Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sanjalica23

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Cure koje dojite, koju ribu jedete ? Da li je tuna dozvoljena? U trudnoci znam da nije preporucljiva pa nisam sigurna je li isto i sada?

  • Avatar Nella1211

    Nella1211

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Mozes jesti sve!

    A.M

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    mici_0555

    Cure ste vi vozile bebe sa sobom na prijavu u mup i općinu ili ste ih ostavile doma na čuvanju? Preglupo mi to da moraju oba roditelja ić…
    Ne znam kaj mi je gore u tih prvih mjesec dana…da ide s nama tamo di je hrpa ljudi i klica il da ju ostavim s bakom da urla…
    još uvijek se dreči čim skuži da nisam blizu.. :-/

    Samo kod maticara morate skupa, ostalo sve moze muz sam.Mi smo to isli odmah prvi tjedan kada ja s nama bila muzeva teta i plakao je naravno ali brzo smo se vratili.Ali sada je vec veci i jucer sam ga prvi puta ostavila s muzem samog na 20 min.  otisla sam psa prosetati i bio mu je dobar.Probajte otici kada zaspi.
    Lagertha nije ni moj puno dalje ima 2 mj. i vec 6 kg i 10 cm je narastao.

  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    mici_0555

    Cure ste vi vozile bebe sa sobom na prijavu u mup i općinu ili ste ih ostavile doma na čuvanju? Preglupo mi to da moraju oba roditelja ić…
    Ne znam kaj mi je gore u tih prvih mjesec dana…da ide s nama tamo di je hrpa ljudi i klica il da ju ostavim s bakom da urla…
    još uvijek se dreči čim skuži da nisam blizu.. :-/

    Mi smo to riješili točno tjedan nakon što smo došli doma, ostavili smo ga baki i djedi, spavao je kad smo odlazili. Ta prva prijava u matičnom što moraju oba roditelja se brzo riješi, mi smo bili gotovi za 20 min ili čak manje. Onda smo još i skrenuli na brzu kavu, bilo je lijepo vrijeme a ja uopće nisam provirila nosom van od poroda. Kad smo se vratili, opet je spavao, imali su manju epizodu plača i presvukli se dok nas nije bilo. I mislim da je super što nismo odmah trčali doma i za nas i za njega jer lako je zapasti u ono stanje obostrane ovisnosti, gdje roditelj ne može mrdnuti od djeteta i obrnuto. Imala sam takvu mamu i mislim da nitko ne profitira od toga.
    Prekjučer je ostao sa tatom dok sam bila na pregledu, sat i nešto i super su se snašli. Inače od 15. dana najnormalnije idem do placa i pekare u kvartu pa bude s njim sam oko 20 min svakih par dana, a prva dva puta je isto drečao, čulo ga se do ulaza u zgradu s drugog kata. :)


  • summerchild

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Mi smo isli skupa i kod maticara i na mup (morali smo zbog razlicitih adresa). Do prije nego smo dosli tam sam ga dojila, u autu je odspavao malo i kad smo dosli tam na mupu smo se decko i ja izmjenjivali van unutra s malim, a kod maticara je malac bio miran i pri kraju je ogladnio pa sam ga isla podojit na hodnik, decko ostao unutra cekat papire i nije bilo nikog osim nas.

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Dosli od pedijatra...za tri dana imamo 4mj.
    6500g (OT 2600) i dugački smo 62cm (50). Kaze pedijatar da taj prirast od skoro kilu mjesečno skoro i previse.
    Nismo se cijepili jer mali malo kiše od jučer, a i htjela sam ionako tražiti odgodu. Za dva mjeseca ponovno pregled, a cijepljenje kao kad se javimo...što isto bude za 2mj očito, što se mene tiče.
    Prevukao mu je kožicu na pimpaču...ajme kako on to grubo radi, barem se meni tako učinilo. Kožicu je prevukao do pola pimpača, ja moram nastaviti. Bilo je malo krvi, ali malecki nije ni glasa pustio. Jedino je malo zaplakao kad se poslije toga popiškio, ne znam jel ga to zapeklo ili se rasplakao jer se popiškio na otvorenom stolu onako gol, a bilo malo hladnjikavo.
    Ps. Lagertha skužila sam te kod pedijatra, taman si kucala kad sam ja bila unutra. Skuzila sam te po djetetovom imenu kad si rekla Matej, a i po riđoj kosi 😉 i Ergo Adaptu 😎


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ps. U vezi povlačenja pimpeka, ne ga natezati u vodi nego poslije, tijekom brisanja iza kupanja...nategnuti i pobrisati pouljenom blazinicom


  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Ta skracena resica ispod jezika zove se frenulum i mi to isto imamo,bas sutra idemo u klaicevu to capnuti. Nije mi to bas drago,procitala sam o tome sve sto se da procitati,i izgleda da je bolje to rijesiti dok su mali jer poslije ta resica zadeblja,pa treba anestezija. A to nikako ne bih htjela. A i pedica je preporucila da to rijesimo jer mu je bas kratak taj frenulum i jezik mu je srcolik,ne ide bas vani. Poslije moze smetati kod izgovora nekih glasova. Malo me frka iako kazu da to traje par sekundi,malo se nasprica sa antiseptikom i recne,uh 😞

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Evabeba mislim da to boli manje nego ovo sta je danas mom malom pedijatar na živo nategnuo pumpek..


  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    summerchild

    Mi smo isli skupa i kod maticara i na mup (morali smo zbog razlicitih adresa). Do prije nego smo dosli tam sam ga dojila, u autu je odspavao malo i kad smo dosli tam na mupu smo se decko i ja izmjenjivali van unutra s malim, a kod maticara je malac bio miran i pri kraju je ogladnio pa sam ga isla podojit na hodnik, decko ostao unutra cekat papire i nije bilo nikog osim nas.

    I mi smo svo troje išli u mup :), oboje smo se morali prijaviti na novu adresu...no nekako nam je uspjelo da nas tete svo troje riješe na istom šalteru :) i za odjavu i prijavu. Baš sam se iznanadila kako je bilo puno beba tamo zapravo. To nam je bila i prva vožnja tramvajem. Par ljudi je pitalo koliko je star, kad smo rekli 25 dana, zgrozili su se da što beba radi vani...babe su imale taj dan o čemu razmišljati i kvocati.


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.