Mi koje se dugo trudimo

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    lotus


    Dobrodosla i cim prije otisla na sretnije teme
    Sto se tice ginekologa ako ne dobivas potrebne informacije i u mogucnosti si, mjenjaj definitivno.
    Ja od ulaska u pubertet imam akne i pojacanu dlakavost, problem s ciklusima i stara ginekologica mi tvrdila da je sve ok, dok kod ovog sad mi je rekao da nemam ciste, ali sve ostale simptome pcosa imam.
    Uvijek mozes zatrazit konzultacije na humanoj pa makar ne isli u neki od postupaka, al bar ces cut misljenje. Mozda da obavis pregled prohodnosti?
    Zao mi je sto ti ne mogu vise pomoc, mogu ti samo to sto sam ja obavila rec..
    A vezano za odustajanje, znam da je tesko nosit se sa time, ali cvrsto vjerujem da sve nas cekaju nase bebice,kad tad..

    Hvala na odgovoru. Trazit cu uputnicu za humanu pa da barem jos neke pretrage napravimo. Vec sam umorna od obilazenja raznih doktora (ginekolog, endokrinolog, hematolog, spec.nuklearne med.), a stalno smo na pocetku. Nadam se i da cu uspjeti provjeriti antitijela za stitnjacu jer znam da su bitna i mogu se sniziti a dr. mi je rekla da nema potrebe jer kod autoim. bolesti su uvijek prisutna i nije joj bitno kolika su.  Ovih dana sam bas razocarana, ovulacija je bila 28. dan i bez obzira sto smo pokrili dane znam da se nemam cemu nadat :(

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    aurora12

    lotus


    Dobrodosla i cim prije otisla na sretnije teme
    Sto se tice ginekologa ako ne dobivas potrebne informacije i u mogucnosti si, mjenjaj definitivno.
    Ja od ulaska u pubertet imam akne i pojacanu dlakavost, problem s ciklusima i stara ginekologica mi tvrdila da je sve ok, dok kod ovog sad mi je rekao da nemam ciste, ali sve ostale simptome pcosa imam.
    Uvijek mozes zatrazit konzultacije na humanoj pa makar ne isli u neki od postupaka, al bar ces cut misljenje. Mozda da obavis pregled prohodnosti?
    Zao mi je sto ti ne mogu vise pomoc, mogu ti samo to sto sam ja obavila rec..
    A vezano za odustajanje, znam da je tesko nosit se sa time, ali cvrsto vjerujem da sve nas cekaju nase bebice,kad tad..
    Hvala na odgovoru. Trazit cu uputnicu za humanu pa da barem jos neke pretrage napravimo. Vec sam umorna od obilazenja raznih doktora (ginekolog, endokrinolog, hematolog, spec.nuklearne med.), a stalno smo na pocetku. Nadam se i da cu uspjeti provjeriti antitijela za stitnjacu jer znam da su bitna i mogu se sniziti a dr. mi je rekla da nema potrebe jer kod autoim. bolesti su uvijek prisutna i nije joj bitno kolika su. Ovih dana sam bas razocarana, ovulacija je bila 28. dan i bez obzira sto smo pokrili dane znam da se nemam cemu nadat :(


    Nema potrebe za zahvalama, sve smo tu s istim ciljem. 
    Ja isto imam dosta kasnu ovulaciju, 21.-24.dc i znam da to nije dobro, a zbog cega tocno neznam.

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Htjela sam vam ispricat situaciju od neki dan. Bili na jednom rođendanu i rodbina od moje rodbine mi komentira (ima troje djece, al i sama je imala par spontanih pa mi cudno da moze bit takva) kao kad vec nemas djece slobodno uzmi moje, imam ih previse, dosade mi. I sta je najbolje to mi ponovila sigurno 5 puta tokom dana, neznam kakvu reakciju je mislila izazvati. 
    Navikla sam se na svakakve komentare, ali ova me toliko provocirala da ne mogu vjerovat da osoba koja je imala puno spontanih moze bit takva.
    Neznam, kako vi ignorirate te osobe, imate slicnih osoba u svojoj blizini? 

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar buhtlica23

    buhtlica23

    Broj poruka: 2044

    Prijavi adminu

    lotus

    Htjela sam vam ispricat situaciju od neki dan. Bili na jednom rođendanu i rodbina od moje rodbine mi komentira (ima troje djece, al i sama je imala par spontanih pa mi cudno da moze bit takva) kao kad vec nemas djece slobodno uzmi moje, imam ih previse, dosade mi. I sta je najbolje to mi ponovila sigurno 5 puta tokom dana, neznam kakvu reakciju je mislila izazvati.
    Navikla sam se na svakakve komentare, ali ova me toliko provocirala da ne mogu vjerovat da osoba koja je imala puno spontanih moze bit takva.
    Neznam, kako vi ignorirate te osobe, imate slicnih osoba u svojoj blizini?


