Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Lagertha

    Kiara, to su bapske da se dijete moze tak ugusiti. Svjetska zdravstvena organizacija preporucuje spavanje na ledjima, ono je najsigurnije i nema ni jedan poznati slucaj da se beba ugusila u vlastitoj bljuvotini dok je spavala na ledjima. Moj nikad ne spava da mu je glava prema stropu i tako, uvijek mu je na stranu. Ako imaju zuticu onda duze spavaju i treba ih buditi da jedu. Npr. moj je imao tu "fizioloski zuticu", mislim da se tak zove. Ona ne zahtjeva nikakvo lijecenje i suncanja jer je benigna, ali sam ga budila - pogotovo nocu, da jede. Majcino mlijeko je jako lagano i probavi se u roku 1,5 sat - 2 i mala beba zato treba jesti svaka 2 sata jer inace spava gladna i mrsavi.

    Hvala! Meni su u bolnici i patronazna rekli da treba hraniti svaka 3 sata. I sad je bas bila patronazna i veli da treba spavati na boku. I sad ti znaj 😐

  • AnaFit123

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Ima li tko iskustva s dvije stvari : mumljanje i stenjanje u snu i svađanje s cikom? Inamo 6 tjedana i počeli smo se svađati s cikom... dojim sa šeširićima i ponekad se izdajam i dam s dr. Brown bočicom (cca 1-2 x na dan)  i to najčešće kad pretpostavim da će se dojenje svesti na izbacivanje cice i pljuvanje. Inače dobro jede,ja imam dosta mlijeka, ništa ne boli i super hvata bradavicu  i imam dojam da popapa super prvih 5 min (brzo jede i do tad isprazni pola sise) ali onda kreće parada. Malo  unutra, malo van, sve se prolijeva, glavicom trza lijevo desno, pa cvili i stenje...show. 

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    AnaFit123

    Ima li tko iskustva s dvije stvari : mumljanje i stenjanje u snu i svađanje s cikom? Inamo 6 tjedana i počeli smo se svađati s cikom… dojim sa šeširićima i ponekad se izdajam i dam s dr. Brown bočicom (cca 1-2 x na dan) i to najčešće kad pretpostavim da će se dojenje svesti na izbacivanje cice i pljuvanje. Inače dobro jede,ja imam dosta mlijeka, ništa ne boli i super hvata bradavicu i imam dojam da popapa super prvih 5 min (brzo jede i do tad isprazni pola sise) ali onda kreće parada. Malo unutra, malo van, sve se prolijeva, glavicom trza lijevo desno, pa cvili i stenje…show.

    Moj se svada sa cikom ima mjesec i pol i to samo sa desnom sa lijevom nikada.Isto tako jede 5 min.  i onda vjerojatno pocne slabije curiti.A  on se ljuti mlatara glavicom, mumlja ali ne pusta bradavicu tak da ne moram ni reci koliko boli.

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Anja cestitam. 
    MalaRuzica mislim da imamo istu kadu, jel ti to aquascale 3u1? Mi jedino nemamo taj stalak. Jel se stalak isplati stavljat u kadu? Nemamo doma u kupaonici ves masinu pa da tu prematamo vec na komodi u spavacoj. Tak da ne znam kako cemo kada krene prskanje:(

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Matie89 cestitam! Bome dugi porod si imala i svaka ti cast. Uz mali smotoljak zaboravit ces na sve lose:)
    AnaFit, moj se isto pocne bacakati kad dojim ali to su mu grcici. Samo ga podignem da podrigne i onda normalno nastavimo dojiti. A prije nego usne (spava na ledjima, s glavom u stranu),  jako zabacuje glavom lijevo desno i to min 10x. I to dosta brzo. Pretpostavljam da ga muce plinovi. Ne znam sto drugo. 

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    AnaFit ja mislim da to sto radis da se izdajas nije bas put uspjesnom dojenju. Tako ga samo mozes zbuniti dajuci jednom dojku a jednom bocicu. Naravno da ce se krenuti ljutiti na dojku jer kad sisa se mora potruditi a s bocicom ide lakse.
    On si sigurno popapa koliko zeli u tih 5 minuta kad je na dojci pa makar ti se cinilo da nije pojeo sve nego da je ostalo jos mlijeka. Moj isto nekad paradira, navlaci bradavicu i slicno pa ga maknem s dojke, dignem, malo nosim i dam mu papati za 10-15minuta ili kasnije dok mu se to malo "slegne" u zelucicu i obicno bude bolje.
    Ponekad su bebe samo zedne i zele ono prvo mljekeco da ugase zed.
    Za pomoc se mozes obratiti Rodinim savjetnicama za dojenje na facebooku ili telefonski, meni su vise puta pomogle.
    Sretno 

  • Avatar koskica

    koskica

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Moja malena danas napunila 4 mjeseca.Bile smo na sistematskom i ona je mrvica naspram vaših beba. Ima 5.600grama (rodila se s 3.450) i duga je 61.5 cm (50).
    Dobila je drugu dozu cjepiva hexacime. Stavila sam joj frescopad oblog i ni sada ni prvi puta nije imala vrućicu ili oteklinu. Jedino je malo razdražljiva pa se hoće čuvati i maziti.
    moja malena od navršenih cca 1 mj spava na leđima sa glavicom na jednustranu. Samo sam joj ispod madraca u kinderbetu di je uzglavlje stavila jednu deku da ima blago povišeno kao u onim krevetićima u rodilištu. Spava samo na madracu bez jastuka i to je to.
    Kupam je u kupaonici pored tuškabine na jednom stolčiću bez naslona i tako nam je ok jer je kupaonica baš malena.
    voli se jako ritati i sad sam joj kupila u C&A vreću za spavanje. Bila je snižena sa 150 na 50 kn. Optana je samo čeka peglanje da isprobamo.

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar koskica

    koskica

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Trenta

    Anja cestitam.
    MalaRuzica mislim da imamo istu kadu, jel ti to aquascale 3u1? Mi jedino nemamo taj stalak. Jel se stalak isplati stavljat u kadu? Nemamo doma u kupaonici ves masinu pa da tu prematamo vec na komodi u spavacoj. Tak da ne znam kako cemo kada krene prskanje:(

    Je, mi imamo tus kabinu a ne kadu tak da ne znam da li bi uopce stao u kadu.Jel tebi dobro pokazuje kilazu i temperaturu?Nasa nekad vaze dobro a nekad ne.A tem. dobro pokaze jedino ako se voda dobro izmjesa.Ali je anatomska pa mi je zbog toga super, jer mu drzim samo glavicu.Za sada ga kupamo u njegovoj sobi a kada pocne prskati vjerojatno cemo preseliti u kupaonu.

  • summerchild

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Jel ima netko za preporuku za pedijatra u Dubravi, Dubec, Maksimir? Nismo bas sretni trenutnim odabirom, sestra je odlicna, ali doktorica..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.