Kako je vjeroučiteljica rasplakala moju kćer?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • David3

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Na vjeronauk idu djeca u cijeloj Europi osmi u dvije zemlje. On je izbačen iz škola kod nas u vrijeme jednoumlja tj. Jugoslavije.

    Ustav RH jamči pravo na odgoj roditeljima koji biraju konfesionalni vjeronauk. To čine katolici, pravoslavci, muslimani i drugi u RH.

    To što država nije uvela etiku za one koji ne biraju ni jedan od gore spomenutih, to je nešto drugo.
    Osim toga da su djeca izvrgnuta ruglu od druge djece naprosto nije istina.
    Nije vjeronauk jedini izborni predmet. Imate i engleski i njemački kao drugi strani jezik. Za te predmete ne vrijedi bauljanje po hodnicima i slični komentari

  • Marijica

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ja sam diplomirana magistrica teologije imam 27 godina, bebu od 9 mjeseci.Imam tek 2 godine radnog staža kao vjeroučiteljica i  nije mi jasno koja glupača moze tako nesto reci dijetetu.naravno pos4foji nastavni plan i program, ali barem si ja to razradim kako se meni sviđa, i na način kako bi voljela da moja djeca u budućnosti uče. Znam da klinci pitaju za mene, jer nam sat prolazi u crtanju, pjevanju, i opet nauce dovoljno, za prvi razred.to je izborni predmet, bitno je da čuju nesto osnovno, a ne da im mi vjeroučitelji  punimo glavu glupostima, ili se unosimo u osobne stvari.djeca  trebaju biti opuštena na satu vjeronauka,.Barem su mene tako učili na faxu.

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Koliko ja znam, po ustavu RH je sekularna država i vjeronauk, isto kao i vjera u vještice ili jednoroge nema šta tražiti u školi nego pripada u crkvu i samo u crkvu.
    A moja kćer je sa 7 godina sama rekla: tata, ja ne bi na vjeronauk, “tamo pričaju nekakve čudne priče”. I oduševila me do kraja - već sa 7 je shvatila koje gluposti se tamo melju….
    I onda je, budući da je sat vjeronauka bio postavljen _ namjerno - u sredini drugih satova, morala taj sat provesti sama ili dići kući dok drugima ispiru mozak. Tak nakon pola godine i na protestiranje više roditelja vjeronauk je pomaknut na zadnji ili prvi sat…..

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    David


    Adam znači čovjek, Eva - majka svih živih. Biblija odgovara na pitanja Zašto? i Čemu? je čovjek nastao, tj. koja mu je svrha i cilj, a prirodne znanosti Kako? i Kada? je nastao svijet i čovjek. One se ne isključuju već nadopunjuju.
    - sedam dana u Bibliji shvaćajte u konteksu sedmodnevnog židovskog oblikovanja vremena, a ne doslovno

    Ako je Eva majka svih živih, onda svi živimo u incestu…Biblija kaže da je svijet nastao prije par tisuća godina a znanost se s tim ne slaže - dakle znanost i vjera se poprilično isključuju. I još mali milion drugih raskoraka, da ih ne navodim….

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    DG


    Kolika hrpa gluposti, totalnog pres*** i pravljenja od muhe slona

    A da neko tvoje dijete uči da je idiot zato što vjeruje u bajke npr, ili da mu je tata idiot jer ga nije briga za svoje dijete i kako i čemu ga drugi uče?….? Kako bi reagirao?? Bi li uopće reagirao?

  • Highlander

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    David


    Žao mi je gospođe koja iz vlastite isfrustriranosti napada vjeroučiteljicu koja djeci želi prenijeti vrijednosti kulturnog ophođenja i cjelovite obitelji. O stvaranju svijeta u sedam dana ne bih trošio riječi kad već i vrapci na grani znaju da je to slikoviti govor koji u sebi ima dublju poruku. To je doduše nešto što dotična gospođe nije naučila u osnovnoj školi. Naime, neka pogleda udžbenik iz biologije za sedmi razred i uočiti će rečenicu pri dnu jedne stranice "Vjeronauk i biologija se ne isključuju već se nadopunjuju".

    A meni je žao tebe jer iz svoje isfrustriranosti napadaš majku koja se bori za svoje dijete ako si ti sam toliko zaglupljen da naguravaš bibliju svima koji shvaćaju da je biblija velika izmišljotina.Bilo tko sa normalnom inteligencijom i voljom da malo razmisli brzo će shvatiti  da je religija samo busines i sredstvo za kontrolu masa
    Ali vrijeme ti ( i religiji) polako izmiče jer sve je više ljudi koji razmišljaju svojim glavama umjesto da slijepo slijede fanatike poput tebe….

