazi uredni osim sto ima promjena na PAI I (heterozigot).
    Po misljenju moje ginekologice kaze da je danasnji stav kod izolirane promjenu na PAI I nema indikacije za terapiju niskomolekularnim heparinom, ali u sljedecoj trudnoci preporucuje protektivno aspirin 100mg.
    Nakon prvog spontanog ne zelim riskirati te sam cula da heparin ne daju tako lako jer je skup.
    Ima li tko slicnog iskustva?
    I sama ne znam sto je bio uzrok mog spontanog na kraju dal bakterija ili mozda tromboza posto imam promjene na PAI I.
    Molim preporuke za hematologa u Zagrebu.

    To je slaba mutacija i najvjerovatnije ne utjece na spontani. Imala si jedan jelda? Ali kod tebe je bakterija bila u pitanju?? Ako se dobro sjecam?
    Moja prijateljica je imala samo PAI 1, dva spontana iza sebe, i u 3.T je dobila preventivno heparin u Petrovoj na Humanoj.


    Mono,
    bila je tad bakterija u pitanju jer je kasnije pronadena, ali nakon ovih nalaza mozda i ona nije bila uzrok. Tim gore, jer sam pila i eutirox ( radi TSh) koji se navodno ni pod razno ne smije davat ako imas te mutacije.
    Nemam pojma, nisam doktor ,a i od njih vise ne znam kome da vjerujem.
    Statisticki daju uputnice za te testove trombofilije tek nakon 3. spontanog sto je jako zalosno.
    Zdrastvo nam je u zescem rasulu. Dobila sam podatak da je u 9. mj ove godine zabiljezeno 60 000 vise spontanih pobacaja vise nego prethodne godine.
    To za mene nije slucajnost.
    Pa sad ti vjeruj njima. 
    Mono znam sto si prosla, i svaka ti cast na hrabrosti, ali ja da ovakvo iskustvo jos jednaput prozivim ne znam sto bi…Neke stvari te bas promijene…

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    I ja imam PAI - 1 heterozigot. Rekli su mi da kod heterozigota nije potreban heparin, a kod homozigota da daju.takodjer cim su utvrdili preporucila mi doktorica opce prakse da krenem piti svaki dan andol bez obzira na trudnocu.no meni ni to nije pomoglo, tako da sumnjam da je neki drugi problem 

    [tickerfactory.com]

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Grizli

    I ja imam PAI - 1 heterozigot. Rekli su mi da kod heterozigota nije potreban heparin, a kod homozigota da daju.takodjer cim su utvrdili preporucila mi doktorica opce prakse da krenem piti svaki dan andol bez obzira na trudnocu.no meni ni to nije pomoglo, tako da sumnjam da je neki drugi problem

    Grizli,
    savjetujem ti da ides kod hematologa na drugo misljenje.  Ja cu ici kod jos 2 doktora jos vezano za taj slucaj. Neka imam 3. misljenja onda cu biti sigurnija…Javim ti onda.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    To mi je i rekao hematolog, a sad moram doraditi ostale pretrage jer su kao smatrali da je to to i da ce se problem rijesiti, a nije se na moju zalost rijesio. To ces ici kod nekog privatnog ili imas kakvu preporuku za nekog dobrog?

    [tickerfactory.com]

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Grizli

    To mi je i rekao hematolog, a sad moram doraditi ostale pretrage jer su kao smatrali da je to to i da ce se problem rijesiti, a nije se na moju zalost rijesio. To ces ici kod nekog privatnog ili imas kakvu preporuku za nekog dobrog?


    Dr. Župančić na Rebru je navodno jako stručna. Od ginekologa ( privat) toplo preporucujem dr. Latin ili dr. Kos.

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Suzana0503

    Tea0801

    Ja ti mogu napisat svoje iskustvo ako ti ista pomogne… Kod mene je PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5G. Identican nalaz ima i moja sestra. Kod nje je prva trudnoca bila spontani/prijevremeni porod u cini mi se 22 tjednu. Drugu trudnocu si je davala inekcije heparina.
    Ja sam u prvoj trudnoci dobila Andol PRO 100 i pila ga do 30-og tjedna, rodila na 38+5 i sve ok. Sad sam opet trudna,,samo ovaj put mi dali Andol PRO 75 jer imam 60 kg,pa kazu da je 100 prejak i moze nastetiti zelucu. Takodjer,pila sam ga do 30-og tjedna. Sad sam 31+6 i za sad sve ok.. Eto, toliko ti mogu napisati…

    Tea, hvala ti na odgovoru.
    Koji uzrok su naveli tvojoj sestri za prijevremeni porod? Ja sam izgubila dijete u 18 tjednu.
    Voljela bih ici na novu trudnocu, ali strah od svega me koci. Nadam se da ce biti sve dobro. Sretno tebi!


