Koja kolica kupiti?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Frajla

    DijMar

    Ja sam trenutno u fazi promatranja mama sa bebama po gradu i njihovih kolica. Isto puno razmisljam o tome 2 ili 3u1, al opet sam razmišljala uzet možda 3u1 i za auto sjedalicu od 0 do ne znam koliko ide, uglavnom da je i ona 2u1, samo opet s druge strane onda si kompliciram jer je jaje praktično za nošenje bebe i za kolica, no onda bebu moram premještati u sjedalicu…uglavnom, previše analiziram…isto tako sam razmišljala o mogućnosti da uzmem kolica 2u1, ali bez košare samo sportski dio i jaje jer posto je beba skoro zimska, a ja cu bit kod mojih na sjeveru zemlje, ne znam koliko ćemo uspjeti te prve mjesece biti vani radi vremena….

    Nismo svi isti, pa nit zivimo isto nit nam pasu iste stvari…
    Ali evo moje iskusvo, pa ako ce koristiti…
    Ja sam isto gledala te sjedalice 0-4 god (15/18 kg) i kao sto sama kazes, ne mozes vaditi bebu u tome. Nije zgodno za zimu jer beba ne smije debelo obucena u sjedalici, pa onda vadi vani, pa umotavaj u dekicu. Ovako ju stavis u jaje, pokrijes dekicom i samo stavis u auto. A svakako ces morati kupiti min dvije sjedalica, pa sad hoce ti prva biti 0/1, a druga 2/3 ili ce prva biti 0+, a druga 1/2/3 financijski ti dode podjednako.
    Eh sad, sto se kolica tice, ja sam malog vodila skoro svaki dan van. Mislim da u zivotu mozda ima 10 dana da nismo bili vani. I po kisi i svakako. Uopce ne mogu zamisliti da smo bili bez kosare. I jos dodatno on se od tamo negdje 2 mj htio voziti samo potrbuske 🙈


    Da, bas to kad je beba skoro zimska pa s tim jaknicama i sjedalicama…ma ja možda previše slušam okolo pa dosta mama kaže da košare skoro nisu ni koristile…ali ko sto kažeš, kako nama ne pasu iste stvari ne pasu ni bebama…

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Frajla

    Marijana12345

    Cure koja god kolica kupujete, obratite paznju na jaje. Obicno su ta jaja iz 3u1 kolica jako nekvalitetna, netestirana i brzo ih se preraste. Mi smo uzeli kolica joolz geo 2u1, a jaje cybex aton m-isize u kojem se bebac vozio donedavno a ima 17mj (u njemu se moze voziti do 87vm visine, a u najvecem broju jaja samo do 75cm). Naravno, uz jaje su potrebni i odgovarajuci adapteri za kolica koja kupite.

    Apsolutno se slazem s tobom da je puno bitnije uzeti kvalitetnu sjedalicu nego kolica. Kad vidim i cujem u cem sve ljudi voze djecu dode mi da placem.
    Ali mislim da nisi u pravu ovo za velicine, sva jaja koja sam gledala su bila do 83 cm/13 kg.
    Cula sam da navodno postoje neka koja idu do 9 kg samo, ali rekla bih da su to neke žnj marke.


    Moje jaje Cybex Aton m i-size ide do 87cm i to je 1000% ziher. I-size skupinu kategorizira samo visina djeteta, ne gleda se tezina, ali posto je to konkretno jaje bas komotno mislim da bi islo i do 15kg. Ta do 9kg su obicno iz 3u1 setova i znj marke kako kazes

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Frajla, ne znam koliko je pametno uzimati kolica bez kosare. U jajetu se preporucava bebu drzati do max 2h a u sportskom dijelu ga voziti tek s 5,5 ili 6mj. Mi smo znali vani biti po nekoliko sati, u zooloskom vrtu, u restoranu s bebom, na izletu… i za to ti je vazno da dijete moze bez problema lezati i spavati u preporucljivom/idealnom polozaju, a to nije polozaj koje zauzima u jajetu.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Zadnji komentar je bio za DijMar.

