Mame i bebe ljetnice 2021.❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Maravillas

    Maravillas

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Slažem se da treba biti oprezan, samo mi (ja) ponekad se uspanicimo kad vidimo kako to druge bebe rade. A ko što ste rekle sve su one drugačije. 😊

    Kako ste vi mame ovih dana?

    Ja sam baš nemirna i užasno nervozna. Pripisujem to hormonima pošto je beba počela sisati puno manje, vremenski i kolicinski. Osjećam propadanja dolje kao u pms-u i sve se nadam da ce biti prva menga, da to nije moj novi karakter. 😅

    31.7.2021. 👶🏻💝
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Srnica

    Srnica

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu


    Zene moje, ja sam luda ovih dana. Ukratko, mala mi nikad nije losije spavala, izbijaju joj zubici, muci je stolica (unatoc tome sto joj vec 3 dana zaredom dajem sljivu), a slag na kraju su crvenilo i pristici ispod oka koji su joj se sad pojavili vec treci put u 2 tjedna 😩 Naravno da je sve to praceno nervozom, placem i stalnim nosanjem, a vecinu vremena smo same dvije, tako da sam iscrpljena 😵‍💫 I znam da je to glupo, ali zbog svega toga osjecam se kao da fejlam kao roditelj 😔 Nadam se da je kod vas situacija bolja…

  • Avatar Magdalena2002

    Magdalena2002

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Srnica

    Zene moje, ja sam luda ovih dana. Ukratko, mala mi nikad nije losije spavala, izbijaju joj zubici, muci je stolica (unatoc tome sto joj vec 3 dana zaredom dajem sljivu), a slag na kraju su crvenilo i pristici ispod oka koji su joj se sad pojavili vec treci put u 2 tjedna😩Naravno da je sve to praceno nervozom, placem i stalnim nosanjem, a vecinu vremena smo same dvije, tako da sam iscrpljena😵‍💫I znam da je to glupo, ali zbog svega toga osjecam se kao da fejlam kao roditelj😔Nadam se da je kod vas situacija bolja…


    Drage moje little p i Srnica…
    Postoje lakši i teži dani… Kad si roditelj, sve što želiš je samo najbolje za svoje dijete, ali puno stvari je izvan naših mogućnosti, na puno stvari ne možemo uopće utjecati.
    Znam da plač djeteta pogoršava stvar, jer se onda tek mi mame osjećamo grozno. U nama se javlja potreba da plač automatski zaustavimo, što nije uvijek moguće.
    I samoj mi je tako, tako da vas razumijem.
    Upravo zato ne možeš fejlati kao roditelj, jer čim se tako osjećaš, znači da ne fejlas!
    Nitko nije savršen, svi griješimo, samo rijetki to priznaju. 😀
    Ali najbitnije je da voliš svoje dijete i pružaš mu tu ljubav. 
    Bolesti, plač, padovi se ne mogu spriječiti koliko god se trudili.
    Jedino što možemo je dijete utješiti i voljeti.❤❤
    I odrasti će oni, pa će se javiti neke druge brige, ali dođe i naša zrelost i razboritost kod raspoznavanja takvih situacija…❤

    👨‍👩‍👧‍👧👭
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Magdalena2002

    Srnica

    Zene moje, ja sam luda ovih dana. Ukratko, mala mi nikad nije losije spavala, izbijaju joj zubici, muci je stolica (unatoc tome sto joj vec 3 dana zaredom dajem sljivu), a slag na kraju su crvenilo i pristici ispod oka koji su joj se sad pojavili vec treci put u 2 tjedna😩Naravno da je sve to praceno nervozom, placem i stalnim nosanjem, a vecinu vremena smo same dvije, tako da sam iscrpljena😵‍💫I znam da je to glupo, ali zbog svega toga osjecam se kao da fejlam kao roditelj😔Nadam se da je kod vas situacija bolja…

