LJETNE BEBE 2020

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Vrapcic123

    Bebac24 dakle ja sam po zadnjoj M trudna točno 10+5, no po uzv jučer 11+4. Dakle plod je velik za 11+4? Jesam li dobro shvatila? Znam da će po uzv varirati, to je normalno, no mene zanima koliko sam ja sad zapravo trudna, jel se gleda po plodu ili po zadnjoj M? To mi je malo zbunjujuće.


    Meni gin racuna po zadnjoj mengi i u zagradi upise starost ploda po uzv. Objasnjavala mi je da u prvom tromjesjecju bebaci brzo rastu i razvijaju se i da to moze biti i do tjedan razlike, ali da nece pisati tako jer u kasnijem razvoju dođe do stagnacije pa bi izgledalo da plod zaostaje, a ne zaostaje. Od drugog tromjesečja bebe rastu malo drugacijim tempom, a taj termin poroda po uzv ce se mijenjati tokom trudnoce stalno. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Tiki92, vidiš moj navodi samo veličinu ploda, no uvijek navede dan embriotransfera, a po zadnjoj M mi trudnoću nije ni navodio uopće. Hm, vidiš. Baš ću ga to ispitati malo sljedeći put. Hvala na odgovoru, još mi je to sve zbunjujuće po malo… 😊

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Meni je beba u prvoj trudnoći stalno kaskala po mjerama čak do tjedan dana, rodila sam 2 dana nakon termina , ali je bila oko 3kg, zavisi i od veličine bebe neke se rode sa 4,5kg neke sa 2,800 kg

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Žuža

    Žuža

    Broj poruka: 567

    Prijavi adminu

    Acqua

    Dobro cure, vi koje ste bile na probiru, jesu li vam javili i spol djeteta ili je to moguće saznati samo na ovim testovima poput Niftya i

    Ja sam bila na PAPP testu, tj. kombiniranom. Tu ti ne govore spol. Samo na Niftyju, Panorami i tim skupim testovima. Ovdje samo sansu za ova 3 najcesca kromosomska poremecaja. Ali meni je vec na uzv rekla da se nazire piso, sad sa 12 tjedana. Nisam to uzela zdravo za gotovo jer zbilja nije bila sigurna i beba je premala, ali vec iduci put cu vidjeti. Tak da se i preko uzv moze dost rano vidjeti ak se beba lijepo narihta 🥰

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Vrapcic123

    Tiki92, vidiš moj navodi samo veličinu ploda, no uvijek navede dan embriotransfera, a po zadnjoj M mi trudnoću nije ni navodio uopće. Hm, vidiš. Baš ću ga to ispitati malo sljedeći put. Hvala na odgovoru, još mi je to sve zbunjujuće po malo… 😊


    Ma i meni zato sam ju pitala pa mi je rekla da se ne iznenadim ako u drugom tromjesečju beba bude veca nego sto treba biti jer je rast tada najizrazeniji, a onda u trecem kad su vec “veliki” rastu laganije po cm tjedno. Zanimljivo je i da su mi u poliklinici racunali po danu inseminacije, a moja gin eto po zadnjoj mengi i uvijek je 4, 5 dana veci na uzv. Iako to ovisi i o mjerenju samog gin. ipak su to jos uvijek milimetri u pitanju. Maa… samo nek su zdravi, necemo se opterecivati mjerama ako nije potrebno ❤️

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Acqua

    Acqua

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Žuža

    Acqua

    Dobro cure, vi koje ste bile na probiru, jesu li vam javili i spol djeteta ili je to moguće saznati samo na ovim testovima poput Niftya i
    Ja sam bila na PAPP testu, tj. kombiniranom. Tu ti ne govore spol. Samo na Niftyju, Panorami i tim skupim testovima. Ovdje samo sansu za ova 3 najcesca kromosomska poremecaja. Ali meni je vec na uzv rekla da se nazire piso, sad sa 12 tjedana. Nisam to uzela zdravo za gotovo jer zbilja nije bila sigurna i beba je premala, ali vec iduci put cu vidjeti. Tak da se i preko uzv moze dost rano vidjeti ak se beba lijepo narihta 🥰


    Hvala ti puno na odgovoru! Ja nestrpljiva hehe, a na ultrazvuku se još ništa ne vidi. Baš super da je tebi već nešto navirila!

  • Avatar Dora4

    Dora4

    Broj poruka: 2636

    Prijavi adminu

    Vrapcic, probaj si zbilja ukucat u ovaj kalkulator sto sam stavila link..jer tamo te ne pita zadnju m nego dan transfera i jel bio 3 ili 5 dan nakon aspiracije 

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Dora4 baš ću isprobati ovaj kalkulator 😍

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Bebac24

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Vodis se po tjednima od m. 
    Kroz trudnocu ce se to sve normalizirati. Meni je mali bio isto stalno veci za tjedan dana minimalno, a rodila sam 3 dana prije termina . Tako da se nisam vodila da imam vecu trudnocu nego samo je beba naprednija bila. 
    A ova je jos veca od svog brace 🙈 samo da ne bude beba od 4,500 kg 🙈

    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Bebac24

    Vodis se po tjednima od m.
    Kroz trudnocu ce se to sve normalizirati. Meni je mali bio isto stalno veci za tjedan dana minimalno, a rodila sam 3 dana prije termina . Tako da se nisam vodila da imam vecu trudnocu nego samo je beba naprednija bila.
    A ova je jos veca od svog brace 🙈 samo da ne bude beba od 4,500 kg 🙈


    Tak mi je i logično. Od zadnje m. Uf mene strah velikih beba 😂😁😊

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.