Kako je vjeroučiteljica rasplakala moju kćer?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    jadranka.alac


    Bilo bi uputno prije pisanja komentara prolistati hrvatski pravopis i gramatiku, niti jedna rečenica nije napisana ni približno gramatički točno. Ime i prezime je znači "antonio" osobi koja se predstavlja u ženskom rodu. Hm,  zanimljivo…

    pa mozete uc u moj profil pa sam tamo imenom i prezimenom

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    antonio


    jadranka.alac


    Bilo bi uputno prije pisanja komentara prolistati hrvatski pravopis i gramatiku, niti jedna rečenica nije napisana ni približno gramatički točno. Ime i prezime je znači "antonio" osobi koja se predstavlja u ženskom rodu. Hm,  zanimljivo…
    pa mozete uc u moj profil pa sam tamo imenom i prezimenom

    Mislim nije mi se u interesu ni svadat ni prepirat to je moje misljenje i svakom roditelju svoje,.,.inace moje puno ime i prezime Luca Zgaljardic.,.,,eto

  • Avatar MaMarijana

    MaMarijana

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav svima! Zaista se rastužim kad čujem ljude kako zbog jednog vjeroučitelja ne upisuju djecu na vjeronauk, naravno da ima loših vjeroučitelja, ali ima loših učitelja/profesora u svim granama. Od svih profesora, vjeroučitelji se najviše trude da nastava bude zanimljiva, kreativna, to je mjesto gdje djeca konačno mogu razgovarati o nekim duhovnim stvarima te tako razvijati i taj segment svojega biće, ako pogledate udžbenike, vidjet ćete da  teme koje se obrađuju izlaze i izvan sfera katoličke vjere/kršćanstva i dotiču ponašanje u društvu, etiku, moral, pristojnost, poštenje i da dalje ne nabrajam. Osobno sam imala divne vjeroučitelje kroz školovanje i ne znam tko je bio bolji. Satovi vjeronauka su uvijek bili opušteni, svi smo bili uključeni, rasprave žustre, osobno mišljenje je bilo cijenjeno i uvijke dobro došlo, mnogo kreativnog rada… Žao mi je kad se negativno priča o vjeroučiteljima jer se oni zaista trude (govorim kao jedna od njih :)). Svakako da ima loših, ali neka oni roditelji koji nisu u takvim školama ne odlučuju na taj način zbog učitelja u nekoj drugoj školi. Uostalom, kome se ne sviđa- ne mora upisati. Ne moraju se zato po internetu opisivati negativna iskustva i bacati takvu negativnu sliku o vjeroučiteljima. I ja sam imala groznu profesoricu iz njemačkog (Izborni) i roditelji su uredno čekali (i ja s njima) kraj godine i sljedeće godine više nisam išla. Kraj priče, nisu o tome pisali po internetu, niti je meni život bio uništen zbog nekoliko suza.

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    jadranka.alac


    Bravo, mama! Moj Marko je predškolac, nismo katolici i nije mi nikada niti palo na pamet da ide na školski ili ikakav drugi vjeronauk jer se ne slažem s postavkama i teorijama katoličke crkve. I naravno, potpisujem sve što ove što se zalažu za to da je vjeronauku mjesto u Crkvi, a ne u školi jer smo (navodno) sekularna država u kojoj bi se, dakle, ako već postoji rimo-katolički nauk u školi, trebale podučavati i druge religije jer se ipak radi o državnoj školi koju pohađaju i pravoslavna, muslimanska, protestantska itd. djeca. I meni je bilo u planu u skoroj budućnosti posvetiti kolumnu ovoj temi, a tvoja je izvrsna. Hvala!
    A svima onima koji anonimno i pod raznoraznim pseudonimima vrijeđaju ovu majku i druge osobe koje svoje stavove pod svojim imenom i prezimenom jasno i glasno iznesu ovdje gdje su svima dostupni, mogu samo poručiti nek se ubuduće identificiraju svojim imenom i prezimenom pri iznošenju uvredljivih komentara. Vjerujem da bi ih većina u tom slučaju ostala tiho.

    Zasto je uvredljiv komentar ako kazes nekome tko se ne slaze sa stavovima katolicke Crkve i ne vjeruje u nju da ne salje svoje dijete na vjeronauk? 
    Ja sam recimo jedino na vjeronauku mogla u osnovnoj skoli pitati neka pitanja koja me je drugdje bilo sram. 2 tjedna smo imali sesir u razredu u koja smo pisali pitanja i vjerouciteljica nam je odgovarala.