    Drage moje little p i Srnica…
    Postoje lakši i teži dani… Kad si roditelj, sve što želiš je samo najbolje za svoje dijete, ali puno stvari je izvan naših mogućnosti, na puno stvari ne možemo uopće utjecati.
    Znam da plač djeteta pogoršava stvar, jer se onda tek mi mame osjećamo grozno. U nama se javlja potreba da plač automatski zaustavimo, što nije uvijek moguće.
    I samoj mi je tako, tako da vas razumijem.
    Upravo zato ne možeš fejlati kao roditelj, jer čim se tako osjećaš, znači da ne fejlas!
    Nitko nije savršen, svi griješimo, samo rijetki to priznaju. 😀
    Ali najbitnije je da voliš svoje dijete i pružaš mu tu ljubav.
    Bolesti, plač, padovi se ne mogu spriječiti koliko god se trudili.
    Jedino što možemo je dijete utješiti i voljeti.❤❤
    I odrasti će oni, pa će se javiti neke druge brige, ali dođe i naša zrelost i razboritost kod raspoznavanja takvih situacija…❤


    Kako lijepo rečeno🥰

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Magdalena2002

    Srnica

    Zene moje, ja sam luda ovih dana. Ukratko, mala mi nikad nije losije spavala, izbijaju joj zubici, muci je stolica (unatoc tome sto joj vec 3 dana zaredom dajem sljivu), a slag na kraju su crvenilo i pristici ispod oka koji su joj se sad pojavili vec treci put u 2 tjedna😩Naravno da je sve to praceno nervozom, placem i stalnim nosanjem, a vecinu vremena smo same dvije, tako da sam iscrpljena😵‍💫I znam da je to glupo, ali zbog svega toga osjecam se kao da fejlam kao roditelj😔Nadam se da je kod vas situacija bolja…

    Drage moje little p i Srnica…
    Postoje lakši i teži dani… Kad si roditelj, sve što želiš je samo najbolje za svoje dijete, ali puno stvari je izvan naših mogućnosti, na puno stvari ne možemo uopće utjecati.
    Znam da plač djeteta pogoršava stvar, jer se onda tek mi mame osjećamo grozno. U nama se javlja potreba da plač automatski zaustavimo, što nije uvijek moguće.
    I samoj mi je tako, tako da vas razumijem.
    Upravo zato ne možeš fejlati kao roditelj, jer čim se tako osjećaš, znači da ne fejlas!
    Nitko nije savršen, svi griješimo, samo rijetki to priznaju. 😀
    Ali najbitnije je da voliš svoje dijete i pružaš mu tu ljubav.
    Bolesti, plač, padovi se ne mogu spriječiti koliko god se trudili.
    Jedino što možemo je dijete utješiti i voljeti.❤❤
    I odrasti će oni, pa će se javiti neke druge brige, ali dođe i naša zrelost i razboritost kod raspoznavanja takvih situacija…❤


    Bravo, Magdalena ❤️
    Ovo valja isprintat i zalijepit na frižider 🥰🥰🥰

  • Avatar Maravillas

    Maravillas

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Magdalena2002

    Srnica

    Zene moje, ja sam luda ovih dana. Ukratko, mala mi nikad nije losije spavala, izbijaju joj zubici, muci je stolica (unatoc tome sto joj vec 3 dana zaredom dajem sljivu), a slag na kraju su crvenilo i pristici ispod oka koji su joj se sad pojavili vec treci put u 2 tjedna😩Naravno da je sve to praceno nervozom, placem i stalnim nosanjem, a vecinu vremena smo same dvije, tako da sam iscrpljena😵‍💫I znam da je to glupo, ali zbog svega toga osjecam se kao da fejlam kao roditelj😔Nadam se da je kod vas situacija bolja…

