Kako je vjeroučiteljica rasplakala moju kćer?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Chichita

    Chichita

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    čitam vaš komentare i jako mi je žao kad vidim koliko se ulaže napora kako bi se vjeronauku u školama ili crkvama dao negativan predznak.
    plan i program u osnovnim školama je prilagođen uzrastu djeteta i naravno da  prvom razredu se neće raspravljati o Tomi Akvinskom ili Crkvenim dogmama nego o temama iz Biblije na način na koji djeca razumiju. Zato dragi roditelji nema potreba da djeci govorite da svijet nije nastao u 7 dana ili sl. ili da je Biblija prikazana u metaforičkom značenju. Pustite ih da se druže u pjesmi, crtanju, gledanju crtića…što i rade skoro do 4 razreda.
    Jasno ja da ima vjeroučitelja i li profesora koji nekad kažu nešto što nije primjereno ali za takve stvari postoje razgovori sa pedagozima, psiholozima ili ravnateljima.
    Nadalje, čitam komentare jedne mame, da su sakramenti glupost….ako netko ne želi vjerovati neka ne vjeruje, to je osobni stav ali nema potrebe nečiji životni poziv ili svjetonazor nazivati glupim.
    Ja se isto često puta zapitam zašto netko tko ne vjeruje, slavi Božić? zbog darova ili djeda Božićnjaka? kako djeci objašnjavate zašto slavimo Božić, Uskrs…zašto se ženite u Crkvi? itd…
    Ako se malo bolje pogledamo shvatit ćemo da nas je moderni način života jako odvojio o onoga u što smo nekad vjerovali i na koji način smo prenosili našu vjeru  djeci. 
    Imam iskustva u radu i u srednjim i u osnovnim školama  i jako mi je žao kao vidim kao naša djeca više nemaju djetinjstvo kakvo smo mi imali, sada je najvažnije kako se obući, koji mobitel imati, kako biti što popularniji…o ovome bi mogla danima pisati…ali o tome ionako svaki dan čitamo u novinama i gledamo na tv-u i nažalost svima nam je to normalno.
    Prestanite na vjeronauk gledati kao na nešto negativno, uvijek možete popričati sa vjeroučiteljima ako vam nešto smeta ili mislite da to nije u redu, isto kao što razgovarate sa profesorom iz matematike ili hrvatskog….volite svoju djecu i odgajajte ih u vjeri da dobro uvijek pobjeđuje zlo…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.