Mame i bebe PROLJETNICE 2022 🍀🌸🌻🌺🐞

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Bok cure 🤗
    Meni je ovo druga beba, prva je nedavno napunila dvije godine. Nemamo nikakvu rutinu, ja se uopće ne zamaram time, male su to bebe. Oko 22-23h navečer zaspi i tad idemo u sobu, inače smo preko dana u dnevnom, spava bilo gdje 😊
    Uspavljuje se sa sisom, tako sam i s prvom. Dignem da podrigne i tako zaspi na meni pa ga spustim nakon sto učvrsti. Meni je tako najlakše, nema nošenja, ljuljanja.
    Pelene baby love 😊

  • Kriss

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Mi imamo “rutinu” skoro svaki dan u približno vrijeme. Ja se uopće ne zamaram time koliko spava, koliko jede. Sve radimo na zahtjev. Nekad joj se spava često pa zaspi malo malo, nekad je po danu budna 5 h pa zaspi pola sata i tako. Meni moja mama stalno govori da bi bebe u toj dobi trebale samo jesti i spavati. Mislim, pa ne mogu ju uspavati na silu ili držati gladnom jer “malo prije je jela”. Jedino navečer zaspe u u isto vrijeme, oko 22:30-23 h. Prošećemo oko 19h pa se kupamo, jedemo i idemo spavati. Nemojte se zamarati nekim rasporedom, radite kako vam odgovara, slušajte sebe i bebu a ne druge “kako bi morale” 😘

    [lilypie.com]

  • Kriss

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Većinu vremena po danu spava na meni a noć u svom krevetiću. Ja gledam tv ili tipkam dok ona spava na meni i to mi baš odgovara 🤭

    [lilypie.com]

  • Lara15

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Kriss ovo kao da sam ja pisala 😂😂 zaljepim ju za sebe lezim i gledam tv/tipkam 🙈
    Velika je vec dovoljno velika da se sama zabavlja, a baka svu logistiku oko kuhanja i ciscenja odradi ♥️
    Raspored imamo otprilike ali ne forsiram nista ako trazi nahranim kad god, ne pratim bas koliko je budna a koliko spava izmedju hranjenja i navecer oko 9 zaspe i onda hranjenje u 3-4 i 7 ujutro onda opet 🤷‍♀️ vidim puno vas je zadovoljno babylove pelenama morat cemo i mi probat ☺️ moram dodat da obozava kupanje buni se samo kad ju izvadim iz vode malo al zna da ide klopa poslje pa je ok 😂

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Kriss slazem se, slušati svoj instinkt, svaka beba je drugačija, nema tu nekih univerzalnih pravila. 
    Ja isto volim da spava na meni, a voli i on 🥰 Potroših sve na online shopping dok on gusta 😅

  • Jelle88

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Uh, istipkala sam kilometarsku poruku pa nije htjelo poslati, sad ću ukratko!
    Tejuska- vidjela sam već prije da imaš Jana  ja čim vidim to ime- raspekmezim se, meni je divno i posebno
    Pelene- isto babylove, mada ima faza da mi propuštaju i po danu, onda ubacimo violetine, u početku sam bila očajna, mislila da ne znam ni pelenu staviti, sad eto dođe faza da propuštaju pa se stalno presvlačimo. Bljucka jako pa i zbog toga se presvlačimo!
    Rutina- ne znam ni sama, puštam njega da odluči što će, jedino mi frka kad spava npr preko 4 sata- bojim se da nije gladan! Imao je fazu da u tjedan dana dobio samo 20 grama i ispalo da je malo jeo, a nije mi plakao i tad sam povećala dozu! Mame čije su bebe oko 2 mjeseca- koliko često vam jedu i količinu? Mene jedan dan strah da malo jede, drugi da puno jede  mi smo isto na adaptiranom
    Spavanje- navečer krevetić, tijekom dana- kutna, u gnijezdu. Spava dosta.
    E sad, moja pitanja: mijenjate li im pelene po noći, ako se bude za hranjenje? Ja mijenjam, inače mu mijenjam pelenu poslije obroka, pričekam pola sata pa onda, tako i po noći, ali on prije obroka divlja, vrišti i baca se i ne mogu mu promijeniti, poslije obroka bude lakše, mada meni ne odgovara.
    Tjemenica- koristili bademovo ulje i nije pomoglo, dermatolog rekao da uzmemo mustelinu pjenu, jedno 3 tjedna ju koristimo i on ima strašno puno peruti po tjemenu, jel imao netko sličnu situaciju da me savjetuje ili barem utješi da će proći  meni ne izgleda nimalo lijepo, kao da ga ni ne kupamo

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Lara15 koliko je malena dobila cm kada je vec na 68? 😍

    Drzim fige da otidu ti hemangiomi🙏

    Sto se tice pelena mi koristimo Pampers premium.

    Little moon a tek s trecim 😂😛hahah

    Sto se tice ritma,po noci je gotovo uvijek isto,zaspije oko 21-22h i spava do nekih 2-3 ujutro kad se budi,pocica i nastavi spavat do nekih 5-6 i onda opet pocica i zaspi 

    Po danu je kako koji dan,nema ritma,evo jucer je prespavala gotovo citav dan dok je danas 1h na 3x prepolovila😂🙈

    I isto tako zaspi na rukama,pustim je - budna a nekad zaspi ko top,evo nema pravila,meni dan i nije toliko bitan,bitno da mi po noci spava jer je meni tada san potreban a za dan - lako cemo.
    Po noci spavamo u sobi uz prigusenu nocnu lampu,bez dizanja,samo izvadim cicu. A po danu najcesce u kolicima u kosari.

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Jelle i nama je posebno 😍🥰
    Ja ne znam koliko Lota pojede kad je na cici ali mozda ce cure cije su bebe na AD znati bolje.

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Little moon ja dojim , nemam beda nigdje ni pred kime.
    Trazim da se muska osoba okrene dok se ne namjestimo i onda se pokrijemo gazom. 
    Gledam da uvijek imam majicu koja se da rastegnuti da mogu brzo izvaditi cicu i to je to 😂
    Po noci presvlacim Lotu 2x jer puno piški.

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Lara15

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Tejuska hvala ti 🥰 pa skocila je sefica sa 49 cm s kolko se rodila na 55 cm sa mjesec dana i sad je 59 cm sa 7 tjedana, od sinsaya 62 velicina nema sanse ugurat ju a 68 je bas taman😱 mislim da ju previse zaljevam 😂😂 a s kilama je na donjoj granici prosli tjedan je imala 4,51 kg na vaganju. Patronazna nam je predivna pa navrati svaki tjedan vagnut, izmjerit, vidjet kak nam ide ☺️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.