Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • eni233

    Broj poruka: 1768

    Prijavi adminu

    Kawa i LuNolina od srcaaa hvalaaa😍🥰 
    Lunolina u kojoj si ti fazi ? Što kod tebe ima novo ? 

    👩34
    Pokušavamo od 08/2022
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni 👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram
    IUI 6/2024 Vinogradska, ovitrelle❌

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Kawa

    jasamja, greta, sretno cure od srcaeni, hvala ti draga puno i jako mi je drago da si nam se javila i da si ti okesuper je sto si sama sebi u glavi poslozila da nisi spremna za mpo i prema tome bolje ne forsirati, ako se u međuvremenu što ne dogodi prirodno uvijek znas da ti ostaje ta opcija ako budes spremna na to. u svakom slucaju ti zelim puno puno srecexoxo kad si nam ti na hsg ?

    vidila sam da je sve u redu i da se čuju otkucaji ❤️😍  ja sam danas bila, nemam bas neke dobre vijesti desni jajovod je na kraju proširen i vjerovatno se radi o hydrosalpinxu, tekućina nije uopće prolazila a sa lijeve strane je prošla ali uz otpor .. krećem sad u skupljanje svega šta mi treba za MPO i napravit ću još jednom briseve da isključimo upalu jajovoda koliko sam skužila. Doktorica bi probala sa IUI vidit ćemo kako će to sve ic ali nebi gubila vrime išla bi odma na IVF ako vidi da to ne ide. Postoji mogućnost da budem trebala vadit ovaj jajovod, ali se nekako još nije to definiralo.eni  drago mi je da si nam se malo javila ❤️

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Riri

    Hej cure, vecer :) vec sam pisala na forumu vezano uz Biokemijsku i O nakon nje, ali nisam dobila puno odgovora. Ne znam jel neka od mozda imala biokemijsku i odmah nakon čišćenja krenula ponovno raditi na bebi? Ja sam prosli mjesec kada je doslo do biokemijske imala O 12 dan a sada jos nista, a pri kraju sam s trakicama… zanima me ako je neko imao slicno iskustvo..
    Danas je 14 dan, inace su mi ciklusi 28 dana tocno, ali kako je ovaj mj 7 dana produžila zbog biokemijske tesko mi je pratiti situaciju.
    Svaki komentar je dobro dosao 🙏🏻 po prirodi nestrpljiva 😅

    Ja sam ti bila već napisala, krvarenje koje si imala nije bila M nego krvarenje zbog biokemijske trudnoće, ima slučajeva gdje se ovulacija dogodi i bez prve M ali su rijeđi. Prvo trebaš dobit prvu M nakon biokemijske i onda lovit O. 

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Riri

    Xoxo23

    Riri

    Hej cure, vecer :) vec sam pisala na forumu vezano uz Biokemijsku i O nakon nje, ali nisam dobila puno odgovora. Ne znam jel neka od mozda imala biokemijsku i odmah nakon čišćenja krenula ponovno raditi na bebi? Ja sam prosli mjesec kada je doslo do biokemijske imala O 12 dan a sada jos nista, a pri kraju sam s trakicama… zanima me ako je neko imao slicno iskustvo..
    Danas je 14 dan, inace su mi ciklusi 28 dana tocno, ali kako je ovaj mj 7 dana produžila zbog biokemijske tesko mi je pratiti situaciju.
    Svaki komentar je dobro dosao 🙏🏻 po prirodi nestrpljiva 😅
    Ja sam ti bila već napisala, krvarenje koje si imala nije bila M nego krvarenje zbog biokemijske trudnoće, ima slučajeva gdje se ovulacija dogodi i bez prve M ali su rijeđi. Prvo trebaš dobit prvu M nakon biokemijske i onda lovit O.
    Joj ja sam toliko nestrpljiva s tim svim za poluditi :(
    Hvala jos jednom na odgovoru, ja cu se svejedno jos istestirati do kraja koliko testova imam pa kak Bog da… a onda od iduceg mjeseca se nadam urednom ciklusu kao i do sada ( osim ako ne budem imala srece 🙈)

    Znam sve i normalno je da si nestrpljiva, ma mislim da će ti bit, normalno istestiraj i prati. Možda je i budeš imala. Sretno ❤️

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    xoxo po meni je svako zlo za neko dobro, bar sada znas u cemu je stvar i neces vise gubit vrijeme.. je li te bolilo ?  nadam se da ipak neces trebat vadit taj jajovod. svakako probaj sa jednim IUI, ako ne uspije uvijek ti ostaje mpo.. ako ti treba koja info slobodno pitaj 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Kawa

    xoxo po meni je svako zlo za neko dobro, bar sada znas u cemu je stvar i neces vise gubit vrijeme.. je li te bolilo ? nadam se da ipak neces trebat vadit taj jajovod. svakako probaj sa jednim IUI, ako ne uspije uvijek ti ostaje mpo.. ako ti treba koja info slobodno pitaj