  • Avatar bodulka74

    bodulka74

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moji sinovi,10,13 idu na vjeronauk a bilo bo bolje da nisu isli, prvi sin  ga je doslovce zamrzio,a drugi se hoce ispisat.Živimo u takvoj okolini da je obavezno ić na vjeronauk i obavit sve sakramente,a sad mi je žao zbog toga.Dok su moja djeca odrastala vjerovala su u zubić vilu,Djeda Mraza,u bajke koje sam im čitala,kad je moj drugi sin krenuo u prvi razred njegova vjeroučiteljica mu je rekla da ne postoji zubić vila ni Djed mraz samo da postoji sv.Nikola i Isus,mislim stvarno,na takav način to reć djetetu koje još uvijek živi u svojoj mašti i bezbrižnom djetinjstvu,doslovce je plakao i toliko bio ljut na mene jer sam ispala lažljiva mama

  • MamaSBC

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Kao dijete sam išla na vjeronauk. Naravno u crkvu. Imali smo krasnog kapelana koji nas je učio prijateljstvu, veselju i vjeri. Nakon vjeronauka igrali bi svi zajedno nogomet. One ružne, kišne dane kada nam je sve bilo bezveze, puštao nam je crtiće, vjerske tematike, i bilo nam je zabavno. Ali župniku se takav vjeroučitelj nije sviđao, on je uveo strahovladu, kao što je netko već napisao: obavezni su, osim mise, ići i na duhovne obnove, biti članom crkve kroz rad u crkvi (zbor, ministranti,isl).  I tada je počelo kvarenje vjeronauka. Uveden je vjeronauk u škole. Kako netko može OCIJENITI jesam li ja vjernik i koliko sam dobar vjernik??  Da li sam loš vjernik ako umjesto mise u nedjelju odem posjetiti bolesnu baku na selo?? Moje starije dijete je pri upisu reklo da ne želi na vjeronauk jer ga to ne zanima. Mi, roditelji, smo se složili. Pedagogica nas je idućih 15 minuta uvjeravala da ga ipak upišemo, pa tamo će dobivati samo petice i malo će pjevati. MI nismo pristali. U čudu nas je gledala. I moje dijete obožava slobodne sate kada može otići u knjižnicu ili odspavati 1 sat dulje. A njegovi prijatelji? od početka šk.god. 2013/2014 do primanja svete pričesti nisu imali dana mira: osim vjeronauka u školi 2x tjedno, morali su i na dodatni vjeronauk u crkvi, jer ovaj u školi nije dovoljan. Osim toga, traženo je sudjelovanje u rad crkve (pogledaj ranije napisano), i za kraj svaku nedjelju su zajedno sa roditeljima i braćom i sestrama morali dolaziti na misu, gdje bi ih se zapisalo. Moja obitelj je vikende provodila zajedno u veselju i miru, učeći djecu poštovanju, prihvaćanju različitosti i u hvaljenju lijepih i pozitivnih stvari. Vjernoauk van iz škola.

  • NaughtyKitty

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bez ikakvog detaljnog opisivanja kako i zašto, u potpunosti razumijem i podržavam ovu majku.
    Imam kćer od 4 godine i od prvog razgovora sa suprugom, dogovorili smo se da ćemo dijete odgajati da bude otvorena srca i uma i da, kad to bude htjela, sama donese odluku što će i u koga vjerovati.
    Možda griješimo, ali smatram da smo ispravno odlučili.

  • katija.zivkovic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Čekaj, samo da postavim stvari da mi budu jasnije. Upisala je dijete na vjeronauk da bi ispoštovala formu iako je očito da je ateist odnosno evolucionist, i sad se čudi što na vjeronauku dijete uče o Bogu, što govore da je ružno psovati i da će te Bog kaznit zbog toga, i ljuti se jer Kršćanstvo zagovara obitelj u kojoj roditelji nisu rastavljeni i postoje tata-mama-djeca…jeli pročitala Bibliju prije nego je upisivala dijete na VJEROnauk?
    Ako ja kao Kršćanka ne želim da mi se dijete indoktrinira sa idejama koje smatram totalno pogrešnima (tipa Yoga itd) dali ću ga onda upisati baš na Yogu jer eto njegov best friend ide na Yogu iako znam da će ga tamo učiti stvari nad kojima se grozim? Neću. I ako ga upišem na Yogu mimo svojih uvjerenja, onda mi dobro stoji da mi po kući trabunja o Krishni, Shivi, mantrama itd. Tako da, ako nisi htjela da ti dijete sluša “bajke” o Bogu, i uči Kršćanske principe, nisi ju trebala upisivat na vjeronauk, as simple as that.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.