Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Ma pitam vas za tezinu zato sto moj bebac ima preko 9 kg i 3,5 mjeseca , pedijatrica misli da je to previse ali on je rodjen sa 4500 i na zalost nije dojen vec papa nan. S tim da je i dugacak 68 cm. Zato sam vas pitala jesu li udvostrucili jer mi je rekla da mora manje jesti a kad je gladan nista ga ne moze smiriti. A pojede kolicinski kroz dan koliko i pise na kutiji. Kad racunam po onoj formuli koliko bi trebao pojesti sukladno svojoj tezini isto mi ispadne koliko on i pojede.

  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Odnosno ispada da cak i manje pojede.Jel znate mozda jel u zg ima privatan fizijatar za bebe?

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Hello,evo i mene! Ja neznam koliko mali ima,vidjet cemo na sistematskom s 2 mj..ali raste..bas je mali bumbar!
    Mi sutra krstenje imamo,morali smo pozurit jer nam kuma trudna,i za 4 tjedna joj je termin. Jeste vi vec obavile krstenje,ili?
    Meni Luka iskreno jos mali,al eto..situacija zahtijeva.
    Malu smo s 3 mj krstili..i to mi bilo super..


  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Mi cemo njega vjerojatno na proljece krstiti. Mom muzu se neda ni pricat o tome, a baka jedva ceka. Kokica, ja bih promijenila hranu mozda, s cim ga hranis? 9 kila je stvarno puno. Znam bebu od 7 mj i 10 kila, ogroman je, a ima valjda 80 cm. Kakav je tek tvoj? Ja se nadam da je moj smanjio prirast. U 5 dana je dobio samo 40 g. Valjda ne bu nastavil dobivat po kilu mjesecno.


  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Pa ako jede koliko je i preporuceno kontam da nije greda,moras ga nahranit.moj nema ni tri mjeseca a skoro je uduplao porodjajnu tezinu,iskljucivo je dojen a ima 7700 i 66 je dugacak,tu na pedijatriji me svi sprdaju da izgleda kao da ima pet mjeseci.a izgleda i da cemo kuc s plusom na tezini a imao je crijevnu virozu,isto kao sto smo u plusu izasli iz rodilista 😂



  • Kokica

    Broj poruka: 103

    Prijavi adminu

    Slazem se da je puno ali on sada ne moze imati npr 7 kg kao beba rodjena sa 3500 kad je rodjen sa 4500. Rekla je pedijatrica da mu smanjim mjericu hrane. A i u mojoj obitelji su sve bebe bile bucke a sad svi mrsavi pa je mozda i gentika svoje odigrala.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    A da, dosta je i do građe. Meni je moj ogroman, ne znam koliko točno ima cm (nosi 68) i ima 7100 i jedna ženska na plaži je rekla kako su njene cure bile puno veće s 3 mjeseca. Ta žena je jako visoka i vjerojatno joj je muž još veći ili tu negdje kao ona. Mi nismo jako visoki, ali meni se čini da je beba čak iznad prosjeka po ovim tablicama sa neta.... al uglavnom me baš briga jer sam zadovoljna kako raste i napreduje. 
    Ako ti Kokice misliš da je ok prirast težine tvoje bebe, to je tvoja stvar no pitala si nas za mišljenje pa sam ti ja rekla što bih ja napravila na tvom mjestu. Pedijatri su uglavnom stava da isključivo dojene bebe ne mogu biti predebele, a da se bebe na umjetnoj hrani treba kontrolirati. Možeš možda mrvicu smanjiti, tip 50 ml po obroku i to je to...


  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    NevaNevičica

    Eloa

    neva, ja rodila s 36+1 isto…nije nam ništa spominjala..valjda tek to planira..ja si sve mislim da ona ne spominje ni cjepljenje ni ove vježbe jer ionako imamo ophode po zagrebu u bolnicama zbog bubrega pa će nasmožda sad u početku poštedjet,ali svakako ću je ja pitati na sljedećoj kontroli…
    Mi smo se i cijepili već. Ali iskreno, za te vježbe samo mi malo forsirali i pitali sami 2-3 puta prije nego nam je dala uputnicu jer nam je dr na pedijatriji rekla da se mora ići i da se može krenuti već sa 2 mj. Kad već mora ići htjela sam što prije početi pa ako i ima nešto za ispravljati da što prije krenemo jer sam čitala da što su manji lakše ih je naučiti i ispraviti. I sad dobro da jesmo forsirali jer se sve čeka po 1-2 mj, da smo krenuli u postupak kasnije ko zna sa koliko bi počeli sa vježbama, ovako se nadam da ćemo do njenog 5.mj početi.

    Jesi dobila produžetak porodiljnog? Ja sam dobila dodatnih 27 dana, točno koliko je ranije rođena. Ti vjv imaš pravo i na više obzirom na probleme sa bubregom i operaciju.

  • Avatar mrva2017

    mrva2017

    Broj poruka: 588

    Prijavi adminu

    Mi smo dobili 1130 grama u prvih mj dana.
    Sad vidim po njemu da se bas zbuckao. Za 2 tj idemo na kontrolu i cijepljenje.
    Mi ga krstimo drugu subotu. 

  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Mibsmo u prvom mjesecu dobili 700gr. Pa smo po preporuci uz dojenje i ostavili jedan obrok dohrane. Onda sam ja isla na svoju ruku maknuti AD uz preporuku RODA i opet je poceo jako malo dobivati. Pa smo vratili obrok AD. I sad u utorak idemo na kontrolu. Bas me zanima koliko ima. Naocigled raste i deblja se. 
    Mi cemo krstitke imati na proljece. Kad malo stasa i kad ce vec papati konkretnihe stvari.
    Nosiljku smo jucer dobili i danas je bila u planu setnja, no ja sam uspjela jucer pasti niz stepenice tako da nista od nosenja

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.