Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Premija op op bliži se 😁😁
    Lavendera normalno je da te lovi strah, meni su baš najgori bili 36. i 37.tjedan, poslije ti je već dosta pa počneš jedva cekat 😁 a za vodu ti je super ikica napisala sve..
    .
    Cure koje su šivane, kako tretirate rez? I koliko vas boli ono odokativno od 1 do 10? Mene strah da si nisam nešto zeznula.. Imam samo 4 vanjska šava i nije me bolilo niti malo pa sam prvi dan kad sam došla doma očito previše i preopušteno sjedila, između ostalog mi je lakše dojiti u sjedećem položaju i iduće jutro me počelo baš jako zatezat i sad mi je užasno bolno sjedit, doslovno nekako sjednem na pol guza kad već moram sjest, a nocas sam se sjetila napuhati onaj mali dječji kolut za more pa u njemu sjedim i to mi je ok 🙈
    Ja si ispirem vodom nakon svakog mokrenja i par puta na dan spricnem octenisept.. Sad ću poslat muža po one uloske za hlađenje, koristi to koja od vas? Imaju smisla?

    Da, na kraju sad panika, a onda kasnije samo jedva čekamo da konačno izađu 🙈🤣 
    Meni je nakon prvog poroda pomogao jastuk za hemeroide jer sam isto bila šivana i dugo sam ga koristila. Mislim da i zbog hemeroida, a ne smo šava. Iako su šavovi se razradili meni je i dalje bio prisutan taj pritisak i kao težina između nogu tako da mi je jastuk bio od pomoći 😁
    Ove obloge nisam probala, ali su mi u bolnici rekli da se svi vanjski šavovi mogu tretirati ovom kremom ili sprejom:
    https://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/cicatridinaDoduše ja se nisam niš usudila stavljati na šavove, samo sam to luftala što sam više mogla 😁 i super je zacijelo, ni nema nikakvog ožiljka 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1599

    Prijavi adminu

    Jastuk za hemeroide, ulošci bez plastike, da rana diše, oblozi od fizioloske otopine, octanisept. I bolilo je, a jbga, rana je to i jos na mokrome, treba vremena. Sumnjam da si nesto zeznula.. Zamoli patronažnu neka baci pogled, to im je posao između ostaloga. Necu pametovati, meni je bilo bed traziti, ali bila je takva nekakva, da joj ne bi bas dala da mi gleda 

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Hvala cure, ma meni je frendica patronazna pa je čudno na drugoj razini ali barem je opušteno 😂
    U utorak mi je bilo sve super sa šavovima, danas mi je rekla da mi se napravio mali hematom i da je na granici otvaranja 🙄🙄🙄🙄 moram čim više ležati da ne stvaram pritisak i biti gola da diše.. Ma ja sam napravila sranje jer nisam sušila ranu, osjecam se kao zadnja glupaca sad, ne bi rekla da vec nisam rodila..još sam ja to dobrano svako toliko namocila da me ne zateze, kako čovjeku stane mozak ponekad 🤦🏼‍♀️

  • Premija

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Premija op op bliži se 😁😁
    Lavendera normalno je da te lovi strah, meni su baš najgori bili 36. i 37.tjedan, poslije ti je već dosta pa počneš jedva cekat 😁 a za vodu ti je super ikica napisala sve..
    .
    Cure koje su šivane, kako tretirate rez? I koliko vas boli ono odokativno od 1 do 10? Mene strah da si nisam nešto zeznula.. Imam samo 4 vanjska šava i nije me bolilo niti malo pa sam prvi dan kad sam došla doma očito previše i preopušteno sjedila, između ostalog mi je lakše dojiti u sjedećem položaju i iduće jutro me počelo baš jako zatezat i sad mi je užasno bolno sjedit, doslovno nekako sjednem na pol guza kad već moram sjest, a nocas sam se sjetila napuhati onaj mali dječji kolut za more pa u njemu sjedim i to mi je ok 🙈
    Ja si ispirem vodom nakon svakog mokrenja i par puta na dan spricnem octenisept.. Sad ću poslat muža po one uloske za hlađenje, koristi to koja od vas? Imaju smisla?

