Mame i bebe ljetnice 2021.❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar chiAn

    chiAn

    Broj poruka: 1111

    Prijavi adminu

    Matea, dobro dobro ispipaj sve i ne dopusti si nikakvu kvrgu ni kvržicu…prije podoja ili izdajanja pokusaj staviti topli oblog da se kanali rašire pa da mlijeko lakše izađe…

    To sto opisujes, temp i treskavica, meni je to bilo kad sam imala upalu…
    Pazi da ne dođe do mastitisa…lupocet smijes piti za temp…samo masiraj i razbijaj…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mara5

    mara5

    Broj poruka: 1344

    Prijavi adminu

    Do 3 ujutro sam proučavala, mislim da su blisteri 🤷 
    Stavljam sad tople obloge, obloge sa maslinovim uljem a stavlja ću i neke slane.. U najgorem slučaju već sutra ću otići možda da mi doktorica probuši sa iglom.  Mislim da ću se javiti rodama sa slikom jer ja ni sama ne znam što je.. 🤦 Hvala Bogu uz sva ova sranja, beba papa i spava 🤭

    🙅‍♀️30, 🙋‍♂️29
    [lilypie.com]

  • Avatar Matejaa95

    Matejaa95

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    mara5

    Do 3 ujutro sam proučavala, mislim da su blisteri 🤷
    Stavljam sad tople obloge, obloge sa maslinovim uljem a stavlja ću i neke slane.. U najgorem slučaju već sutra ću otići možda da mi doktorica probuši sa iglom. Mislim da ću se javiti rodama sa slikom jer ja ni sama ne znam što je.. 🤦 Hvala Bogu uz sva ova sranja, beba papa i spava 🤭


    Mara svjezi kupus ,operes. Nemoj ga drzati u frizideru. Uzmi dva lista i sat vremena drzi na sisama.. nakon tog masaza. Odlicna stvar. Ja sam isto odmah dobila puno mlijeka i boljelo je jako. Stvarno probaj kupus pozalit neces sigurno😁

    15.12.23. zadnja menz
    9.1 .24. plusiccc
    Druga trudnoca😀
    Prvi pregled 30.1

  • Avatar chiAn

    chiAn

    Broj poruka: 1111

    Prijavi adminu

    Kupus da, ali ne smije ici na bradavice…nego okolo, a njih ostavi na zraku…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Passiflora

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Cure, jedna korisna info:
    Poštovane polaznice trudničkog tečaja, čast nam je pozvati Vas na Obilježavanje Međunarodnog tjedna dojenja od 1. do 7. kolovoza 2021. u Domu zdravlja Zagreb-Centar
    Dom zdravlja Zagreb-Centar pridružuje se aktivnostima Gradskog ureda za zdravstvo povodom
    obilježavanja Međunarodnog tjedna dojenja. Cilj nam je naglasiti važnost podrške i promocije dojenja,
    ne samo u zdravstvenom sustavu ved na svim razinama od radnog mjesta, zajednice i cijelog društva.
    Svaka karika u tome je važna i može se zaključiti da utječe na zdravstvene ishode populacije.
    Tim povodom patronažne sestre Doma zdravlja Zagreb Centar dana 4. 8. 2021. organizirat de niz
    aktivnosti podrške i promocije dojenja.
    Od 13 do 15 sati održat će se on-line radionica na temu ovogodišnjeg Međunarodnog tjedna dojenja
    “Zaštita dojenja: zajednička odgovornost”.
    Radionica će osigurati interaktivnu razmjenu znanja i iskustva svih sudionika o načinima i važnosti
    promicanja dojenja i ispravnog postupanja s djetetom s ciljem pružanja podrške prirodnom načinu
    prehrane. Prezentirani podaci temeljiti će se na istraživačkom radu, iskustvima rada našeg Savjetovališta
    za poticanje rasta i razvoja zdravog djeteta i naprednoj edukaciji iz područja dojenja i Baby Handling-a
    koju su završile naše voditeljice radionice.
    Prijava na mail: savjetovaliste.dijete@dzz-centar.hr
    Od 17 do 18:30 održat će se on-line radionica o dojenju. Radionicu ćeodržati IBCLC savjetnica.Prijava na
    mail: savjetovaliste.dijete@dzz-centar.hr

    Vaši voditelji trudničkih tečajeva

    [lilypie.com]

