Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pistacija13

    pistacija13

    Broj poruka: 365

    Prijavi adminu

    Elisa, previdila sam tvoj post. Drzim fige da sve bude u redu i nadam se da je malenu samo uhvatila trema kod doktorice 🫢🙏 vazno da kod kuce sve radi, da nisi ti primjetila neke anomalije

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1793

    Prijavi adminu

    Cure hvala vam 🥰
    Malenu smo testirali u utorak ujutro - test negativan, popodne temp 37.6, skočila do 38.2 pa pala na 37.6, kroz noc 37.4, pa opet jučer testirali i opet negativan. Mislim da nismo mozda dovoljno duboko štapić u nos stavili, jer nas je naravno bilo strah preduboko. Rekla bih da je ima, iako su testovi negativni, jer nr znam otkud odjednom temp kad i nama.. sad je ujutro nije imala, pa se nadam da će tako i ostati 🤞
    Johica da, bit ce to skok, izdrzite 🍀
    Sreca mali su još s tri tjedna za ritam.. izguraj jos malo ovaj tempo, pa ce se pomalo to posloziti 🍀
    Nada bravo za dobar pregled i lijepi napredak 💞
    Elisa ma bit ce sve okej! Pogotovo što doma lijepo napravi, ali razumijem zabrinutost. Nisu ni oni u svakom trenu raspoloženi za sve vjezbe..ja svoju neki put kad stavim na trbuh, samo spusti glavu dolje i šaku u usta, bas ju trebam nagovarati da suradjuje, a neki put normalno sve.. bit ce sigurno sve okej 🍀
    Pistacija mi imamo next to me u dnevnom, pa ju u njega stavim spavati. Iako mi zao da otpočetka nisam u kolica, jer bi joj mozda vise sjela i mozda bi sad te setnje lakše išle..ali tko to zna 😅
    Haru pogledaj malo koliki je okvirni budni prozor za dob bebe, pa pokusaj pratiti..unutar prozora obavljate aktivnosti, i pred kraj pokusas uspavati, dati ce beba neki znak umora.. pisale smo baš pred par stranica.
    Leeloo drago mi je da si uspjela. Meni i sad neki put se to produži, ili preskoči, ali uspijemo ih popratiti.
    Purple tvoj maleni frajer će sad 4 mj 🥰🥰  znam da ste cca mjesec ispred nas pa zato pamtim 🤭🤗

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Haru

    Nada, špricom da. Ona što ima silikonski nastavak kao. Okrenem ju na bok i špricnem u svaku nosnicu.
    Bravo za lijep napredak i dojenje! 😌
    .
    Leeloo, vratit ću se unatrag pa potražiti. Čitala sam malo o tome, ali stalno sam mislila možda mi je još rano za to jer sam negdje naišla na informaciju da im se tek oko 3.mjeseca regulira unutarnji sat.
    Danas je evo npr. cijeli dan bila super, a to se nije dogodilo valjda otkako se rodila pa bila još uspavana. Jede, spava/kunja, kada je budna znatiželjno promatra oko sebe, smješka se, guguće… Drugo dijete.
    .
    Mi imamo u ponedjeljak 2.sistematski i cijepljenje. 🙂

    Hvala 🥰 
    Imam takve šprice doma, ali nekako me strah ispirati nos tako maloj bebi iako znam da ne može biti nista. Nadam se da nam jos nece trebati. Koliko ml fiziološke stavis u svaku nosnicu ? 

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    8/2024- I 💓

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Korni, koliko god se bebice činile krhke,bolje to one podnose nego mi. Nadam se da se neće vratiti temp. 🤞
    Elisaday ma ne vjerujem da je ista s mozgom , pogotovo ako je doma sve ok. Ne mogu ni bebice uvijek surađivati kako i kad bi mi htjeli. Svakako cete poći na pregled kod neuropedijatra pa ćete biti mirniji.
    Pistacija mislim da spavanje u šetnji nije uopće losa navika. I ja moju izvedem u popodnevnim satima kad mi neće zaspati doma. Svakako im svjezi zrak dobro dođe. 😊
    Inače ja svoju po danu stavljam u zamračenu sobu za spavanac jer joj smeta buka iako bi bilo bolje da je ne navikavam. Bilo bi lakše sve da bolje spava po danu... Možda Ce biti bolje kada joj braco krene u vrtić pa Ce biti vise mira u kući. 

