Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Sanjalica23

    Mali je danas povratio u mlazu i prilicno sam se zabrinula,kao da je izbacio sve sto je pojeo,inace bljucne po malo ali.ovo je danas bas bilo dosta,da li se nekome desavalo? Cijeli dan je uspavan neznam da li ga je to moglo iscrpiti


    Moj je tak dva dana poslije svakog obroka je obilno povratio, ali ne u daljinu ( ako odbacuje od sebe u mlazu onda je problem) nego po nama i sebi.Mi smo to povezali sa D3 kapima jer smo ih u to vrijeme poceli davati, pa nam je pedijatrica rekla da mu tjedan dana ne dajemo i da idemo na sunce.Neki dan smo opet poceli i prekjucer mi je opet puno povracao, jucer manje a danas je samo malo bljucnuo, pa ne znam da li je ili nije do kapi.
    Me+mybaby nadam se da si dobro, pa kako si uspjela pasti.
    Me cemo krstitke sredinom 10 jer nam tako odgovara i bas me briga za druge.Noa ce imati oko 3 mj.Samo ne znamo gdje jer je samo najuze obitelji 50 a onda nam je to preskupo.Prvo smo rekli tko ne dode vidjeti bebu da ga ne zovemo, ali previse ga dolaze gledati tako da to definitivno nece biti kriterij.

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Neva, pa kako si već dobila produžetak?meni je žena na hzzo rekla da to dođem predati zahtjev kad bude mali navršio 5.mjesec života i da tek onda komisija odlučuje da li hoće ili neće produljiti...a što se tiče produženja zbog naših ostalih komplikacija to ću tražiti, ali ne vjerujem da ću koristiti ako neće full biti potrebno(iako bih htjela) jer nisam u poziciji to zbog posla si dopustiti..radim na zamjeni i imam velike šanse dobit za stalno posao, a ako si "priuštim" produžetak porodiljnog sumnjam da će me htjet...Iako sam u državnoj službi radi toga sam skeptična...Ne znam...Ako ćemo i dalje hodat samo jednom mjesečno u klaićevu neće mi biti potrebno, sve ovisi o daljnjem zdravstvenom stanju mog malca :/Mi ćemo krstiti 24.09. , samo uža rodbina ide na ručak u jedan restoran, a nakon ručka razlaz, a mi ćemo samo s kumovima otići na izlet u prirodu i na večeru još u jedan drugi restoran u našem kraju.... onak ležerno...nismo mi za neke ceremonije....
    gledam ta odijelca, sviđa mi se samo model Adriano od Mali anđeo butik, njihova ostala odjelca su mi onak staromodna, a to mi nije nešto...Jel ima još koja internet stranica za bebe koja ima ta odjelca?

  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Eloa

    Neva, pa kako si već dobila produžetak?meni je žena na hzzo rekla da to dođem predati zahtjev kad bude mali navršio 5.mjesec života i da tek onda komisija odlučuje da li hoće ili neće produljiti…a što se tiče produženja zbog naših ostalih komplikacija to ću tražiti, ali ne vjerujem da ću koristiti ako neće full biti potrebno(iako bih htjela) jer nisam u poziciji to zbog posla si dopustiti..radim na zamjeni i imam velike šanse dobit za stalno posao, a ako si "priuštim" produžetak porodiljnog sumnjam da će me htjet…Iako sam u državnoj službi radi toga sam skeptična…Ne znam…Ako ćemo i dalje hodat samo jednom mjesečno u klaićevu neće mi biti potrebno, sve ovisi o daljnjem zdravstvenom stanju mog malca :/Mi ćemo krstiti 24.09. , samo uža rodbina ide na ručak u jedan restoran, a nakon ručka razlaz, a mi ćemo samo s kumovima otići na izlet u prirodu i na večeru još u jedan drugi restoran u našem kraju…. onak ležerno…nismo mi za neke ceremonije….
    gledam ta odijelca, sviđa mi se samo model Adriano od Mali anđeo butik, njihova ostala odjelca su mi onak staromodna, a to mi nije nešto…Jel ima još koja internet stranica za bebe koja ima ta odjelca?