    Pa da našli smo problem, nije me bolilo onako kao kad imam stvari mi je bilo. Ništa strašno kako sam čitala da bude drugim ženama.  Ma ako treba neka ga i izvadim malo sam istraživala ta tekućina smanjuje mogućnost implantacije i zna čak izazvat spontane pa nekako nisan protiv vađenja al da slažem se nebi bilo loše probat pa vidit kako će to sve bit, mislim da doktorica ipak zna najbolje i prepuštam joj da radimo kako ona misli da bi trebalo 😊 evo kad skupim sve ove pretrage ono hiv hepatitis krvnu grupi i to, možda budem imala pitanja dok ne krenemo u to sve nemam. Sad čekam opet M da napravim nove briseve jer mi je ovima taman 1 godina.. i mislim da ciklus iza toga odma krećemo samo šta su opet problem moje M koje ko zna kad će, al dobila sam vitamin D 25.000 jedinica možda mi i to sad malo regulira. Jeli ti i dalje piješ ono za inzulinsku sad kad se trudnoća ostvarila ? 

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    uh vidis nisam znala da jajovodi mogu toliko utjecat, ali znam da dosta cura na MPO temi nema jajovode pa ti i one mozda mogu dat koji savjet. svakako slusaj doktoricu, mislim da je i ona radila na humanoj na kbc pa je i tu upućena. a hoces li iui raditi sa nekom stimulacijom, npr klomifen ili prirodni ciklus? mi smo prvi ciklus odradili samo klomifen i ciljani odnosi, i odmah poslije toga dva puta iui bezuspješno. onda je dr rekao da nema smisla dalje na iui i odmah sa M smo krenuli sa stimulacijom. nadan se da ce ti brisevi bit uredni i da ces brzo popravit vit D  ja sam uzimala gynositol za policisticne (kasnije catafertyl) i glucophage za ir, kad sam zatrudnila prestala sa gynositolom i nastavila glucophage. s tim da mislim da je meni inozitol koliko toliko pomogao regulirati cikluse. danas sam vadila krv između ostalog i glukozu pa cemo vidit jel sve ok, ako je onda samo cekamo redoviti ogtt sredinom trudnoce. 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1234

    Prijavi adminu

    Riri

    Hej cure, vecer :) vec sam pisala na forumu vezano uz Biokemijsku i O nakon nje, ali nisam dobila puno odgovora. Ne znam jel neka od mozda imala biokemijsku i odmah nakon čišćenja krenula ponovno raditi na bebi? Ja sam prosli mjesec kada je doslo do biokemijske imala O 12 dan a sada jos nista, a pri kraju sam s trakicama… zanima me ako je neko imao slicno iskustvo..
    Danas je 14 dan, inace su mi ciklusi 28 dana tocno, ali kako je ovaj mj 7 dana produžila zbog biokemijske tesko mi je pratiti situaciju.
    Svaki komentar je dobro dosao 🙏🏻 po prirodi nestrpljiva 😅

    Meni su se nakon pobačaja znali desiti ciklusi bez ovulacije i ti ciklusi su trajali koji dan duže. Dugi su dani u čekanju, ali probaj se strpiti dok ti dođe menstrucija i hormoni ti se vrate u ravnotežu pa onda opet napadaj sa trakicama :)

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 2,4 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

  • Stevie_G

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Pozdrav, oprostite ako pitanju nije mjesto u ovoj temi, ali trebam pomoć, znaci ZM mi je bila 29.8 odnosi 9.9 na 12 dan ciklusa i 13.9 na 16.dan,s time da sam tog 13.9 imala bolove bas kakve imam kada je ovulacija, ciklusi su mi 29,30 dana, e sad me zanima, danas sam radila test, first step onu trakicu i iz mullera isto trakice, neg je.. Je li moguce da 11 dan od odnosa nije jos bila implantacija? I znace li ti bolovi da je folikul bas tada puknuo i da je tada ovulacija il je moglo do opodnje doci i drugi dan? Sve sam sada zapetljala, ali se nadam da ste shvatile pitanje🙂

  • eni233

    Broj poruka: 1768

    Prijavi adminu

    Stevie_G

    Pozdrav, oprostite ako pitanju nije mjesto u ovoj temi, ali trebam pomoć, znaci ZM mi je bila 29.8 odnosi 9.9 na 12 dan ciklusa i 13.9 na 16.dan,s time da sam tog 13.9 imala bolove bas kakve imam kada je ovulacija, ciklusi su mi 29,30 dana, e sad me zanima, danas sam radila test, first step onu trakicu i iz mullera isto trakice, neg je.. Je li moguce da 11 dan od odnosa nije jos bila implantacija? I znace li ti bolovi da je folikul bas tada puknuo i da je tada ovulacija il je moglo do opodnje doci i drugi dan? Sve sam sada zapetljala, ali se nadam da ste shvatile pitanje🙂

    Pa neznam što bi Vam rekla , sve je moguće, ali to što ste imala O , ne znači odmah da ste i ostalaa trudna. U pravilu je najbolje napraviti test 12 dpo, i ako je tad test negativan ukoliko ste sigurna kad je bila O , onda se nemate ni ćemu nadati. Ja vam od srca želim plus i da ste test ipak napravilu prerano 🙏❤️ a ste pratili O trakicama ili samo
    Pretpostvavljate kad je bila O ? 

    👩34
    Pokušavamo od 08/2022
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni 👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram
    IUI 6/2024 Vinogradska, ovitrelle❌

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.