Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lalaland1991

    lalaland1991

    Broj poruka: 430

    Prijavi adminu

    Flekice cestitaaam 🤍 kuzim da je sok, ali sama cinjenica da si ostala trudna nakon neplodnisti mi je wooow.
    Tijelo nebi dozvolilo trudnocu da nije spremno - ja bih se vodila tom recenicom 😉
    Sretnooo 🥹

    10.9. stigla naša ljubav ❤️

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    Lightblue 🫂🩷 drzim fige da nebude trebala transfuzija i da bude sve ok! 
    .
    Moja se jutros probudila s osipanim trbuhom i ledima. Jucer je prvi puta jela porilukbza rucak, a ostalo sve sto i inace. Pojela je za veceru kajganu, ali jaja jede vec mjesec dana u raznim oblicima, kuhana, palacinke, muffini, kajgana… al sinoc je pojela vise nego inace. Jel moze bit naknadna reakcija ili zbog kolicine? 
    [postimg.cc]
    Naravno pedijatrica na je na godisnjem, trebam u dezurstvo ako mislim ici… neznam sta da radim. Ne smeta ju koliko vidim. Namazala sam malo bepanthenom. 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Unname13

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Thinkpurple kakvo je stanje?

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima od nas, svašta nam se izdogađalo pa ću pomalo čitati da polovim konce.
    Mi smo prije dva tjedna bili na godišnjem u Amarinu, bilo je divno, ali otad nikako na zelenu granu.
    Svi smo se porazbolijevali i evo uspješno prenijeli sve jedan drugome, tako da prijavljujemo crijevnu virozu, konjunktivitis i nekakvu virozu s grlom, nosom i temp.
    Mama je zgažena od umora, bebac je prestao papati hranu evo sad već nekih 10 dana i jedva uvalimo par žličica bilo kojeg obroka.
    Uz to smo prije 3 dana bili na vaganju jer je već neko vrijeme na rubu krivulje, a sad je pao ispod i sa skoro 11 mjeseci ima 8100g. Dosad se nisam zabrinjavala i stresirala ali sad bome da. Još nas nije poslala na pretrage osim krvi i urina, to je uredno, jer je bio bolestan pa imamo još jednu priliku da se malo popravi.
    Evo ne znam kako da postignem da u mjesec dana dobije kilu što bi bila onda utrostručena porođajna težina.
    Nadam se da ste svi dobro u želim svima ugodne blagdane 🐰🌷😘

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Unname13

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Apple

    Pozdrav svima od nas, svašta nam se izdogađalo pa ću pomalo čitati da polovim konce.
    Mi smo prije dva tjedna bili na godišnjem u Amarinu, bilo je divno, ali otad nikako na zelenu granu.
    Svi smo se porazbolijevali i evo uspješno prenijeli sve jedan drugome, tako da prijavljujemo crijevnu virozu, konjunktivitis i nekakvu virozu s grlom, nosom i temp.
    Mama je zgažena od umora, bebac je prestao papati hranu evo sad već nekih 10 dana i jedva uvalimo par žličica bilo kojeg obroka.
    Uz to smo prije 3 dana bili na vaganju jer je već neko vrijeme na rubu krivulje, a sad je pao ispod i sa skoro 11 mjeseci ima 8100g. Dosad se nisam zabrinjavala i stresirala ali sad bome da. Još nas nije poslala na pretrage osim krvi i urina, to je uredno, jer je bio bolestan pa imamo još jednu priliku da se malo popravi.
    Evo ne znam kako da postignem da u mjesec dana dobije kilu što bi bila onda utrostručena porođajna težina.
    Nadam se da ste svi dobro u želim svima ugodne blagdane 🐰🌷😘


    O jbmu, želim vam brz oporavak. A šta se tiče hrane stvarno nemam nikakav savjet, znam da nije utjesno, ali ja sam u prvi razred išla sa 17 kg. Mama i pedijatar su u jednom trenutku odustali i bilo je bitno da rastem, a uz to sam bila i anemicna. Danas imam krv reklo bi se kao u konja.
    Naravno razumijem brigu i ja bi itekako bila, nadam se da će krenuti na bolje. Jeste vi na ad-u ili dojenje?