    Da da, bliži se 😁 Ali ništa konkretno se još ne dešava. Povremene kontrakcije, pa grčevi kao kod menstruacije, pritisak dole na mjehur.. Ali stane pa dalje sve ok.. Mada sve se to okrene brzo, ali za sada je tako. Imam još do termina pa neka bude kad bude. 
    Što se tiče epi, imala sam na prvom porodu šivanje, znam da mi je najviše pomoglo pranje i nakon toga tapkanje/brisanje i održavanje čim više suhim,.često sam mjenjala uloške. NIsam koristila nikakve jastuke za sjedenje, ali zašto si ne bi pomogla ako možeš. Uloške za hlađenje imam trenutno doma, dobila sam ih i prvi puta se susrećem s njima, tako da ne znam kako djeluju. Nadam se da mi neće trebati 😀

    30.09. na svijet stigao naš dječak 💙

  • Premija

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Hvala cure, ma meni je frendica patronazna pa je čudno na drugoj razini ali barem je opušteno 😂
    U utorak mi je bilo sve super sa šavovima, danas mi je rekla da mi se napravio mali hematom i da je na granici otvaranja 🙄🙄🙄🙄 moram čim više ležati da ne stvaram pritisak i biti gola da diše.. Ma ja sam napravila sranje jer nisam sušila ranu, osjecam se kao zadnja glupaca sad, ne bi rekla da vec nisam rodila..još sam ja to dobrano svako toliko namocila da me ne zateze, kako čovjeku stane mozak ponekad 🤦🏼‍♀️

    Sad samo pripazi i održavaj kako ti je patronažna rekla i ubrzo bude to prošlo. Nemoj se kriviti, kao što si napisala, bilo ti je sve ok i mislila si da radiš dobro. Brz oporavak!

    30.09. na svijet stigao naš dječak 💙

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Premija

    Popokatepetl

    Hvala cure, ma meni je frendica patronazna pa je čudno na drugoj razini ali barem je opušteno 😂
    U utorak mi je bilo sve super sa šavovima, danas mi je rekla da mi se napravio mali hematom i da je na granici otvaranja 🙄🙄🙄🙄 moram čim više ležati da ne stvaram pritisak i biti gola da diše.. Ma ja sam napravila sranje jer nisam sušila ranu, osjecam se kao zadnja glupaca sad, ne bi rekla da vec nisam rodila..još sam ja to dobrano svako toliko namocila da me ne zateze, kako čovjeku stane mozak ponekad 🤦🏼‍♀️
    Sad samo pripazi i održavaj kako ti je patronažna rekla i ubrzo bude to prošlo. Nemoj se kriviti, kao što si napisala, bilo ti je sve ok i mislila si da radiš dobro. Brz oporavak!


    Hvala ti 🫶🫶🫶

  • Avatar ivona2306

    ivona2306

    Broj poruka: 236

    Prijavi adminu

    Da javim, prije par sati - oko 20:25 je stigla moja curica Nikol 💕 3190 grama i 50 cm. Porod je zapoceo indukcijom, ali nakon 12 sati nisam se i dalje dovoljno otvarala pa su me poslali na carski.. iako ga nisam prizeljkivala, u tom trenutku ta informacija mi je bila teski spas! Dosta sam se izmucila, ali najvaznije je da je ona napokon stigla i da je sve okej 🤗

    👩🏼 31
    7.1. +
    1. trudnoća ✨
    26.9. Stigla sreća 💕

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    ivona2306

    Da javim, prije par sati - oko 20:25 je stigla moja curica Nikol 💕 3190 grama i 50 cm. Porod je zapoceo indukcijom, ali nakon 12 sati nisam se i dalje dovoljno otvarala pa su me poslali na carski.. iako ga nisam prizeljkivala, u tom trenutku ta informacija mi je bila teski spas! Dosta sam se izmucila, ali najvaznije je da je ona napokon stigla i da je sve okej 🤗

    Cestitam ti 🥰

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    ivona2306

    Da javim, prije par sati - oko 20:25 je stigla moja curica Nikol 💕 3190 grama i 50 cm. Porod je zapoceo indukcijom, ali nakon 12 sati nisam se i dalje dovoljno otvarala pa su me poslali na carski.. iako ga nisam prizeljkivala, u tom trenutku ta informacija mi je bila teski spas! Dosta sam se izmucila, ali najvaznije je da je ona napokon stigla i da je sve okej 🤗

    Čestitam 😘❤️ neka je curka stigla, nema veze što je bio inducirani bitno da je sve dobro prošlo za vas dve ❤️😘 brz oporavak i ljepo se mazite ❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Arianne

    Broj poruka: 232

    Prijavi adminu

    ivona2306

    Da javim, prije par sati - oko 20:25 je stigla moja curica Nikol 💕 3190 grama i 50 cm. Porod je zapoceo indukcijom, ali nakon 12 sati nisam se i dalje dovoljno otvarala pa su me poslali na carski.. iako ga nisam prizeljkivala, u tom trenutku ta informacija mi je bila teski spas! Dosta sam se izmucila, ali najvaznije je da je ona napokon stigla i da je sve okej 🤗

    Cestitam Ivona, uzivajte 🥰
    Ajme nakon 12, sati, ja sam ga jedva docekala nakon 6 sati iako ga također nisam prizeljkivala.

    It's a boy 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.