    Kako ti na HZZO svaki svoju politiku vode... Kada smo prijavljivali malu uzeli su sve moje papire, trudničku, otpusna pisma i na temelju toga je komisija odlučivala, za nekih mjesec dana sam dobila rješenje i to mi je ovaj prvi dio odmah produžen. Pitaj ih još jednom, ko zna možda druga osoba na šalteru znači i druga pravila  

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Moj bebač je sad 3mj+1tj. Samo se izdajam i svaki drugi dan dodam po jednu bočicu ad, kad idemo van na malo duze, ali samo 120ml. Rođen sa 2800, pao na 2600. Prvi mj je dobio 1600g, pa onda drugi mj 1000g, tako da je otpusnu težinu udvostručio za 2mj. Sad je oko 6kg, nemam ovdje vagu, max 6200g.
    U vezi klokanice, evo bas šetam s njim po borovoj šumi, a on pajki. Imamo ergobaby adapt i iako u nju moze novorođenče, čekali smo 3mj po preporuci ortopeda. Prva dva tri dana je plakao, ali se sad vec naviknuo.
    Mi cemo ga krstiti polovicom 10mj, a obići cu mu neki lijepi set za dečkiće iz Hm, plave hlace i prsluk i bijelu košuljicu.
    Manuela, u vezi bočice, nemam pojma sta da ti velim...probaj jos eventualno mam protiv kolika, ima ih u dm i bipi i oko 40kn su.


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Kokice, u vezi navodne debljine bebe...mozda da mi probas smanjiti za 10ml po obroku i odmah iza toga uvalit dudu varalicu. I dati mu 10ak min prije obroka malo vode da ga zavaras pa da manje pojede. 
    Lagerha, 50ml je jaaaaako malo, to jede novorodencad, 50-60ml, dijete bi izludilo. Srećom vi koje dojite ne morate pratiti te ml i količinu pojedene hrane.


  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Bokic cure! 
    Dugo me nije bilo pa sam imala problema sa prijavom i evo me 🤗
    Sto se tice spavanja na trbuhu moj malac tak spava vec mj i pol ak ne i vise i po noci i po danu.
    Kokice a da mu promjenis AD? Ako koristis npr 1 uzmi onu sto pise Pre to je kao majcino mlijeko, a ova obicna 1 ima vise "masnoce".

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Kada ste vi počele sa sexom??:-D

  • Avatar Meri

    Meri

    Broj poruka: 85

    Prijavi adminu

    Moja mala je na kontroli s 2,5 mjeseca imala 5.700, a rođena je sa 3.100. Znaci uskoro ce biti dvostruko. Dojim ju i dobije 1 obrok Bebimila navecer. 
    Kokice, slazem se s prijedlogom koji ti je dala Ofnica da mu malo smanjis obrok ili da mu das malo vode. No ako beba bude bas nemirna i ako primjetis da je gladan, daj mu jesti 😉 Kilaza ce se sigurno iznivelirati tijekom prve godine i kad dijete pocne puzati, pa hodati i trcati potrosit ce eventualni visak.
    Mi imamo klokanicu, ali dosad sam ju koristila samo 3-4 puta i to za kratku kupovinu na placu. Nekad se buni, nekad ne. Tek sad kad bude veca ju planiram vise nositi tako.

  • Avatar Meri

    Meri

    Broj poruka: 85

    Prijavi adminu

    Mi krstitke planiramo u proljece kad beba bude veca. I sina smo krstili s 9 mjeseci. Nisam mu kupovala bas odjelce za krstenje, nego sam uzela u Zari lijepe bez hlace i bijelu kosuljicu. To je imao samo u crkvi, a za restoran sam ga presvukla u majicu i kratke hlace jer je bilo prilicno vruce. A za malu naravno planiram neku haljinicu. Cini mi se da za cure ima puno vise izbora, a svakako cu opet uzeti nesto jednostavno.

  • Avatar koskica

    koskica

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Bok
    netko je pitao za cijepivo protiv rotavirusa.
    ja sam malenu dala cijepiti rotarix-om i prvu dozu sam platila 480 kn a deugu sam dobila besplatno jer je baš tada pedijatrica dobila za besplatno djeljenje. Ma da nebi. Pitala sam je jel mogu na teret hzzo i dobila sam. Samo pitajte ako se odlučite za to.
    mi u ponedjeljak punimo 4mj i već imamo drugo redovno cijepljenje.

    url=https://lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.