    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Thinkpurple jeste isli na kraju gdje? Jesi joj dala fenistil? Ja joj ne bi do daljnjeg davala jaja. Moze se javiti odgodena reakcija ili pri vecoj kolicini. Pogotovo ako je imala kozu sklonu atopiji na pocetku. Jel se povuklo?
    Apple zao mi je, znam kako je sta se tice hrane jer moja vec 20 dana ne jede kruto kako je bio bronhiolitis pa sad bronhitis u produzetku, doslovno polize zlicicu, nista novo uveli nismo, da nema 12 kg, bila bi i ja luda. Ali to ce sve proci, pocet ce kad tad jesti. Meni sestra pri upisu u osnovnu skolu jedva 18 kg imala, jedva ju upisali, kad je dosao pubertet, nadosla je. Sad je bas fit zena, vjezba, zdrava, nije nikad bila debela, ali nije ni zgoljava. Neka djeca su takva, mozes se na trepavice postavit, al kad nece nece.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Lightblue zaboravila sam komentirati, javi kako su tvoji, sto je sa transfuzijom na kraju, zao mi je sta ste i dalje u toj velikoj muci, al nadam se da ce i to bit iza vas uskoro.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    Povuklo se, jutros nema nista. Nisam nista davala, imam doma i fenistil i kortice. Samo sam bepanthenom namazala. A jela je jucer opet malo jaja (jbga takvi su dani) i nis joj novo nije izbilo. Zvala sam dezurnog pedijatra i kaze da nemoze bit naknadna reakcija na jaje ak ga jede vec mjesec dana. A eto… na sta je bilo, neznam… 
    Apple zao mi je da ste bili bolesni a jos vise da se borite s kilazom… sta nije do 1.godine da treba utrostrucit tezinu? Tako su bar nama rekli. 
    Probaj mu u kasice ubacivat maslac od orasastih, kokosovo ulje, kokosovo mlijeko… da mu pojacas kalorije. Tako su za mojeg necaka preporucili pedijatri. Al opet ima djece koja su zgoljava i ne prima se za njih da se na trepavice postavis. 
    .
    Uzivajte svi u uskrsnom vikendu! 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lightblue

    Lightblue

    Broj poruka: 270

    Prijavi adminu

    Apple vas sa svih strana lupa. Što se tiče težine moja curka je dobila Infatrini da poveća težinu i ne pali. Više dobijem s rižom i zobenim. 
    Thinkpurple a da nije kombinacija namirnica. Starijem smetaju dvije tri kombinacije isto se ospe. On je već velik i ima tablete sa sobom zlu ne trebalo.
    Cordiso klinjo se izvlači ali polako,glavno da su pluća čista. Ali hropti ko parnjača.

    👩40g, dijabetes tip 2,AMH 36,9
    👨42g asthenospermia (2016) ➡️normospermia (2022)
    2010-2 biokemijske trudnoće
    2011-prirodna trudnoća,gest.dijab.>inzulin,porod 34 tjedan, 2100gr/47cm
    2016-missed ab u 14-om tjednu ,trombofilija isključena
    22-2 AIH -
    01/23 test ➕,spontano, zadnja menstruacija 28.11, 17.01. 7+1 stižu 🩷🩷💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Flekice čestitam od ♥️!
    Vjerujem da ti nije lako i da su puna strahova i nedoumica ali sve će biti u redu🙂
    Teško je s dvoje, da, ali kad vidiš koliko se vole i smiju jedan drugome, srce ti iskoči od sreće!
    Ovaj naš mali bi se doslovno istrgnuo iz ruku kad čuje seku, ne mora je ni vidjeti, prelijepo se igraju iako je seka grubač.
    Ako te išta tješi, ja sam htjela jako malu razliku ali smo odgađali jer je moja starija posebna sorta djeteta, volim ju ali je teška i zahtjevna do besvijesti. Mislim da bi čak bilo lakše da su bili jedan za drugim jer je u nekim stvarima ipak lakše s bebama nego todlerima u mini pubertetu🫣

    Hvala cure na podršci, evo stvarno me brine to s kilama jer baš žgoljav i sićušan. Tješi me što je krv u redu, čak nije ni anemičan, ne znam kako, jer ja sam cijeli život anemična.
    Već 3 mjeseca ima doručak, ručak i večeru, prije bolesti je jeo sve pred sobom, nije birao.
    Sad štrajka. Još voćni slatkaste stvari malo i poliže, ali ručak s povrćem i meso nema šanse. Ni kupovno ni domaće.
    Već mu neko vrijeme ja sama “pojačavam” hranu s malo dodatne masnoće ili npr. ne kuham trećinu obroka žitarice nego pola-pola.
    Osim toga je dojen i stalno je prištekan na cicu.

    Sad čitam kako vas dosta ima problema sa spavanjem pa se baš prisjećam kako je i nama bio kaos baš u toj dobi. Da se ne kažemo, još je jako loše ali sad barem odspava par sati u komadu😵

    I vidim da je službeno Uskrs pa sretan svima koji slave 🌷🐰

    2019.🦄
    2023.🦁

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.