Mame i bebe PROLJETNICE 2022 🍀🌸🌻🌺🐞

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Milica.Kamilica

    Milica.Kamilica

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    Pozdrav Tejuški 😍❤️ i ostalim mamama!!!

    Ja sam tipkala prva dva tromjesečja, poslije sve slabije i nikako .. .. 🙈
    Rodila sam drugog sinčića, uskoro će mu tri mjeseca! Kako proleti!? Netko je spomenuo da mu je dijete preskočilo na 68 🤣 Kod mene isti slučaj! 😅😳
    Pišemo se!!! Čim preletim… Vidim poznate nadimke, valjda se tkogod i mene sjeća s prošle teme…

    💃38
    🐥2020.
    [lilypie.com]
    NIPT uredan, očekujemo dječačića 💙
    Termin 15. 3. 2022.

  • Jelle88

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim novim mamama i bebama 
    Netko je pitao za pripremu adaptiranog mlijeka za van- mi nosimo termosicu s vrućom vodom, malu vodu u bočici za rashladiti, dozator u koji sam već odmjerila mlijeko i bočicu! Stavim i staklenu bočicu i u nju vruću vodu, isto odmah odmjerim potrebnu militražu, pa stavim u odjeljak u torbi koji ima kao za zadržavanje topline, tako da imam već pripremljeno za jedan obrok, samo pomiješam! Dosad se nisam zadržavala toliko da ga moram hraniti vani i pripremati, uvijek si nekako vrijeme odmjerim, ali uvijek imam uz sebe!
    Mi budemo u bodiću dugih/kratkih rukava, tankim hlačicama i čarapicama, dosad mi nije izgledao pregrijano, iako stalno provjeravam

  • Jelle88

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Što se tiče kapice- pitala sam pedijatricu i rekla je samo da mu uzmemo šeširić da ga zaštiti od sunca, u košari je već zaštićen od vjetra, a i da nije u košari- kaže da se od vjetra ne dobiva upala ušiju, kako mi mislimo, i da je to balkanski stav, nego da se upala ušiju dobiva najčešće od začepljenog nosića, a ne vjetra ili propuha! Mislim, to su njezine riječi! Kad je vruće- ja ne stavljam kapicu, kad je malo hladnije i ima vjetra- ja stavim tanku, ne mogu si pomoći, Balkanka očito 

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Bok svima 😊
    Milica.Kamilica pitale smo se mi gdje si ti nestala 🤗
    Kako ti ide s dvije bebe? 🥰
    Kod mene je na početku bilo dramatično, a sad su mi super, kad beba krene plakati mala dodje da ga pomazi, daje mu pusu i tako, slatki su 😍😍
    Jelle ja danas bila malo na propuhu, odmah me boli malo u usima, bas sam razmišljala jel to moguće ili ja umišljam 🙈😅 Stavim isto bebi tanku kapu kada puse vani 😊
    Jel koristite možda neku aplikaciju za praćenje bebe?

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Ma dajtee ne stignem vas popratiti😂😂ja kao mama od njih troje stvarno nadem malo vremena sada,danas smo citav dan u voznji 😅
    Milica pa stvarnooo gdje si ti nestala,cesto smo pisale gdje si 😱😱bas mi je drago da rastete i da ste super🥰
    Mislim da sam prije tj.dana rekla kak je jos u dugom no sada vec imamo haljine,bodice kratke rukave i slicno
    Te sam primjetila da je ona boljeg raspolozenja i crvenilo joj splasne odmah inace ima te pristice po licu od 2.tjedna zivota🙈no i decki su jer sam ja alergicar a i decki su mi atopijski imali kako sam pisala vec.
    Zadnje 2 noci kombinezon kratki oblacim i ujutro se budi gotovo bez osipa😊

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    tufnica7

    June

    tufnica7

    Mame kako oblačite svoje bebice? Naš mališan nikako ne podnosi vrućinu, tako da smo u kratkom bodiću i čarapicama 😊 Noću ipak stavimo duge rukaviće.

