Kako je vjeroučiteljica rasplakala moju kćer?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    thunder3859


    Očito ste vrlo loše informirani što se vjeronauka i evolucije tiče. Papa Franjo je na pitanje jednog vjernika; Dali je Bog stvorio zemlju(kopno), mora i oceane u dva dana? Papa mu je odgovorio; Zar mislite da je bog čarobnjak? Upravo i biblija piše, ako je čitate i što je važnije razumijete, vidjet ćete da je baš u njoj sve opisano kao evolucija s božje strane. Znači , Bog je stvarao i usavršavao, inače bi mo još bili u pećinama i govorili znakovima.

    U bibliji piše da je bog stvorio sve u 7 dana. Nigdje se ne spominje evolucija ni jednom riječju i niti je na taj način napisana biblija. Zašto onda na vjeronauku ne uče da je bog evolucijom stvarao čovjeka??? A Adam i Eva? Postojali ili ne? Kakve veze evolucija ima s njima onda?? Bilo kome tko pročita tu bajku - bibliju - je isti čas jasno koliko je nestvarna i kontradiktorna sama po sebi. Ne meljite gluposti….

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Idu mi na živce ove teorije zavjere. Koliko ja znam puno ime predmeta je Rimokatolički vjeronauk (ne znam jel se išta promijenilo). Ako ti smeta ono što se uči na tom predmetu i ako ćeš dijete kod kuće  učiti drugačije nemoj ga upisivati. Predmet je izborni. I ćao doviđenja.
    Ovako se djeca samo zbunjuju.

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Vjeronauk spada u crkvu a ne u školu. To je problem.

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Vjeronauk spada u crkvu a ne u školu. To je problem.

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Highlander


    thunder3859


    Očito ste vrlo loše informirani što se vjeronauka i evolucije tiče. Papa Franjo je na pitanje jednog vjernika; Dali je Bog stvorio zemlju(kopno), mora i oceane u dva dana? Papa mu je odgovorio; Zar mislite da je bog čarobnjak? Upravo i biblija piše, ako je čitate i što je važnije razumijete, vidjet ćete da je baš u njoj sve opisano kao evolucija s božje strane. Znači , Bog je stvarao i usavršavao, inače bi mo još bili u pećinama i govorili znakovima.
    U bibliji piše da je bog stvorio sve u 7 dana. Nigdje se ne spominje evolucija ni jednom riječju i niti je na taj način napisana biblija. Zašto onda na vjeronauku ne uče da je bog evolucijom stvarao čovjeka??? A Adam i Eva? Postojali ili ne? Kakve veze evolucija ima s njima onda?? Bilo kome tko pročita tu bajku - bibliju - je isti čas jasno koliko je nestvarna i kontradiktorna sama po sebi. Ne meljite gluposti….

    Ja ne znam na kakav si ti vjeronauk isao i jesi li uopce isao, ali ja sam to sve ucila na vjeronauku. I sto zapravo znaci Adam i Eva, i objasnjenja za 7 dana stvaranja i kako je Biblija nastala.

  • Deni5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    pa zasto ste krili??? Ja sam rodjena 1971 u komunistickoj Jugoslaviji i isla cijelo djetinjstvo na vjeronauk. Moja obitelj to nikada nije krila jer to nije bio nikakav kriminalni niti zabranjeni cin. Od koga ste se krili? Samih sebe? Svog kukavicluka? Nevjerojatno!

  • Deni5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    tako je, niti ja niti moja obitelj nikada nismo krili svoje odlaske u crkvu i na vjeronauk.

  • jadranka.alac

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Bravo, mama! Moj Marko je predškolac, nismo katolici i nije mi nikada niti palo na pamet da ide na školski ili ikakav drugi vjeronauk jer se ne slažem s postavkama i teorijama katoličke crkve. I naravno, potpisujem sve što ove što se zalažu za to da je vjeronauku mjesto u Crkvi, a ne u školi jer smo (navodno) sekularna država u kojoj bi se, dakle, ako već postoji rimo-katolički nauk u školi, trebale podučavati i druge religije jer se ipak radi o državnoj školi koju pohađaju i pravoslavna, muslimanska, protestantska itd. djeca. I meni je bilo u planu u skoroj budućnosti posvetiti kolumnu ovoj temi, a tvoja je izvrsna. Hvala!
    A svima onima koji anonimno i pod raznoraznim pseudonimima vrijeđaju ovu majku i druge osobe koje svoje stavove pod svojim imenom i prezimenom jasno i glasno iznesu ovdje gdje su svima dostupni, mogu samo poručiti nek se ubuduće identificiraju svojim imenom i prezimenom pri iznošenju uvredljivih komentara. Vjerujem da bi ih većina u tom slučaju ostala tiho.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ja se  nemam cega sramit ovdje sam prijavljena imenom i prezimenom.,.,i nisam nikog vrjedala.,.isto sto je gospoda iznijela svoj stav tako sam i ja.,.,u skolama se uci i muslimanska vjera barem ovdje kod nas.,.,.Vjera se unosi od rodenja i zivimo tako.,.,ja sam tako odgojena u krscanskom duhu i tako odgajam svoju djecu.,.,a ne kad djete dode do vrjeme zenidbe pa bi se onda zenilo u crkvi a nema nikakve sakramente.,., ja ga prva nebi pustila jer to djete nije odgojeno u krscanskom duhu .,.,.,i onda udri drvljem i kamenjem kako su svecenici bezobrazni nece zenit nece krstit ako osoba ne ide cjeli zivot u crkvu i nevjeruje u to.,.,., netreba mu ni brak u crkvi.,.,.Neznam zasto se toliko komentira o svemu tko nevjeruje netreba da ide ali niti poslje da pljuje po svecenicima.,.,.Ja sam isto djete kad je prevladavao komunizam i mogu samo rec oni koji su nas onda izrugavali danas lizu oltare.,.,.,

  • jadranka.alac

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Bilo bi uputno prije pisanja komentara prolistati hrvatski pravopis i gramatiku, niti jedna rečenica nije napisana ni približno gramatički točno. Ime i prezime je znači “antonio” osobi koja se predstavlja u ženskom rodu. Hm,  zanimljivo…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.