Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Gabriel proizvodi sline za izvoz,a da moze,najradije bi sprasio cijelu saku u usta 😁 nekidan je otkrio palac ali nije ga cuclao,nego si je trljao desni.pitala sam bas pedijatricu i kaze da je vjerojatno priprema za zube ali da ne moraju uskoro izaci nego sad moze mjesecima tako sliniti.



  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Netko je pitao za čekanje na uzv kukova, mislim kako možete doći u Sisak. Kad smo mi bili bila je jedna beba iz VG, baš zbog toga jer je u Zg trebala čekati 3-4mj. Uzv je svaku srijedu 9-12 i ne naručuje se. Probajte nazvati i pitati.

  • Avatar mrva2017

    mrva2017

    Broj poruka: 588

    Prijavi adminu

    Kokica

    Ofnice kad kihne izadje mu šmrkljić. A vjerojatno ih ta fizioloska rastopi.
    Llamaface drzi se.
    Mi cemo morati na operaciju kile jos ne znam kad tocno i najveci strah mi je da necu moci biti s njim u bolnici stalno pogotovo jer na zalost ne dojim

    Gdje ima kilu?

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Llamaface drzi se. Nema gore nego kad je beba u bolnici i jos sva ispikana. Drz se. 

  • Avatar Nella1211

    Nella1211

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Llamaface drzi see nadan se da cete sta prije pobic doma i da ce bit sve u redu.. meni je tesko iti cuti za druge a tek kako je tebi.. samo ostani jaka.. ja svojoj ne koristim za nos usisivac.. samo san par puta fiziolosku spricala.. a sta se tice dodataka..samo papa moje mliko..nista drugo nije potrebno..RODE kazu da cajevi i voda unistavaju crijevnu floru koja se sa mm razvija, tako da guc caja ili vode unisti sav trud dojenja.. Sta se tice stavljanja na trbuh ja svoju stavljam cesto..priko dana pogotovo..onda mi odspava cilo popodne..samo je nahranim u vratim u istu pozu..naravno ne pali uvik al dosta vise odspava na stomaku..po noci je samo na boku..par puta san znala oko 5 6 ujutro kad je nahranim stavit je na stomak pa bi lipo odspavala do 10..al ne prakticiram to vise.. preko dana je obicno stavim cesce..

    A.M

  • Avatar manuela

    manuela

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Eloa, ti i ja smo u sličnoj situaciji. Tvoje pitanje koliko dugo planiram izdajati…vec sam mislila odustati kad se s ekcemima sve ovo izdogađalo, onda i blister…ali sad mi je krenulo to izdajanje rukom i oko svega toga puno manje posla i čišćenja, moram imati samo cistu staklenu zdjelu i rolu papira, i toplu vodu naravno i svoje ruke. Nema vise pranja i sterilizacije izdajalice…mozda da se probas i ti jednom dvaput ručno izdojiti da vidis kako ti ide…meni se motivacija znatno povećala kad vidim koliko je tako lakse i brže naravno. Ziher cu izdajati do zime dok ne krene dohrana…onda cu vjerojatno vise dodavati novalaca a manje svoje mlijeko. Jako mi dobro reagira na novalac, a i pretpostavljam da ce mu u narednim periodima ipak jos malo trebati dohrane iako mi je savjetnica rekla da se do 6mj potrebe bebe neznatno povećaju.
    Nella sto se tice toga da mislis da tvoja beba manje jede, sumnjam…stvar je u tome da mi nikad me mozemo izdojiti sve ono sta beba moze posisati, zato se kladim da tvoja mala papa isto toliko samo ti to nisi mogla sve izdojiti.
    Maslačak, u vezi podrigivanja, dok sam imala onu nesretnu aventovu bočicu trajale su naše muke sa zrakom, morala sam ga i po 3x dignuti jer je počeo vrištati i onda se podrignuo kao lučki radnik koji se najeo salame podriguše. Sad s Dr brown bočicom koja ima manju rupicu i mehanizam za kontrolu zraka, stvar je puno bolja i rijetko kad ga moram dignuti u sredini boce, po noci nikad, po danu nekad samo kad se igra s dudom i naguta se zraka jer zaigrano žvače dudu i nije previse gladan. Ta bočica nas je spasila tim vise sta mlijeko vise sa strane ne curi i malom bolje pase jer ima obli završetak dude a ne konusni kao avent. Hvala na savjetu, probat cu s tim produzivanjima između hranjenja.

    Ofnica i ja san imala aventovu bocicu, danas san kupila dr. Brown i dala mu iz nje prvi obrok, on cilu onu dudu povuce u usta pa mu usne skoro diraju onu plastiku, jel i tebi tako ili mu moran malo izvuc tu cuclu, iako mislin valjda on zna sta mu pase :)
    I nas muce plinovi i tesko kaka i samo jednon dnevno i to se jadan namuci, kad vidin da se pocinje natezat i cili se zacrveni u licu onda ga skinen pa mu zgrcin nogice prema trbuhu i onda se tek pokaki ali isto uz naprezanje.

  • Avatar LittleG

    LittleG

    Broj poruka: 293

    Prijavi adminu

    summerchild

    Gdje ste isli na uzv kukova? Imate neku preporuku? U petak smo na pregledu kod pedijatrice, gledala sam liste cekanja na hzzo i prvi termin je krajem 11 mj. Tak da planiram privatno to obavit.

    U Osijeku ni ne naručuju prije nego napuni točno 3 mj. Takav sam termin i dobila, točno 18.10 Šta vi svi možete i idete ranije? Ja mislila da je svuda granica na 3 mj

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    LittleG

    summerchild

    Gdje ste isli na uzv kukova? Imate neku preporuku? U petak smo na pregledu kod pedijatrice, gledala sam liste cekanja na hzzo i prvi termin je krajem 11 mj. Tak da planiram privatno to obavit.
    U Osijeku ni ne naručuju prije nego napuni točno 3 mj. Takav sam termin i dobila, točno 18.10 Šta vi svi možete i idete ranije? Ja mislila da je svuda granica na 3 mj

    I u karlovcu se ide s 3 mj.


  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Nama je pisalo u otpusnom pismu drugacije. Najbolje ga je sto prije da se pocne s vjezbama ako treba. 
    Sto se tice trbuha, moj se okrece s ledja na trbuh bez problema. Prvo mu je rucica predstavljala problem, ali se sad tako isprakso da mu treba 3-4 sekundi za cijeli proces i s rucicom. 


  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Ja ne znam ja imam osjecaj da je moja curka stalno gladna. Kak sam imam mastitis trudim se stalno izdajat tu cicu i tesko joj je vuc jedna bradavica je jos uvijek uvucena a ova druga ima pukotine po sebi. 
    Ponekad se uhvatim da bi otisla skuhat taj bebimil... 
    A onda ipak nekak prezivimo. Nadam se da nas vaga nece dotuci. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.