Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Thinkpurple hvala na detaljnom opisu. 
    pa sta ta cijev ide u grlo kod opce, sto ne ide samo ona maska kao za operaciju? 😬
    A ovo pikanje u kraljeznicu mi je bas grozno i jezivo 😵‍💫
    Inace, meni je bas danas frendica rekla da imam mali trbuh, nemoj me plasit da nema mjesta, ja se uopce ne osjecam malo 😅
    MareiKate nekako se i drzim tih polozaja, drugo mi ni ne pase. A ima jos fore, samo mene hvata paranoja. 
    Ally drago mi je da ste dobro, izdrzat cete vi to 🤗
    .
    Ostale cure cestitam na urednim pregledima i pretragama, sad smo sve u tjednima gdje se svasta nesto kontrolira. Bitno da je sve dobro.
     .
    Nove cure dobrodosle, samo cim vise tipkajte da vas zapamtimo. Moja memorija nije bas naj u trudnoci 😜
    Ovako s moba pisem napamet, ne mogu uopce nickove zapamtit i odgovorit svima, vjerojatno bi bilo lakse s laptopa. 

  • cordis00

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    Thinkpurple uh uzas za usi, ali bar je UK sterilna. Neka pobjeda da nije sve najgore🙉.
    Miracle meni je mala bila dugo na zadak, rekla mi je gin da je to sve ok, neke se doslovno na dan poroda okrenu. Ja sam puno plivala to ljeto i kad sam se vratila u Zg na pregled, beba se okrenila bila.
    Cvit joj pa to je bas uzasno nizak hemoglobin, nije ni cudo da si tako premorena, ma treba i nosit trojke pa jos i to, nadam se da ce ti dati neku jacu terapiju da se oporavi krvna slika do poroda. Al super za ogtt!
    Ally samo nek i dalje bude dobro, ma tjedan po tjedan, kako se drzis psihicki sad, kako provodis sve te budne sate? Jel ima posjeta uopce?
    Netko je pitao za probiotik pa i mene zanima misljenje, vec sam pisala kako moja mala pije omnibiotic pandu zbog atopijskog dermatitisa i alergija; i ja sam ju mislila piti, pitala sam u Klaicevoj dr i prvo mi je rekla da kupim probiotik sa sto vise sojeva tipa Bio-kult, a kad sam rekla za pandu je rekla da moze i taj. Tako da sam na kraju kupila Bio-kult jer vise nisam znala sta kupiti, panda ima manje sojeva, ali su opet specificni za atopijski, doduse koriste se i kao preventiva i kao lijecenje (mislim da su bitniji za lijecenje bas ti koji su unutra), a sad ne znam jel za prevenciju bitnija ta raznolikost sojeva?? Ja pijem probiotik dakle kao prvi glavni razlog za prevenciju atopijskog kod drugog djeteta, a naravno da i meni dobro dode. Ima li tko od vas vise iskustva, nekih drugih informacija?

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 731

    Prijavi adminu

    Lightblue  cestitke na dobrom pregledu🎉
    Ally super da je bebica ok. Sretno sutra na uzv i da prodje super.
    Cvit dobro si me sjetila da bi i ja mogla provjerit kks na svoju ruku. Od onog prvog me nisu trazili nit provjeravali.
    Helena dobrodosla. I ja sam visoka izabrala sam cybex priam al sam gledala i joolz i to neki ultra light model koji je imao tipa 6 kila i skupa s kosarom se sklapa. Oni su nizozemci i primijetila sam da im je rucka iako nepomicne dosta visoke iako je sama kosara pozicionirana dosta nisko. Tako mi se bar cinilo. 
    ———-
    E da za popust na e ljekarni ko kupuje neka provjeri cijene u drugim ducanima. Naime pjena mustela za tjemenicu je sa 35%popusta isto kolko je redovna cijena u dm. To sam bas gledala pa sam napamet znala cijenu u dm, ostalo nisam proucavala.

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    Helena dobrodosla. Zao mi je zbog prvog iskustva i sad jos i hematom i ureaplazma, ali bar si to sve rijesila, nadam se da ces se uspjet malo opustit i da cete se osjecati dobro obojo! Bas zanimljivo za rodendane, ma kad god da se rodi bit ce svakako blizu, imat cete duplo slavlje😁.
    Za kolica ti ne znam reci, ja i muz nismo visoki, ali ako njemu pasu kolica valjda ce i tebi (mi smo 172 i 186), imamo joolz day+, nisu kolica niska (konstrukcija tj neka kolica odaju dojam kao da je beba na podu) plus drskica se moze produzit. 2u1 su, mi smo tako htjeli jer smo se vec odlucili za cybex autosjedalicu. Ako se budes osjecala dobro za voznju, svakako bi ti preporucila da dodete do Zg-a jer puno znaci provest kolica, svak ima nesto drugo sta gleda na njima, neka su nam bila top, a uzivo nas razocarala.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Cordis ja ti pijem biokult svaki dan 1 kapsulu, ako primjetim da se sulja kakva upala, pojacam dozu na 2 (a smije se popit i 4 dnevno). Ja sam to dugo proucavala i nekako mi je kod biokulta najbolja cijena i broj tih bakterija i raznolikost. Omnibiotic vele da je dobar, ali meni je to previse novaca 🧐
    Mj dana pred termin cu pojacat dozu i nadam se da nece biti nikakvih upala na porodu. 