    Drage moje little p i Srnica…
    Postoje lakši i teži dani… Kad si roditelj, sve što želiš je samo najbolje za svoje dijete, ali puno stvari je izvan naših mogućnosti, na puno stvari ne možemo uopće utjecati.
    Znam da plač djeteta pogoršava stvar, jer se onda tek mi mame osjećamo grozno. U nama se javlja potreba da plač automatski zaustavimo, što nije uvijek moguće.
    I samoj mi je tako, tako da vas razumijem.
    Upravo zato ne možeš fejlati kao roditelj, jer čim se tako osjećaš, znači da ne fejlas!
    Nitko nije savršen, svi griješimo, samo rijetki to priznaju. 😀
    Ali najbitnije je da voliš svoje dijete i pružaš mu tu ljubav.
    Bolesti, plač, padovi se ne mogu spriječiti koliko god se trudili.
    Jedino što možemo je dijete utješiti i voljeti.❤❤
    I odrasti će oni, pa će se javiti neke druge brige, ali dođe i naša zrelost i razboritost kod raspoznavanja takvih situacija…❤


    ❤❤❤ 

    31.7.2021. 👶🏻💝
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Srnica

    Srnica

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Hvala ti, Magdalena ❤️ Malo sam zasuzila na ove tvoje predivne rijeci 😊

  • Avatar Baby_Boy

    Baby_Boy

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Magdalena predivno napisano ❤️❤️…

  • Avatar Lilly27

    Lilly27

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Predivno napisano Magdalena!🥰

    👩 31 - hashimoto
    👱‍♂️36 - Oligoasthenoteratonecrozoospermia + varikokela
    10/20 - ICSI Petrova - 20🥚15 zrelih-12 oplođenih - preživjela jedna blastica - 7/21 👧
    02/24 - ICSI Vinogradska - 5🥚 2 blastociste - 1 vraćena, 1 ❄️

  • Avatar CrazyDiamond

    CrazyDiamond

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Jutro cure 😊
    Magdalena, svaka riječ stoji ❣
    Sve će doći na svoje, svatko svojim tempom 💗😉
    Inače, ni ja nisam puzala kao beba 🤷‍♀️
    Naše posjedanje, puzanje i slično- moja se zadnjih tjedan dana diže na sve 4 i ljulja se. Nije još doslovno propuzala. Na podlozi se odgurivanjem kreće mic po mic unazad, rotira se, ide u krug. Od puzanja unaprijed ništa još- par puta se uspjela malo naprijed gurnuti, ali tu stane. Često se igra na boku, u položaju vrtnog patuljka. Koso se posjeda na jednu stranu, na drugu još ne. 
    Sjedenje u krilu- ponekad ju posjedamo u krilo, dok je čuvamo.  Fizijatrica je rekla da može tako, no da joj ne damo da leđima ida prema naprijed, već treba biti  nagnuta na nas. Pri tome joj je poželjno dati nešto u ruke za igru ili je poticati da diže noge i igra se s njima. 
    Hranjenje- ukoliko joj dam ono što najviše voli i ako je dobre volje, onda obrok uspije zamijeniti podoj ☺️ , tada pojede cca 120 ml. Ujutro to bude žitno-voćna kašica (npr. pirov griz + šljive), u podne povrtna (npr. batat+ brokula). Zadnjih par dana sam joj probala uvest i večernju kašicu (mliječno-žitnu). Kad joj pokušavam uvaliti nešto što ne preferira ili joj je novo, onda je dobro ako pojede upola manje. 
    Broj podoja ne brojim, sisa na zahtjev, i preko dana i preko noći 🤷‍♀️ Iako zna biti nekog reda ili ritma, npr. sisanje između obroka (- po buđenju sisanje, pa malo kasnije obrok; prijepodne sisanje, podne obrok; nakon podneva 1 - 2 sisanja, navečer kašica, sisanje prije spavanja). 
    Raspoloženje- imala je prošli tjedan fazu od par dana kad je odbijala gotovo sve jesti na žlicu… koma… bila je i nešto nervoznija… i probava joj je štekala… preko noći je non stop sisala… sve nizbrdo… možda su je i zubići mučili, ne mogu skužiti- još ih nema 🤷‍♀️ možda je bio skok, iako sam mislila da je bio ranije kada je isto tako nasisavala… Eh 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ sad je bolje, iako se još zna provlačiti nervoza… 


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.