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    8/2024- I 💓

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1793

    Prijavi adminu

    Nada ma znam da, snažne su bebe 🥰 hvala ti ❤️ 
    Spavanac ja sam po ljeti znala spustiti rolete da joj sunce baš ne piči, sad pustim kako je.. ovaj tjedan nas je malo poremetio, ali nadam se da ćemo se ubrzo vratiti svom kakvom takvom ritmu 🙂
    Aspirator za nos - baš sam htjela pitati šta ste uzele za nos? Mi imamo aspirator koji ide na nastavak od usisavača (nismo još isprobali, nemam pojma kako radi) i imam onaj mali p avent, šta je u kompletu za onu početnu njegu, iako mi se čini slab.

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 998

    Prijavi adminu

    korni

    Nada ma znam da, snažne su bebe 🥰 hvala ti ❤️
    Spavanacja sam po ljeti znala spustiti rolete da joj sunce baš ne piči, sad pustim kako je.. ovaj tjedan nas je malo poremetio, ali nadam se da ćemo se ubrzo vratiti svom kakvom takvom ritmu 🙂
    Aspirator za nos - baš sam htjela pitati šta ste uzele za nos? Mi imamo aspirator koji ide na nastavak od usisavača (nismo još isprobali, nemam pojma kako radi) i imam onaj mali p avent, šta je u kompletu za onu početnu njegu, iako mi se čini slab.

    Ja imam nosiboo i skroz je ok..
    Cure koje su na dohrani tj koje hrane bebe dohranom, zašto se napravljeno mlijeko ne smije grijati..  žao mi je bacati,  a ne želim riskirati nešto.   I kako muckati da što manje onih grudica bude, dođe mi da stavim gazu između sisača i boce...

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 486

    Prijavi adminu

    Korni evo danas bas cetiri mjeseca!😍 Od jucer se borimo s temperaturom, pocelo je kasljanjem i kihanjem, a onda je sav klonuo, samo mu se spavalo. Danas se cini bolje. Cekamo da nam se javi pedijatrica.
    Nadam se da je tvoja malecka pregurala najgore! 🥰
    Nada ja mu otprilike ustrcnem, ne puno, ali naglo da prode. 😅 bude jako nesretan, ali moram jer mu se nakupi svasta.
    Elisa ma bit ce to sve dobro, vjerujem da nije nista ozbiljno, samo joj se nije dalo 😍
    Pistacija mi cesto idemo u setnje bas zato da odspava🤣
    Haru mi isto kao i sparkle, ne mracimo sobu, jedino bas ne galamimo, ali tv ili radio rade normalno.
    Leeloo hvala ti, ta knjiga mi se pokazala dosta tocna! Jedino nam se sad poklopila i bolest sa skokom pa je cirkus🤪

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1793

    Prijavi adminu

    Leeloo mi smo na hipp ar (anti reflux). Meni ti je bočica s vodom u grijaču na 45 stupnjeva, ubacim hranu i dobro promućkam. Ne bude mi grudica. Vidi da ti mozda voda nije prehladna. pustim da odstoji par min, opet promuckam (malo gore dolje, malo lijevo desno 😅), i onda na kraju maknem mjehuriće, pa ubacim espumisan. To sve skupa traje 15ak min i onda jede. Ako nece (iz nekog svog razloga), pustim jos nekih 45 min i onda bacim ako ne pojede. Ne moram ti ni reći koliko smo hrane bacili.. rekli su mi ne grijati hranu, i da moze max 1h stajati..
    Purple aaaa sretna 4 mjeseca 💙 joj baš mi je žao da je bubani, nadam se da će brzo proći. Drzi se ❤️

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1793

    Prijavi adminu

    Leeloo zaboravih za nosiboo, hvala ti. Neke cure su mi rekle da im je bio preslab, pa sam bila odustala od njega. Ali uzet cu ga opet u razmatranje kad kažes da je tebi okej. Hvala ti 🤗

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    korni

    Leeloo zaboravih za nosiboo, hvala ti. Neke cure su mi rekle da im je bio preslab, pa sam bila odustala od njega. Ali uzet cu ga opet u razmatranje kad kažes da je tebi okej. Hvala ti 🤗

    Nosiboo ( onaj bezicni) je sasvim dovoljno jak, odlično vuče. 😊 Iako šprica je zakon, sve izvuče van. 

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    8/2024- I 💓

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.