Ljetne bebice 2019.god.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Danci22

    Pozdrav, imam bebu od 2 i pol mjeseca naime zanima me dali je normalno stavit jaje u kolica za trgovinu posto sam većinu vremena sama muz nije kod kuće a nemogu gurat djecija kolica i kolica za trgovinu..


    Samo ti kak je tebi lakše, sve, ne samo način na koji ćeš obaviti kupovinu. 
    Isto sam znala jaje staviti u soping kolica

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Mame koje dojite, jel vam bebe isprazne bas sve mlijecne kanalice ili osjecate da su neki ostali jos tvrdi, tj puni?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Cure pitanje, dali beba moze od soora buditi se i kao da joj nesta stoji u grlu ili je to zbog nosa? Znam da je nekome beba imala soor

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Zoe1234

    Pozdrav, ja sam rodila još prije 21 dan ali nikako da javim iskustvo :) Uglavnom, jako pozitivno i niti jednom nisam rekla da neću vise nikad rodit 😃 bio mi je zakazan inducirani porod u ponedjeljak, a u nedjelju sam došla na pregled i kao trebala ostati u bolnici.
    Medjutim na pregledu smo svi skupa ostali u šoku kada je doktor rekao da sam otvorena 8 cm, a imala sam samo lagane menstrualne bolove - praktički nikakve! Odmah su me poslali u radjaonu i u manje od 2 sata sam rodila (računajući od dolaska u radjaonu gdje sam se trebala presvuč, pa su mi puknuli vodenjak itd.).
    Od početka trudnoće sam govorila kako hoću klistir i epiduralnu medjutim nije bilo vremena.
    Bolilo je, ali ništa tako strašno dok me zadnjih 20-30 minuta nisu spojili na drip, medjutim ni to nije bilo bas toliko strašno samo nije bilo pauze medju trudovima pa me to dosta izmorilo.
    Mm je bio samnom i to mi je puno puno pomoglo, cak me uspio i nasmijati u par navrata.
    Nisu me rezali ali sam malo pukla i sivali su me, ne znam koliko, ali sudeći po tome da sam odmah nakon poroda mogla i sjedit i hodat i ic se istuširati nije bilo puno šavova.
    U Pulskoj bolnici prakticiraju da žena radije popuca sama, jedna žena mi je to ovako obajsnila, ukratko, ako uzmeš komad tkaninu i malo zarezes sa škarama lakše ćeš ju potrgati, a ako je ideš samo ovako trgat biti će teze.
    Uglavnom stvarno jedno jako lijepo iskustvo, budući da planiramo imati 3-4 djece drago mi je da nemam neko traumatično iskustvo prvog poroda, bas sam imala sreće da je sve tako prošlo.


    Ok… Ja sam ovo procitala nekoliko puta i ne znam jel da zavidim ili da te mrzim 😂😂😂. Mogu ti samo reci, savrseno! Divno iskustvo i zbilja mi je drago da procitam ovakvu pricu. Za mene je dojenje bilo katastrofa, ali porod je o dalje bio gori. Ubitacan. Zelim ti svu srecu i veeeeliku obitelj. Stvarno lijepa prica 🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Neno, Ivonne i svi kojima su klinci oko 3mj… Kako se hranite? Mi smo u nekoj fazi kad prvi dio boce pojede, dignem ga podrignut i nema sanse da vise dalje pojede ista. Samo se kesi i guguce i jezikom gura dudu van iz usta. Ako ga silim, digne mu se zeludac pa to vise ne radim. Ne znam kakav je to strajk. Ima li itko iskustva?
    P.s. Nas se ritam, od kad smo dosli na more, toliko pogubio da ne znamo di smo suplji. Mali je odlican, godi mu zrak, ali i dalje preko dana odspava 2x po 30-60min. Navecer oko 19h zaspi i nema ga. Mozes mu radit sto god zelis. Ako jede u 19, 22 ili polnoc, dizanje u 3 ujutro. Opet se natezemo s bocom, stavimo ga u krpe pa pocne gugutat i smijat se. Uopce mu se ne spava… onda tako 2h i ugasi se. Svako jutro oko 8 jede i zaspi ko top na sat ipo… Skroz smo se pogubili. Jednom smo ga uspjeli okupati u nase vrijeme koje je inace za kupanje. I to je to… 🤔🤔

    [lilypie.com]

  • Zoe1234

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Danci22

    Pozdrav, imam bebu od 2 i pol mjeseca naime zanima me dali je normalno stavit jaje u kolica za trgovinu posto sam većinu vremena sama muz nije kod kuće a nemogu gurat djecija kolica i kolica za trgovinu..