  • MateaT

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Miracle2023

    Cordis ja ti pijem biokult svaki dan 1 kapsulu, ako primjetim da se sulja kakva upala, pojacam dozu na 2 (a smije se popit i 4 dnevno). Ja sam to dugo proucavala i nekako mi je kod biokulta najbolja cijena i broj tih bakterija i raznolikost. Omnibiotic vele da je dobar, ali meni je to previse novaca 🧐
    Mj dana pred termin cu pojacat dozu i nadam se da nece biti nikakvih upala na porodu.


    Koji Bio Kult piješ? Znam da postoji par različitih vrsta

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    MateaT



    Koji Bio Kult piješ? Znam da postoji par različitih vrsta


    https://www.vitashop.hr/products/bio-kult-60-kapsula [vitashop.hr] evo ovaj :)

    .
    U Bipinom novom katalogu imate na akciji Frosch baby i Becutan.. Ja cu uzet od Froscha za pranje vesa, bila je tema, malo kasnim 😄

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Dobro jutro svima.
    Netko gore je pitao jel peremo bodi svaki zasebno ili cekamo da se skupi. Ja sam cekala, a i sad cekam da se skupi. Imam posebno vrecicu od malene i kada nakupim, perem, susim i peglam odmah sve. Nije pravilo, ali je meni tako bilo lakse jer bi se dvoje bodija i dvoje hlacica natjerala opeglati - nikad. Ovako cijeli hrpu moram.
    Koristila sam na pocetku chicco za bebe, poslije frosch. Zadovoljna sam, chicco ima ljepsi miris, frosch je bas neutralan. 
    Ally, bas sam se nasmijala na “institucionirana sam” 🤣 drzite se 🫂
    Cvit, kakav nizak hemoglobin 😱 meni je na 106 rekao da sam anemicna i to jako, a sa 110 je kao bolje, ali i dalje je donja granica za zene 119. 
    Ja sam se tenkirala u zadnje vrijeme sa sokom od cikle, onaj iz dm-a. Naravno sve uz heferol. I vitamin C pomaze da se zeljezo bolje apsorbira u organizam, pa se moze piti u kompletu.

  • cordis00

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    E cure koje ste se prijavile/odslusale trudnicke tecajeve od grada zagreba, pise da je online od 15-18h, al kak to funkcionira? To netko uzivo onda drzi ili?
    Meni je nezgodno jer nema ko kcer cuvat do 4, 5 popodne pa neznam kak uz nju da to odslusam… a htjela bi sad vec u 4.mj da se prisjetim i pripremim sve na vrijeme.


    Ja sam slusala 2021. od DZ Centar, online je bilo, ulogiras se, imas kameru upaljenu, ali bez zvuka tako da mozes sjedit pred laptopom u dnevnom boravku i kad te treba odes obavis vratis se i tako, svi ce skuzit da si tu, al normalno da imas obaveze oko djeteta.
    Ja sam prijavila sebe i muza tad, njemu se nije dalo pred kameru tako da smo stavili da se ja vidim, a njemu rukav😂.
    Jel treba ponavljati taj tecaj za rodiliste? Vinogradska.

    👩32g👨31g👧2g👶5mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Robin_Daggers

    Dobro jutro svima.
    Netko gore je pitao jel peremo bodi svaki zasebno ili cekamo da se skupi. Ja sam cekala, a i sad cekam da se skupi. Imam posebno vrecicu od malene i kada nakupim, perem, susim i peglam odmah sve. Nije pravilo, ali je meni tako bilo lakse jer bi se dvoje bodija i dvoje hlacica natjerala opeglati - nikad. Ovako cijeli hrpu moram.
    Koristila sam na pocetku chicco za bebe, poslije frosch. Zadovoljna sam, chicco ima ljepsi miris, frosch je bas neutralan.
    Ally, bas sam se nasmijala na “institucionirana sam” 🤣 drzite se 🫂
    Cvit,kakav nizak hemoglobin 😱 meni je na 106 rekao da sam anemicna i to jako, a sa 110 je kao bolje, ali i dalje je donja granica za zene 119.
    Ja sam se tenkirala u zadnje vrijeme sa sokom od cikle, onaj iz dm-a. Naravno sve uz heferol. I vitamin C pomaze da se zeljezo bolje apsorbira u organizam, pa se moze piti u kompletu.


    Da se jos nadovezem na ovaj ves. Necete imati samo bodije, tu su i tetre, plahte, slinceki, igracke, rucnici od bebe, igrackice. Uvijek se skupi.
    Ja i dan danas od svoje perem odvojeno jer se njenih stvari bas skupi puno. Nije bas da pazim na svaku stvar, ubacim i svoje stvari ako nemam dovoljno ili njeno s nasim, ali kazem, skupi se brzo njihovo, brze nego nase. 
    Ja ne peglam ves za doma, samo onaj za nekud ici. Ali ves za doma susim u susilici jer me nije briga kak ce ispast, a za nekud ici susim na stenderu pa je on i vise izguzvan.
    A sad za bebu cu vidjet, vjerojatno cu nesto ubacit u susilicu, a nesto vani susiti sto mi je ljepse pa cu tako i s peglanjem, ono sto je bas izguzvano. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.