  • jadranka.alac

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Normalno da se moj komentar ne odnosi na one koji su civilizirano iznijeli svoje stavove bili oni za ili protiv vjeronauka u školi, što je većina na ovom treadu, jer je osnovno ljudsko i demokratsko pravo složiti se oko toga da se oko nečega ne slažemo. Ali zaista ima komentara koji nisu na mjestu prema osobi koja je jednostavno iznijela svoje osobno iskustvo i iskustvo svog djeteta i koji to nazivaju glupostima, nebulozama, nazivaju autoricu neinformiranom i neznalicom, prozivaju je da nikada nije pročitala Bibliju i slično. Lako je biti navijač ili kritičar s klupe, a zaista je izazov biti s druge strane ekrana, pisati tekst koji će biti izvrgnut iščitavanju, traženju skrivenog smisla, a prije svega traženju “nebuloza” u istome da bi se imalo što kritizirati. Neki od čitatelja kao da samo traže razlog da kolumnu izvrgnu ruglu i narugaju joj se. Ono što mene smeta, bez obzira da li je stvar u vjeronauku ili bilo čemu je da se to sve radi anonimno i bešćutno. Primijetih da, čim je vjera ili politika u pitanju, uzavre ekran od komentara i uvreda, a kad je riječ o nekom lijepom iskustvu kao što je putovanje s djetetom ili pohvala nekome što je nešto lijepo napravio uredno stoji ispod tekst “Nema komentara”. Lako je kritizirati, stavimo se na pet minuta u cipele one osobe koja je sate provela oblikujući svoje misli i osjećaje na ekran. A uostalom, ako Vas po naslovu tema ne zanima, zašto je uopće čitati… ako je samo zbog ruganja i kritiziranja, radije je preskočite

  • manuela.grgic.5

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Niste katolici, poštujem - vjeronauk (bilo koje vjeroispovjesti) nije obavezan. Vi, nadam se nećete dijete upisati na vjeronauk i misliti da će tamo učiti o Descartesu, Sokratu, Ruebensu, Mozartu, Mirku Filipoviću, Ivici Kosteliću, vrtlarstvu niti poljoprivredi. Inaće, član bilo koje vjerske skupine u RH ima pravo izostati s posla/iz škole ukoliko njegov blagdan nije naveden u kalendaru kao neradni - to je dakle što se sekularne države tiće. Ono o čemu se definitivno moramo složiti jest da je vjeronauku mjesto u crkvama (meni je na pola puta do Svete potvrde vjeronauk ubačen u školski kurikulim i još smo paralelno išli u crkve). Jedino pravedno bi bilo da vjeronauk u školi bude u npr večernjem terminu isto kao i satovi plesa, odbojke ili što se sada već po školama nudi kao vannastavna aktivnost.

  • jadranka.alac

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    manuela.grgic.5


    Niste katolici, poštujem - vjeronauk (bilo koje vjeroispovjesti) nije obavezan. Vi, nadam se nećete dijete upisati na vjeronauk i misliti da će tamo učiti o Descartesu, Sokratu, Ruebensu, Mozartu, Mirku Filipoviću, Ivici Kosteliću, vrtlarstvu niti poljoprivredi. Inaće, član bilo koje vjerske skupine u RH ima pravo izostati s posla/iz škole ukoliko njegov blagdan nije naveden u kalendaru kao neradni - to je dakle što se sekularne države tiće. Ono o čemu se definitivno moramo složiti jest da je vjeronauku mjesto u crkvama (meni je na pola puta do Svete potvrde vjeronauk ubačen u školski kurikulim i još smo paralelno išli u crkve). Jedino pravedno bi bilo da vjeronauk u školi bude u npr večernjem terminu isto kao i satovi plesa, odbojke ili što se sada već po školama nudi kao vannastavna aktivnost.

    Apsolutno se slažem

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Hm,moja djeca idu na vjeornak i sakramente primaju zbog supruga.Da se mene pita zbog gluposti i takvih nebuloza nebi isli,jer ja ne vjerujem u crkvene zakone ni provovijedi,i isto bi tako reagirala ko i pisateljica posta.Ali sa druge strane ako niste vjernik i dijete vam ide na vjeronauk zalosno ali morate se povinovat njima,ili kako ste npravili ispisali dijete iz vrtica.Nema tu nekog pravila.A ovih ruznih komentra se ostavite i preskocite

  • manuela.grgic.5

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    lucija


    Hm,moja djeca idu na vjeornak i sakramente primaju zbog supruga.Da se mene pita zbog gluposti i takvih nebuloza nebi isli,jer ja ne vjerujem u crkvene zakone ni provovijedi,i isto bi tako reagirala ko i pisateljica posta.Ali sa druge strane ako niste vjernik i dijete vam ide na vjeronauk zalosno ali morate se povinovat njima,ili kako ste npravili ispisali dijete iz vrtica.Nema tu nekog pravila.A ovih ruznih komentra se ostavite i preskocite

    Šteta što Vas se ne pita, majka ste im.

  • lucija8

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Smatram da je tu bio kompromis,neke stvari sam  htjela ja,neke muz.Evo ovdje sam popustila.Mislim da u braku i odgoju djece ne moze sve bit po zeninom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.