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Pa ja ću poludjet 😅 Sva sreća, ovaj put mi nije para na uši nego se smijem samoj sebi.
    Gledam mailove, kad evo promotivni mail: “Obilježavamo tjedan dojenja 2.8.-8.8.”
    Ahaha ipak je ovaj tjedan, o mati moja, agonija se produžuje 🤣🤣🤣
    Ide mail dalje: "Dojenje je jednostavno, besplatno i dostupno“ 🤦‍♀️
    Dobit ću PTSP od dojenja 😂😂😂
    .
    Mi lagano ušli u 6. tjedan, a meni se čini da nas upravo sustižu ti ”vrhunci" što se grčeva tiče (tako u teoriji kažu da je vrhunac sa 6 tjedana, a ako ništa pogoršalo se nakon jedne mirnije faze), a i skok u razvoju je sa 6 tjedana.
    Jednostavno nas udara kaskada nespavanja, cicanja, odbijanja cicanja, grčeva, pa iscrpljenosti, ali i dalje odbijanja spavanja.
    Ali mama se stvarno dobro drži. Prije nekoliko dana tata me je špotao da sam stalno umorna, a sada me špota da sam previše energična, pita se odakle mi tolika snaga 😄 Ja reko imam skok u razvoju 😂

  • Avatar Bojana2017

    Bojana2017

    Broj poruka: 1226

    Prijavi adminu

    Drži se Mara, za sike i upale ne znam šta bih ti rekla. Imam tu ludu sreću da ni prvi put a ni sada nisam imala nikakvih problema i da mi izdajalica uopšte nije trebala ni masiranje, ništa.
    Samo polako i stisni zube,da ne dođe do upale.
    Nama sutra već mjesec dana, ajme al vrijeme leti, a mama imala momente inspiracije, pa ću vam postaviti sliku sutra 🙈

    Iskra 19.12.2017.
    Iris 05.07.2021.
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    točkicaa

    Pozic zene, ne stignem bas pisati ali citam redovito!
    Ja nisam imala nikakvih problema sa sikama, izdajanjem, upalama ni ragadama, hvala bogu tako da ne mogu dati nikakav savjet po pitanju toga, a izdojila se nisam niti jednom otkako sam rodila.
    Moja ima neku ludu fazu, negdje od 7ujutro bude tako nervozna, zivcana, jucer se toliko naprezala, udarala nogama rukama, grcila se da se jadna od silnog naprezanja sva ispovracala, povratila onako u velikom mlazu sve sto je pojela.
    Bas sam se prepala! I skuzila sam unazad par dana da joj jako slina curi pomjesano sa bljuvotinom, znaci redovito se zagrcne tokom spavanja od toga, isto se prepadnem svaki put. Kao da ima pjenastu slinu, ne znam kako bih to opisala..
    Jel se neko susreo isto s time?


    Gle, moja ti stalno zna izbacivati onaj usireni dio mlijeka koji duze stoji u zeludcu pa se napuse. Nzn jel na to mislis. Ugl moja se meni jednom tako krenula gusit ja sam bila u kuhinji ona u sobi srecom san je cula. Ja svoju malu zbog toga stavljan samo na bok i rotiram svako spavanje drugi bok. Tako sam najsigurnija. Tokom noci se zna okretati ali ja sam kraj nje pa u slucaju da se zagrcne mogu odnah reagirati. Svi kazu da to vracanje hrane je normalno i bljucanje itd. 

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Ja ne znam koliko oblaciti malecku po ovoj vrucini. Nama je 27 stupnjeva u stanu, vecinom smo bez klime, a ako uprzi upalimo, osobito nocu, ali isto da spusti samo do 26-27 stupnjeva. Meni hormoni luduju pa se prvo na istoj temp pokrivam s prekrivacem i trazim jos i deku, a onda se preznojavam ko luda. Ne znam kako Miu obuci, pa ju drzim po danu u kratkom bodiju, a po noci u dugom kombinezonu ili jucer sam joj na kratki bodi stavila vrecu za spavanje. Pa se budim od brige jel joj hladno ili vruce, hoce li se pregrijati ili prehladiti…

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    I drugo, ne znam je li normalno sto Mia spava vecinu dana, i dugo voli spavati nocu. Ne znam trebam li biti mirna i zahvalna i fino se i ja naspavati ili da se zabribem i budim ju po noci da ide jesti? Na kraju se ja budim svako malo na svaki njen kme u snu i pipam ju, gledam, vrpoljim se po kuci, nudim joj sisu,  ona nece nego samo spava, po 4-5 h i onda se probudi gladna ko vuk i hoce jesti. Inace cesce jede preko dana i vratila je poroeajnu tezinu u tjedan dana, a kombiniram dojenje i formulu. Formula ju dugo drzi i uspava. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.