    Strasno, covjek se ne moze nacuditi drugim ljudima koliko mogu biti zlobni.
    Ja nisam imala takvih situacija, ali imam one koji zabadaju nos gdje im nije mjesto (kad ce beba, sta se ceka i sl.)
    A ne znaju da pokusavamo i da ne ide. Samo bacaju sol na ranu. Nitko od nasih ne zna da pokusavamo. Ne volimo pricati o tome s nikim. Meni je ovdje ispusni ventil. On drzi to u sebi. 
    A ubija me to sto sve ostaju trudne bez da trepnu,a ja nikako. Najvise volim kad kazu eto desilo se, nije da smo bas htjeli, ali eto sta je tu je. Pa se sve udaju i glume da su sretne i zadovoljne, a znam da nisu. Dode mi da ih zadavim iste sekunde ko 🐔

    6.4.22 ➕
    11/22 ♥️😍

    🤵31 👰29

    [lilypie.com]

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    buhtlica23

    lotus

    Htjela sam vam ispricat situaciju od neki dan. Bili na jednom rođendanu i rodbina od moje rodbine mi komentira (ima troje djece, al i sama je imala par spontanih pa mi cudno da moze bit takva) kao kad vec nemas djece slobodno uzmi moje, imam ih previse, dosade mi. I sta je najbolje to mi ponovila sigurno 5 puta tokom dana, neznam kakvu reakciju je mislila izazvati.
    Navikla sam se na svakakve komentare, ali ova me toliko provocirala da ne mogu vjerovat da osoba koja je imala puno spontanih moze bit takva.
    Neznam, kako vi ignorirate te osobe, imate slicnih osoba u svojoj blizini?

    Strasno, covjek se ne moze nacuditi drugim ljudima koliko mogu biti zlobni.
    Ja nisam imala takvih situacija, ali imam one koji zabadaju nos gdje im nije mjesto (kad ce beba, sta se ceka i sl.)
    A ne znaju da pokusavamo i da ne ide. Samo bacaju sol na ranu. Nitko od nasih ne zna da pokusavamo. Ne volimo pricati o tome s nikim. Meni je ovdje ispusni ventil. On drzi to u sebi.
    A ubija me to sto sve ostaju trudne bez da trepnu,a ja nikako. Najvise volim kad kazu eto desilo se, nije da smo bas htjeli, ali eto sta je tu je. Pa se sve udaju i glume da su sretne i zadovoljne, a znam da nisu. Dode mi da ih zadavim iste sekunde ko 🐔


    Daaaa, to desilo se, a nismo planirali mi najjace. Mi kalkuliramo sve i na trepavice bi se nasadile samo da nam upali, a ove neke zatrudne i kao nije mi to trebalo, nismo planirali, a sta cemo sad kad vec jesmo. Uff, kuham na to

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar damajelen

    damajelen

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    aurora12

    Pozdrav cure, nadam se da mi mozete pomoci savjetom iako sam i ja prosla vec sve faze pokusavanja. Bila bi jako zahvalna na odgovoru! U braku sam 4 godine, pokusavamo 3 god. i imala sam jedan spontani u 1.mj. 2019. Mjerim temp. svaki mjesec i ciklusi su mi dugi i neredoviti (ovulacija uglavnom 18.-21. dan, jednom 32. dan). Imam hipertireozu koja je presla u hipo u zadnje 2 godine i pijem euthyrox 25. Zabrinuta sam jer otkad pokusavamo primjecujem da imam neke simptome pcos-a ali nemam dijagnozu. Imam i akne na bradi i jednu dlaku koju stalno cupam, a prije je sve bilo u redu. Privatni gin. je vidio nekoliko cisti na uzv ali hormone sam vadila naknadno i poviseni su samo shbg i 17-oh progesteron. AMH je uredan tako da po nalazima nisam tipican slucaj pcos-a ali svaki dan se osjecam sve gore kad vidim da nam ne ide prirodno a nalazi mi nisu kriticni. Bila sam kod endokrinologa i prema nalazu nemam povisen kortizol tako da ne znam zasto je povisen taj progesteron. Sto mi preporucate dalje? Idete li vi kod privatnog gin.ili ste zadovoljne sa soc? Je li moguce traziti uputnicu za humanu reprod. da pokusamo naci jos neki moguci uzrok ili nam je ostala samo potpomognuta oplodnja? Planiram naruciti inosytol prah i pijem aspirin jer imam i mthfr homozigot mutaciju pa i da dode do trudnoce bojim se ponovog spontanog :// Molim vas za savjet, svaki dan se borim sa negativnim mislima i sve mi je teze traziti pomoc, najradije bih odustala ali bojim se da ce kasnije biti gore. Muz i ja imamo 28 godina, on je 2 puta radio spermiogram, jedan nalaz je bio los a drugi nakon uzimanja dodataka je bio uredan.