    Isto nikako ne podnosi vrućinu, pa smo preko dana samo u kratkom bodiću, a preko noći u dugom i pokrijem je laganom, pamučnom dekicom. Bila je čak dobila osip od vrućine, al to smo uspjeli riješiti bioderminom micelarnom i laganijim oblačenjem.

    I mi smo se borili s osipom, spas smo našli u oblozima od hrastove kore!


    Kako to radis? Kupis? Di sta? Pricaj 😆♥️🙏

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Little moon Lota vecinom iz obje doji u jednom podoju,rijede samo jednu,nekad sisa aktivno 5min a nekad i 20min 
    Od 18h-19h do 21-22h je na cici STALNO 😂😂 Zato sad i pisem dok papa hahaha. To joj je kao neka rutina pred spavanje i onda kad zaspije spava 5h u komadu.
    Kupamo je oko 20h. Ne svaki dan ali sad se zaredalo svaki jer je ta vrucina i oznoji se.

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Mene zanima kako je mamama s dvoje i više male dijece… Moj sin ima dvije godine i devet mjeseci i eto sada imam bebu od mjesec i pol. Često sam sama s njima i po cijeli dan a i noć jer mi muž radi takav posao i dnevne i noćne smjene. Dobro se organiziram i nekako ide sve to, ali najteže mi je popodnevno uspavljivanje sina. Dugo mu treba inače da zaspe, razigran je, a sad još kad je seka tu, ako zaplače on odmah reagira. I onda to uspavljivanje traje i traje i traje pa umjesto da zaspe oko 2, on zaspe tek u pola 5. Nije svaki dan tako, samo kad muž radi dnevnu  smjenu. Ima li tko kakav savijet kako to uskladiti? Ni noćno uspavljivanje nije najbajnije. Beba je stalno na siki i onda sinčić luduje po krevetu meni iza leđa. 

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Tejuska kod mene ista situacija 😅 Predvečer ne pusta sisu, zaspi tako dok doji, al cim ga spustim plaće, pa ga tako vraćam nekoliko puta i to traje sigurno sat, sat i pol i onda mi duže odspava. A ja se bojim kako će onda noću spavati, ali dobro mu ide za sad 🤗
    Ovo s dojenjem i mijenjanjem strana, ja sam to radila s malom kad je bila veća pa se to sve lijepo uskladilo, jedan podoj lijeva, drugi desna, a sad malom dajem uglavnom obje, provjerim koja je teza pa nju prvu 🤣 Onda ga dignem da podrigne pa na drugu još malo.

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Mocusa ja ih imam troje… N ima 4,5g i imao je do sada dnevno spavanje koje smo izbacili jer je i zezao pa spavao tipa svega 20min .. Tako da nismo vise forsirali,no tu i tamo zna on traziti.
    Sto se tice nocnog,cesto spava on samnom i u pocetku se budio kada je ona dojila,smetalo mu ta prigusena lampa i slicno..no za 3-4 dana je proslo,ne smeta ga vise.
    Sad mozda nisam neki najbolji primjer jer su moji stariji ali eto.
    Kaj se tice muza i to , ja sam solo s njima svaki dan do 17-18h a u 21h oni spavaju vec.. 
    Ima tezih i manje tezih dana😂♥️

    Tufnice hvala tii muchoo😘😘 Sad sam po preporuci Sajm-derm narucila da probam,puno ga hvale,Noel isto sad ima par na nogama pa cu i njemu mazati a meni se na celu sad pocelo raditi kao i svake god.na proljece😏
    Katja HAHAHHA provjeris koja je teza😂😂tocno tak i ja,meni se pune sa strane cice i onda malo,gurnem desnu pa malo lijevu i koja je tvrđa😂😂😂
    Nocas sam misla da ce mi se upalit,5h proslo ona spava meni cice cure i cure,probudilo me mislila sam da mi po trbuhu pauk hoda i kad pogledam sve mokro do pupka🙈🙈
    A isto kao i ti,prvo jedna pa podignem ju da podrigne pa onda na drugu.

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.