LJETNE BEBE 2020

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Dora4 to tebe htjedoh pitati. 😊 Ima nas puno 😍

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Curke jučer mi dr rekao da sam trudna 11+4, što znači danas 11+5. No opet je pomaknuto malo unaprijed, znači mi svaki put moramo računati po tim njihovim novim izračunima? Jer inače bih danas bila 11+2. Znam da koji dan nije strašna razlika, no mene zanima hoće li to pomicanje ići tijekom cijele trudnoće ili sada u prvome tromjesečju? 

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Bebac24

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Vrapcic123

    Curke jučer mi dr rekao da sam trudna 11+4, što znači danas 11+5. No opet je pomaknuto malo unaprijed, znači mi svaki put moramo računati po tim njihovim novim izračunima? Jer inače bih danas bila 11+2. Znam da koji dan nije strašna razlika, no mene zanima hoće li to pomicanje ići tijekom cijele trudnoće ili sada u prvome tromjesečju?


    Kako ti pomice dane trudnoce? 
    Jedno je koliko si trudna po zadnjoj M a drugo koliko je beba velika na uzv. 
    Ja sam po zadnjoj M 12+2 danas, a beba je po uzv 13+6. 
    Tako da je to razlika. 
    Beba ce stalno po uzv varirati jer to su milimetri u pitanju sa njihovim mjerenjem

    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Avatar sierrav

    sierrav

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    yvette

    Tiki i anajeli znate mozda jeli Elebaby sadrzi folnu ili folate, citala sam nesto kao da tko ima mutaciju MTHFR ne moze iskoristiti nista osim folata, ne znam jesam li medu tima jer nisam radila detaljnije pretrage. A kao Novalac ima bas taj folat, ali nema nekih drugih sastojaka. Pa nisam pametna…koliko je folna sada uopce bitna?
    Zuzazao mi je zbog zuba…😞😞😞
    Zarabrzo ce 12.tj. Ja otkako sam prosla taj 12.tj sam prodisala, rekli smo roditeljima i dijelu prijatelja. Dosao mi je Hippo baby paket i stajao cijeli dan ispred vrata dok nisam dosla veceras kuci tako da su vidjeli svi koji su prolazili stubistem, a jos nemamo lift tako da je to poprilican broj susjeda 😅
    Nisam ni ja kupovala robicu. Nisam imala pojma da treba dugi rukav. Hvaladandy.
    Kolica sam kupila vec davno, u 8 tt jer je bila dobra prilika. Neckali se jer nismo znali hoce sve biti ok no sad nam je drago. Uhvatili smo jolz kolica na 40 % snizenju i kasnije autosjedalicu na 30 %.


    Hey elebaby ima metafolin dakle bolje iskoristiv folat tj.kalcijev folat.

    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Yvette, Elebaby sadrzi metafolin (kalcijev-L-metilfolat) koji je aktivni oblik folne. 😉
    Dora ja sam u 9.tt isla na OGTT. Bio je u redu pa mi je ukinula glucophage XR jer sam od njega imala strasne mucnine. Samo moram paziti sta jedem, jesti vise manjih obroka da nemam te napade gladi i izbjegavati ugljikohidrate navecer. Slatko me rijetko i trazi. Pridrzavam se koliko mogu pa cemo vidjeti za  desetak tjedana na drugom OGTT-u kakvo je stanje. Ugl, IR povecava rizik za gestacijski dijabetes, ali nije nuzno da se ce i razviti. Treba paziti na kile da se ne dobije previse i na prehranu, puno voca i povrca te sto vise vode. I bilo bi dobro kretati se sto vise. Sad idu hladni dani i meni se nikako ne da iz kuce pa sam planirala poceti malo vjezbati. 🤔

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Bebac24 dakle ja sam po zadnjoj M trudna točno 10+5, no po uzv jučer 11+4. Dakle plod je velik za 11+4? Jesam li dobro shvatila? Znam da će po uzv varirati, to je normalno, no mene zanima koliko sam ja sad zapravo trudna, jel se gleda po plodu ili po zadnjoj M? To mi je malo zbunjujuće. 

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar Zaraa

    Zaraa

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Cure, rekla sam vam da san bila jucer u poznatog privatnika koji mi jr prominio terapiju. Dao mi je SULOTRIM 400+80mg. 
    Popila sam jednu jucer ujutro. Medutim sinoc san nasla nesto na int i pripala se. Nisan je popila sinoc a mislim da necu ni pit.
    Evo procitajte. Panicarim li bezveze ili?
    Sacekala bi bar do 12tt.
    Nema odgovarajućih podataka o primjeni kombinacije sulfametoksazola i trimetoprima u trudnica. Epidemiološka su istraživanja pokazala da je moguća povezanost izmeĎu izloženosti antagonistima folata i priroĎenih malformacija u ljudi.  
    Iako je trimetoprim antagonist folata, u ispitivanjima na životinjama obje su komponente lijeka pokazale da uzrokuju abnormalnosti fetusa (vidjeti dio 5.3.).   
     
    Kombinacija sulfametoksazola i trimetoprima se ne smije koristiti u trudnoći, osobito u prvom tromjesečju, osim ako nije izrazito neophodno. Potrebno je razmotriti uvoĎenje nadomjesne terapije folatnom kiselinom ako se lijek koristi tijekom trudnoće.  
     
    Sulfametoksazol se natječe s bilirubinom za vezno mjesto na plazmatskom albuminu. U organizmu novoroĎenčadi značajna se razina lijeka, pristigla iz majčinog krvotoka, zadržava tijekom nekoliko dana. U slučaju da majka uzima lijek u razdoblju blizu termina poroda, postoji odreĎeni rizik za pojavu ili pogoršanje novoroĎenačke hiperbilirubinemije, i s time povezanim teoretskim rizikom za kernikterus. Ovo je posebice bitno u djece s povećanim rizikom za hiperbilirubinemiju, kao što je nedonoščad i novoroĎenčad s manjkom glukoza-6dehidrogenaze. 

    💞girl💞

  • Avatar Dora4

    Dora4

    Broj poruka: 2636

    Prijavi adminu

    Vrapcic123

    I ti si MPO trudnica? 💚


    Da 

  • Avatar Acqua

    Acqua

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Dobro cure, vi koje ste bile na probiru, jesu li vam javili i spol djeteta ili je to moguće saznati samo na ovim testovima poput Niftya i slično?

  • Avatar Dora4

    Dora4

    Broj poruka: 2636

    Prijavi adminu

    Vrapcic, ja uopce nisam racunala ni po zadnjoj m ni po uzv nego https://flo.health/tools/ivf-due-date-calculator, [flo.health] mislim da je taj kalkulator najprecizniji..
    Pisala sam nekidan, mjerenja uzv su malo nepouzdana jer ovisi kak zahvati mjeru, meni je zadnji uzv bio manji plod i kazem dr.koji sam tjedan i dan i onda je mjerkao dok se nije tako i zapisalo na uzv, znaci mislim da je vise do preciznosti mjerenja nego da smo u nekim “odstupanjima”, barem sad kad su zbilja u pitanju jako jako mali plodovi.
    Tiki, super, hvala ti! :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.