    aurora12 koje dodatke je uzimao tvoj dragi?

  • Josipajopi

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    Grozno je kad ljudi ne razmišljaju o tome što govore. Vrijeđaju ljude oko sebe, a i svojoj djeci umanjuju samopouzdanje. Meni je također bilo žalosno kako su se u doba korone svi žalili da ne znaju šta će s djecom, a od izjava mi najviše skače po živcima ona:Morate se opustiti pa će doći 
    Ja sam toliko u pripremama za novi ciklus da sam se bacila na LCHF prehranu da budem što spremnija za bebu. Do tud je moj mozak otišao. Čekam menstruaciju koja treba doći za cca 10 dana, a doći će sigurno jer smo preskočili ovulaciju. Sva sreća pa imam uredan ciklus pa imam osjećaj da to sve brzo ide. 

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    damajelen


    aurora12 koje dodatke je uzimao tvoj dragi?

    Ubiquinol 100 mg, L-arginine 1000 mg, Acetyl L-Carnitine 500 mg, L-Carnitine 500 mg. Prije godinu dana nalaz je bio asthenozoospermia (travanj), u 5. mj. sam naručila ove dodatke, kasnije još u 8. mjesec i u 10. (možda ne sve od njih tada). Kad je počeo piti držao se preporučene doze, kasnije (u 8. ili 10 mj.) je uzimao po jednu tabletu dnevno. Novi nalaz je uredan, svi parametri su puno bolji (veljača ove god). Znam da su inače muškarci zimi plodniji, ali vjerujem da je ovo puno pomoglo uz promjenu nekih navika (trčanje svaki 2. ili 3. dan, tuširanje hladnom vodom i nošenje šireg rublja umjesto uskih bokserica). Davno je bilo pa se ne mogu sjetiti koje doze su preporučene, znam da sam čitala znanstvene članke (baš istraživanja na tu temu, ne časopise) u kojima su naveli s kojima dozama se dobiju najbolji rezultati i radilo se baš o kombinaciji ovih karnitina i arginina. Dr. je preporučio PROfertil, ali sam zbog cijene i količine sastojaka naručila ovo s iHerba. Folnu kiselinu izbjegavam zbog mthfr mutacije pa nisam htjela ni da je muž uzima (ne znamo ima li je i on). Trenutno pije samo cink od solgara da se malo odmori od svega i da ne trošimo bez veze kad nam već ne ide ni s njegovim dobrim nalazom

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Nova sam pa ne znam smijem li napisati tko je proizvođač? Još imam narudžbe na mailu pa nije problem..

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Josipajopi

    Grozno je kad ljudi ne razmišljaju o tome što govore. Vrijeđaju ljude oko sebe, a i svojoj djeci umanjuju samopouzdanje. Meni je također bilo žalosno kako su se u doba korone svi žalili da ne znaju šta će s djecom, a od izjava mi najviše skače po živcima ona:Morate se opustiti pa će doći
    Ja sam toliko u pripremama za novi ciklus da sam se bacila na LCHF prehranu da budem što spremnija za bebu. Do tud je moj mozak otišao. Čekam menstruaciju koja treba doći za cca 10 dana, a doći će sigurno jer smo preskočili ovulaciju. Sva sreća pa imam uredan ciklus pa imam osjećaj da to sve brzo ide.


    Slucajno sam na ovu temu naletila, aktivnija sam na lh trakice.. Samo ti zelim rec da pripazis s velikim promjenama nacina prehrane, ja sam tako smanjila unos Uh i sjebala sve.. Nisam 3 mjeseca imala ovulaciju a M mi je dolazila uredno…svatko je drugaciji ali znam kolko mi je dr poludila radi togs jer kaze nista naglo nije ok izbacivat.. Cisto kao savjet

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.