Koliko dugo vam je trebalo da zatrudnite poslije spontanog?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar rinci2003

    rinci2003

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Draga Megi,
    Ne sjecam se tocno imena,to su vaginalete koje oni sami rade u ljekarni (Ljek.Štefanić u španskom), došla sam tamo po preporuci i rekla farmaceutkinji sta me muci,a ona mi je predlozila te biljne vaginalete( mislim da su bile dvije vrste,5 etericnih ulja i od ulja cajevca) to sam koristila nekih 10 dana… 
    Žao mi je radi spontanog.. Samo hrabro.. Ja sebi uvijek ponavljam da nam Bog da teret koji mi sami mozemo nositi… Sve ce biti ok! 
    Ja sam sada super,mucnine se smanjile, napokon se ne osjecam bolesno nego trudno :)
    Nadam se da ce tvoj + biti cim se rijesis te bestije.. Sretno!! :)

  • Avatar Megi1509

    Megi1509

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno na odgovoru,nisam iz Zg ali imam frendicu koja radi u apoteci pa cu njoj spomenuti to mozda zna za to..
    To si dobro rekla i slazem se,svatko dobije teret koji moze izdrzati.. 
    Ja iskreno vjerujem da je do te bakterije i nadam se da cu je se sto prije rijesiti..

    Tebi zelim svu srecu u majcinstvu i uzivaj sto vise mozes u trudnoci,a kasnije kao mama jos i vise. ☺😙

  • Vrcka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    1. trudnoća, nakon godinu dana pokušavanja - biokemijska u 6. tjednu, bez kiretaže
    2. trudnoća, dva mjeseca nakon prve - biokemijska u 6. tjednu, bez kiretaže
    3. trudnoća, dva mjeseca nakon druge - stalo srce u 9. tjednu, kiretaža
    4. trudnoća, 6 mjeseci nakon treće, ali nije nam se dalo čekati pa smo platili inseminaciju u prirodnom ciklusu, sve pet, mali sad ima godinu dana
    5. trudnoća, 10 mjeseci nakon poroda, 9 tjedana, za sad je sve ok

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Imala sam spontani 20.09., zatrudnila sam ponovno nakon 1 ciklusa :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Opet spontani :(
    Cure, ima neka popis sto od pretraga napraviti nakon 2 spontana?

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Drage cure!
    Povremeno se tu javljam. Trenutno sam nikakva,prosli tjedan sam imala spontani u 8.tjednu.
    To mi je prva (i brza) trudnoca nakon poroda prije 6 mjeseci.
    I prije tog poroda imala sam 3 spontana,sve prije 12.tjedna. Upravo u ovoj trudnoci koja je iznesena,doktor mi je prepisao progesteron tablete koje se uzimaju vaginalno.
    Tu su misljenja doktora dosta razlicita pa neki to ne daju jer smatraju da to samo odgada pobacja koji bi se ionako ranije dogodio…
    Imam 40 godina i znam da je normalno da hormoni lagano opadaju u tim godinama…
    Koliko vam je trebalo da nakon kiretaze zatrudnite. Tko jos ima iskustva s tim progesteron tabletama?
    Izjeda me crv sumnje da se ova trudnoca mozda tim preparatom mogla spasiti. Mi smo se odselili u drugi grad pa nisam vise kod onog doktora koji prepisuje te tablete…

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Draga Larimara,
    vec smo se bile cule jednom prilikom.
    Ovdje se obavezno daju Utrogestani ili Duphastoni ( progesteron ) Utrogestan se stavlja vaginalno i daje se preventivno zenama u  T sa predhodnim spontanima. Ja sam ga i drugi i treci put odmah uzimala od 4 tt, dok u prvoj T sam dobila tek kada je krenulo krvarenje, sa skoro 6 tj, i svaki put je kod mene bio spontani ipak jer to nije bio uzrok.
    Nastetiti ti ne moze, jer je to prirodan progesteron koji se inace luci u T,  a znalo je biti cura koje imaju manjak progesterona, ali i ako nemaju manjak, nije na odmet.
    Zao mi je radi i ovog tvog spontanog.  Kada budes iduci put planirala, a mislim da mozes odmah nakon prvog ciklusa, bar je tako meni receno, odmah pocni uzimati Utrogestane koji ti soc.gin.u Hr ako ga imas moze prepisati. Cak mozes i prije T, nakon O uzimati vaginalno na vlastitu ruku. Nece nastetiti sigurno.
    Da li se zna razlog spontanih osim pretpostavka radi tog manjka progesterona???