  • bibek

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Zanima me da li netko ima iskustva s Jane 3u1 Epic Micro Koos kolicima? Od svih pregledanih kolica baš su nam se ta najviše dopala. Konstrukcija je aluminijska i lagana, laka za vožnju i sklapanje. Sklapanje je jednostavno a kad se sklope bez problema stanu u manji gepek od auta (imamo mali gepek pa nam je to bitno). Košara i sportsko sjedalo mogu se sklopiti zajedno s konstrukcijom. Košara se isto može sklopiti, nije onako plastična i ogromna. Uglavnom, sve nam je super na njima osim materijala od kojeg su napravljena. Materijal nam djeluje ko deblja grilon čarapa i brine nas da bude se brzo strgalo. Piše da je taj materijal otporan na habanje, vjetar, kišu…. Više nam djeluje ko materijal za ljeto. Bebica nam stiže početkom 9. mjeseca i u šetnje ćemo ići po zimi i zato nas brine taj materijal. Kolica su na akciji oko 5000 kn pa ne bi htjeli prenagliti s obzirom na visoku cijenu. Da li netko ima iskustva s općenito bilo kojim kolicima Jane? Pliz help

  • Petra05

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Ja imam jane muum i kolica su kvalitetna, lako se sklapaju i mijenjaju nastavci za kolica, materijal na ovima je isti i na dodir nije umjetan, isto placena oko 5000 kn, moj ima 3ipo mjeseca i ne bi se slozila da ide u sportski tek sa 5 mjeseci jer sportski bar na jane kolicima ima 3 polozaja lezeci skroz kao u kosari, polusjedeci i sjedeci
    Kosaru koristili 2mj poslije toga odma sportski lezeci i svida mu se

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Da li koja ima ili se raspitivala o kolicima Bebetto Luca?

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Petra05

    Ja imam jane muum i kolica su kvalitetna, lako se sklapaju i mijenjaju nastavci za kolica, materijal na ovima je isti i na dodir nije umjetan, isto placena oko 5000 kn, moj ima 3ipo mjeseca i ne bi se slozila da ide u sportski tek sa 5 mjeseci jer sportski bar na jane kolicima ima 3 polozaja lezeci skroz kao u kosari, polusjedeci i sjedeci
    Kosaru koristili 2mj poslije toga odma sportski lezeci i svida mu se


    Vise manje sva kolica koja imaju sportski dio mogu ga stavljati u 3 polozaja. Ali mislim da to nije preporucljivo za bebinu kicmicu jer bi trebala prvih mjeseci beba lezati na ravnom. Iskreno nisam 100% ziher… No cinjenica je isto tako da u kosari beba moze spavati i na boku i na trbuhu, sto nije slucaj kod tog sportskog dijela iako je stavljen u lezeci polozaj. Na mojim kolicima (joolz Geo) npr i kosara moze u 3 polozaja, buduci da je mali imao refluks i morao mu je gornji dio tijela biti na povisenom, kosaru smo gotovo uvijek stavljali u 2.poziciju

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    shell

    Pozdrav svima. Da li koja ima ili se raspitivala o kolicima Bebetto Luca?


    Moja sestra je imala Bebetto Murano. Sve su to vrlo slicna kolica. Materijal dobar i kosare prostrane. Veliki kotaci iza prakticni. Medjutim kolica su dosta teska i glomazna, ak nemate lift i veliki gepek jao si ga vama! Kupila je 3u1, i idmah pozalila jer je jaje ocaj zivi! Ona ih je prodala a jaje poklonila jer ju je bilo sram uzimati novce za tak lose jaje.

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    shell

    Pozdrav svima. Da li koja ima ili se raspitivala o kolicima Bebetto Luca?

    Moja sestra je imala Bebetto Murano. Sve su to vrlo slicna kolica. Materijal dobar i kosare prostrane. Veliki kotaci iza prakticni. Medjutim kolica su dosta teska i glomazna, ak nemate lift i veliki gepek jao si ga vama! Kupila je 3u1, i idmah pozalila jer je jaje ocaj zivi! Ona ih je prodala a jaje poklonila jer ju je bilo sram uzimati novce za tak lose jaje.


    Hvala na informacijama. Ja ću svakako uzeti 2u1, pa odvojeno jaje. Jer mi sva ta koja idu uz kolica djeluju loše, malo i nekvalitetno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.