    Pozdrav, ja stavim jaje u kolica. Ne ide drugačije 😃

  • Zoe1234

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    katiesu

    Zoe1234

    Još sam vam htjela napisati koje stvari su mi pomogle, barem ja vjerujem da jesu. Od 4. mjeseca trudnoće mazala sam se dole sa Weledinim uljem za medjicu iz Mullera, stvarno mislim da mi je zato bilo dole elastičnije i nisam imala problema sa oporavkom ni velikim pucanjem.
    Kada sam isla prvi put pišat, peklo me, te sam onda narednih 5-6 dana piškila jedino dok sam se tuširala (a ionako mi je doktor rekao da šavove ispirem par puta na dan). I tako dok sam se tuširala nije me peklo.
    Mama mi je odmah drugi dan u bolnicu donijela 2 L kompota od bresaka, jabuka i šljiva te sam treći dan obavila veliku nuždu bez ikakvih problema- iako su me svi plašili za to.
    Kroz cijelu trudnoću sam pila čaj za trudnice iz Mullera, a sada pijem čaj za dojilje. Mlijeka za sad imam stvarno puno. Da li je taj čaj imao ikakav utjecaj ne znam, ima puno mišljenja oko toga.
    Cim sam došla u sobu nakon poroda odmah sam počela mazati bradavice sa purelan masti i mislim da mi je to olakšalo dojenje i nisam dobila kraste.
    Jedini problem koji sam dobila 5 dana nakon poroda je grčenje dlanova, da sam doslovno morala svaki put ‘vjezbat’ prije nego bi uzela malenog u ruke. To mi je prestalo nakon 15 dana. I bilo je pomalo strašno, ali prošlo je. I to je to :)

    pozdrav, i ja mislim da je lijepo imati puno djece. ja sam prvo rodila na carski, drugo prirodno , s ničim nisam mazala i uopće nisam ispucala. moje mišljenje je da to ovisi koliko ti je koza elastična. možda ti je pomogla krema, tko zna inače koliko bi ispucala. inače nemam skoro ništa ni strija po trbuhu,a pitali su me dali nosim dvojceke kolika sam bila😱🙈 to isto govori o elastičnosti koze. uglavnom samo naprijed i nemoj stati nikako na jednom djetetu, ja bih vise al sam kasno krenula (sad ću 39)


    Super je kad ne dobiješ ni jednu striju.. ja sam dobila par na bokovima iako sam se mazala svakodnevno.. sigurno ovisi o elastičnosti kože. 

  • Zoe1234

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    CiniMINIS

    Mame koje dojite, jel vam bebe isprazne bas sve mlijecne kanalice ili osjecate da su neki ostali jos tvrdi, tj puni?


    Meni ne isprazni sve.

  • Zoe1234

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    krino

    Zoe1234

    Pozdrav, ja sam rodila još prije 21 dan ali nikako da javim iskustvo :) Uglavnom, jako pozitivno i niti jednom nisam rekla da neću vise nikad rodit 😃 bio mi je zakazan inducirani porod u ponedjeljak, a u nedjelju sam došla na pregled i kao trebala ostati u bolnici.
    Medjutim na pregledu smo svi skupa ostali u šoku kada je doktor rekao da sam otvorena 8 cm, a imala sam samo lagane menstrualne bolove - praktički nikakve! Odmah su me poslali u radjaonu i u manje od 2 sata sam rodila (računajući od dolaska u radjaonu gdje sam se trebala presvuč, pa su mi puknuli vodenjak itd.).
    Od početka trudnoće sam govorila kako hoću klistir i epiduralnu medjutim nije bilo vremena.
    Bolilo je, ali ništa tako strašno dok me zadnjih 20-30 minuta nisu spojili na drip, medjutim ni to nije bilo bas toliko strašno samo nije bilo pauze medju trudovima pa me to dosta izmorilo.
    Mm je bio samnom i to mi je puno puno pomoglo, cak me uspio i nasmijati u par navrata.
    Nisu me rezali ali sam malo pukla i sivali su me, ne znam koliko, ali sudeći po tome da sam odmah nakon poroda mogla i sjedit i hodat i ic se istuširati nije bilo puno šavova.
    U Pulskoj bolnici prakticiraju da žena radije popuca sama, jedna žena mi je to ovako obajsnila, ukratko, ako uzmeš komad tkaninu i malo zarezes sa škarama lakše ćeš ju potrgati, a ako je ideš samo ovako trgat biti će teze.
    Uglavnom stvarno jedno jako lijepo iskustvo, budući da planiramo imati 3-4 djece drago mi je da nemam neko traumatično iskustvo prvog poroda, bas sam imala sreće da je sve tako prošlo.

    Ok… Ja sam ovo procitala nekoliko puta i ne znam jel da zavidim ili da te mrzim 😂😂😂. Mogu ti samo reci, savrseno! Divno iskustvo i zbilja mi je drago da procitam ovakvu pricu. Za mene je dojenje bilo katastrofa, ali porod je o dalje bio gori. Ubitacan. Zelim ti svu srecu i veeeeliku obitelj. Stvarno lijepa prica 🤗

    Haha 😃😅 
    A porod prodje bitno da imas svoju bebicu živu i zdravu..
    Hvala puno i tebi i ostalima na čestitkama!

  • Deleted user

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Zoe1234 lijepo iskustvo i neka se ponovi u sljedecim trudnocama 🙂
    Koliku razliku planirate izmedju djece? 
    Mi takodjer zelimo vecu obitelj, samo ne znamo za tu razliku… Neki kazu da je bolje cim manja, nek cim veca… 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.