    Seka nikad nije dobila crno na bijelo uzrok… Sve su samo spekulacije bile… Pretpostavili su da je krivac trombofilija tek nakon 4 god.kad su joj konacno dozvolili da napravi te testove… Nakon sta je gin.vidjela nalaz odmah je mene poslala napraviti krvnu sliku jer nije htjela da se  slucajno i samnom ponovi sekin slucaj. (Ona je u toj prvoj trudnoci cak nosila i blizance, zacete prirodnim putem…)

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Suzana,
    Tsh, tj.eutirox ti nema apsolutno nikakve veze sa tromb.ili Pai 1, ne brini oko toga, nista to ne utjece. Pa i ja pijem Eutirox vec dugo…
    Ako ti je spontani krenuo tako da je plod sam izasao ( koliko se sjecam je u tvom slucaju ) onda je sigurno bakterija bila u pitanju.
    Kad nastane neki tromb u posteljici, tj.kod trombofilije, plodu prestane kucati srce, ne krene sa izbacivanjem…kuzis sto zelim reci??
    Ugl.s obzirom na sve to, makar mislim da je kod tebe stvarno bila bakterija u pitanju ( nadam se da ste i ti i muz popili antib.za to i da ste ponovili briseve, bakterioloski ejakulat i ostalo ), nadji nekoga tko ce ti ipak preventivno uvesti heparin u iducoj T, ako ces tako biti mirnija.
    Inace, cure, prije cete dobiti od gin.heparin, nego sto ce vam hematolog prepisati !
    Znaci, ako trazite heparin, koji ce vam se uvesti u iducoj T, odite u, neku bolnicu, i tamo trazite preporuku od gin., ne od hematologa, jer ce rijetko koji hematolog, ako imate “ samo ” jednu izgubljenu T uvesti bilo kakvu terapiju, tj.sigurna sam da nece nazalost…uvesti ce vam jedino andol od 100.

    [lilypie.com]

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    mono1111

    Suzana,
    Tsh, tj.eutirox ti nema apsolutno nikakve veze sa tromb.ili Pai 1, ne brini oko toga, nista to ne utjece. Pa i ja pijem Eutirox vec dugo…
    Ako ti je spontani krenuo tako da je plod sam izasao ( koliko se sjecam je u tvom slucaju ) onda je sigurno bakterija bila u pitanju.
    Kad nastane neki tromb u posteljici, tj.kod trombofilije, plodu prestane kucati srce, ne krene sa izbacivanjem…kuzis sto zelim reci??
    Ugl.s obzirom na sve to, makar mislim da je kod tebe stvarno bila bakterija u pitanju ( nadam se da ste i ti i muz popili antib.za to i da ste ponovili briseve, bakterioloski ejakulat i ostalo ), nadji nekoga tko ce ti ipak preventivno uvesti heparin u iducoj T, ako ces tako biti mirnija.
    Inace, cure, prije cete dobiti od gin.heparin, nego sto ce vam hematolog prepisati !
    Znaci, ako trazite heparin, koji ce vam se uvesti u iducoj T, odite u, neku bolnicu, i tamo trazite preporuku od gin., ne od hematologa, jer ce rijetko koji hematolog, ako imate “ samo ” jednu izgubljenu T uvesti bilo kakvu terapiju, tj.sigurna sam da nece nazalost…uvesti ce vam jedino andol od 100

    Muz i ja smo sve prosli. Sve je ok sada.
    Hvala ti na savjetu 😘

  • Avatar Lorna

    Lorna

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pozdrav i ja sam Homozigot i u prvoj trudnoći sam koristila andol100 do poroda i prenijela 8dana.Sada su mi uveli Travnik 2500 i iskreno puno se bolje osjećam.Hematolog je bio protiv andola a da nekazem ostalo. Posto je IVF trudnoća doktorica je rekla obavezno.
    Malo se pročitaj i traziti kiseljenje bas dobrog IVF doktora bez obzira sto udes na prirodnu trudnoću.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lorna

    Lorna

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Fragmin 😎😎

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.