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Draga Mono!
    Hvala na odgovoru! Ne znam da li je kod mene bio manjak progesterona u pitanju. U trudnoci koju sam iznijela dobila sam ih od ginekologa na pocetku preventivno. Rekao je da je kod zena preko 35 cesti manjak pa eto za svaki slucaj. Zivim u Njemackoj i taj lijek ide na privatni recept pa ga u apoteci placas. Jedna kutija kosta 70 eur.
    Cijelo vrijeme me to proganja,da li bi se trudnoca s tim bila ocuvala. Kad je krenulo lagano krvarenje otisla sam u bolnicu i tamo mi naredili samo strogo mirovanje. Kod nas se Utrogestan prodaje pod imenom PROGESTAN. Nitko mi ga u bolnici nije ni spomenuo iako sam krvarila skoro 3 dana dok plod nakraju nije odumro!
    Drugi put cu inzistirati na progesteronu jer stetiti ne moze. Zato me jos vise cudi da nikome nije palo na pamet tamo da mi to daju. Ne zelim nikog kriviti,spontani mozes imati zbog 500 drugih razloga,ali da li je kod mene zbog manjka progesterona ne znam. Materijal su poslali na patohistolosku analizu,nalaz cekam…
    Mojim pobacajima se uzrok ne zna. Po njihovom nacinu razgovora u bolnici sam shvatila da im se ne bi dalo dugo natezati s nekim tko je vec prirodnim putem zatrudnio i iznio trudnocu kao ja.
    Samo su mi napomenuli da s obzirom na moje godine,da se takve stvari jos cesce dogadaju.
    Kako kod tebe stvari stoje? Sjecam se da smo si vec pisale ranije i da se dugo trudis…

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    U Hr taj progesteron se zove Utrogestan, mozes li ga kupiti u Hr ili da ti netko kupi s privatnim receptom ili ako imas ovdje soc.gin,??
    Aha,.plod se poslao samo na phd?? Nije na citogenetiku gdje bi se moglo vidjeti da li je doslo do kakve kromosomske greske???
    Ja sam imala tri spontana i sada opet planiram.

    [lilypie.com]

  • Tajci81

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    7tt spontani ! nakon 10 mj. Pokusaja za drugom bebom (imam kcer od skoro 5god Bogu Hvala ta 1. Trudnoca sa svojih 31.god. skoro bezbolno i lijepo prosla)…. ovo sad je bio sok! Prvo sa 5 tj poslije poz. Testa na ultrazvuku plod malen ali smo obavili nalaze papa krv itd… dodjite za tjedan dana… Ponedjeljak! Krvni nalazi svi uredu ali sam pocela sa smedjim iscjedkom …. Srce sada cak kuca …. dobila progesteron - vaginalno i turbo jak magnezij … dan i pol to koristila i u Utorak popodne krvarenje se pogorsalo i bolovi u doljnjem dijelu trbuha koji su bili koliko toliko od pocetka prisutni…. tocno ssm osjetila kako se otkacilo i poslije i otislo…. bolovi su se smanjili ja sam znala sta je odmah…. iduci dan gin. Je samo potvrdio ….isla sam na inekciju da izadje jos sta ima …. s obzirom da mi je skoro 36 …. doktor veli mozete odmah nakon 1. Menge pokusat ….. strah je prisutan …sta ako opet se desi kako dalje …  vidim ovdje dosta jakih zena kojima se divim …. ovo je Uzasno…. 😢😭😓

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.