Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Ovo mi sutra oblacimo,bit ce prekrasan!


  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Lagertha

    Ma znam Maslacak da su te tablice okvirne, ono… muz i ja smo oducili slusati naseg pedijatra po pitanju toga, kao i ti sto slusas…. vjerujem da ti je rekao da je mala premala i premrsava te da moras promijeniti nacin ishrane bi nesto napravila. Isto tako kad pedijatar kaze da je dijete predebelo, upises ga na sport, smanjis slatkise, sokove ako pije… S bebama je malo teze, ali isto ne treba ignorirat pedijatra po mom misljenju.

    Nebi. Jer znam kakva je bila s mjesec dana,s 2 mjeseca,s 4 mjeseca,sa 6 mjeseci,s godinu dana...
    Eto..tada ti pedijatar vidi dijete(15 min)...a ti ga gledas svaki dan...dok je moje dijete zdravo,veselo i razigrano..nema tog sto bi ja mjenjala u njenoj prehrani..ona jede sve! Voce,povrce,ribu,meso..
    Nema sanse da bi ju pretrpavala da povraca! Ja sam u osnovnoj dobila tablete za poticanje apetita,jer sam po standardima bila premrsava! Mami nije palo na pamet da mi to daje...eto me sad..ima me i viska!


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Maslačak molim te, di si nasla tu prekrasnu robicu? Ajme bit ce vam divan!


  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Kokice, u vezi navodne debljine bebe…mozda da mi probas smanjiti za 10ml po obroku i odmah iza toga uvalit dudu varalicu. I dati mu 10ak min prije obroka malo vode da ga zavaras pa da manje pojede.
    Lagerha, 50ml je jaaaaako malo, to jede novorodencad, 50-60ml, dijete bi izludilo. Srećom vi koje dojite ne morate pratiti te ml i količinu pojedene hrane.

    Hahah Ofnice krivo si pročitala, napisala sam: da smanji 50 ml po obroku! Ono ako mu daje 300 ml (ne znam koliko se daje) da mu smanji na 250 ml. Možda je 50 ml previše jedino, ja sam bezveze dala brojku jer nemam iskustva s tim.


  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Maslačak, meni je ustvari ok da svatko radi kako želi... ja sam samo napisala što bih ja napravila jer je to bilo pitanje: poslušala pedijatricu i smanjila malo obroke ili promijenila hranu. Dobar je savjet i od Ofnice s vodom. Meni je važno da i ja i moje dijete i moj muž budemo po kilama u granicama normale jer pretilost dovodi do raznih bolesti i važno mi je da se zdravo hranimo. Ako nekome to nije važno, to je njegova stvar... Isto tako neki ljudi i puše, jedu previše slatkog, ni malo povrća i voća.... pa na kraju dožive stotu... sve je to relativno, ali svatko za sebe radi onako kako mu odgovara i kako misli da je najbolje. 


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Aha Lagertha, onda smo se krivo skužile. Bebe u ovoj dobi papaju oko 100-170ml po obroku, npr. moj jede oko 120 svaka 3h, Eloin mali oko 100 s isto mislim 2,5-3h, a beba od Maslačka 170ml svaka 4h. Zato velim da vama koje dojite ne morate mislit na mililitre, srećom. 
    Beba od godine dana valjda jede 300ml.


  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Aha Lagertha, onda smo se krivo skužile. Bebe u ovoj dobi papaju oko 100-170ml po obroku, npr. moj jede oko 120 svaka 3h, Eloin mali oko 100 s isto mislim 2,5-3h, a beba od Maslačka 170ml svaka 4h. Zato velim da vama koje dojite ne morate mislit na mililitre, srećom.
    Beba od godine dana valjda jede 300ml.

    Da, krivo sam procijenila koliko se jede po obroku s 3 mjeseca, ustvari sam prvo htjela napisati 20 ml, pa 30 ml, ali mi se učinilo to premalo... bolje da nisam nikakvu brojku napisala.  
    Je to je dobra stvar što nemoraš razmišljati o mililitrima... ali s druge strane nemaš nikakvu kontrolu, moraš se pouzdati u svoje tijelo i svoju bebu da jede dovoljno. Možeš misliti kako kontrol frikovi doje  
    Meni je sad bebač bio kod doktora pon-sri-pet i svaki put je vagan, dobio je u 4 dana samo 40 g. I sad, vjerojatno bi neka majka šizila na to i meni isto nije svejedno.... ali jednostavno mi je jača referenca to što je dobio u 3 mjeseca 3200 grama i neću se trenutno zamarati s ta 4 dana. 


  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Hehe, moj jede od 100-150ml kak je kad raspoložen.Mislim da ne pojedu ni s godinu dana 300ml jer tad već svašta drugo ejdu pa nemaju potrebe za tolkom količinom mlijeka..
    Moj savjet je da smanjiš po obroku 10ml, i tak probaš jednom na tjedan smanjit 10ml, pa drugi tjedan još za 10ml, i da ovo s vodom je super savjet. 
    Maslačak, divno je odjelce 
    Jel vi šta spremate u zamrzivač od namirnica za zimu? Taman kad ćemo počet s dohranom neće biti ničeg zdravog u trgovinama pa ja sad kupujem sve domaće...Do sad sam pospremila marelice, višnje, breskve, šljive, kruške, šparoge i sad evo letim na plac po tikvice 

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Lagertha, šta nije da sad već u ovoj dobi sporije dobivaju? Nije ok 40g? kolko bi trebali? Ja se nadam da neće više tolko rasti, jučer sam pospremila robe cijelu jednu ogromnnu kutiju kolko je toga već prerastao... Mi smo sad većinom na 68.

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Maslacak odjelce je preslatko di si ga kupila?  Da taman ce nam bebaci poceti papati kad niceg nece biti. Mi smo samo tikvice spremili nisam znala da se i voce moze smrzavati? To se samo opere i smrzne ili?
    Ne znam curke kaj da vam velim jer mislim da uopce ne jede previse. U 24 sata 5-6 obroka po 150 a na kutiji NANA pise 5 obroka po 180. Mislim da je jednostavno velika beba uz to je dosta miram i dosta spava. Pitala sam vas za vase bebace jesu li udvostrucili cisto da malo usporedim ali vi sve vecinom dojite pa i nije za usporedbu jer dohrana je dosta kaloricnija majcinog mlijeka. Vjerujem da neke stvari ovise i o samim doktorima.npr u bolnici su mi rekli da on treba vise papati jer je veca beba. Vec tad je jeo 80 ml svaka 3 sata

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.