Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Premija

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Tinchi Ivona2306 izdržite još malo. Sretno 🍀

    30.09. na svijet stigao naš dječak 💙

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Lady sretno 🤞
    Tinchi šta ima kod tebe?
    Čestitke svima ❤️❤️❤️❤️ i bez oporavak želim.
    Mene je probudilo za na wc subotu oko 1 ujutro i nakon toga sam otišla spavat i oko 3 počela osjetit menstrualnu bol, ustala se, ugrijala termofor i isla nazad spavat, za svaki slučaj upalila aplikaciju za praćenje trudova.. Budilo me svakih 35 do 45 minuta ali ono, okrenula bi se na drugi bok, malo prodisala i nastavila spavat. U početku su mi bili oko 40-45 sekundi ali sta je vrijeme odmicalo sve kraći i kraći, ni jedan preko 30 sekundi tako da se ja nikako nisam mogla dogovorit sama sa sobom jesu li to uopće kontrakcije a kamo li "pravi trudovi". Obavila vrući tuš oko 6 i tu su postali nešto češći i jači ali i dalje ful kratki. Ustala mi se malena, ja nju kompletno spremila, poigrale se, doručkovale, ustao muž, ja rekoh možda imam trudove ali nisam sigurna 😂😂😂
    Ono, doslovno me na 10 sekundi presječe jaka bol, nakon toga 20minuta ništa. I oko 8i45 su mi odjednom došli na cca svakih 8 minuta, ali i dalje kratki kratki kratki, otišla još jednom pod tuš i krenuli mi. U 10 me spojili na ctg, meni trudovi na svake 3-4 minute, ctg ne očitava ni jedan jedini trud 🤔
    Nakon pol sata dođem na pregled, na stolu dobijem trud i pukne mi vodenjak, otvorena 9cm 😂
    Brzo brzo u rađaonu, ušla u 10:53, rodila u 11:13 🫶
    Ovako bi se dalo još jedno 😂
    Od srca vam svima želim da bude tako ili bolje 💪🤞🤞🤞

    Čestitam 🥰❤️🎉 neka svima porod bude ovako brz i lagan ❤️ tebi brz oporavak, a bebi sretno djetinjstvo 🥰😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Claire123

    Drage cure, čestitam svima na bebicama! Naša curica je stigla 15.9. 53 cm duga, 4040 gr. prirodnim putem. Kako je veća za moju gradju, porod nije bio lagan, ali uspjeli smo. Osim epiziotomije nisam ništa popucala, što je čudo jer je izašla tako velika još s rukom kao Superman na glavi. Svo osoblje je bilo divno i suradjivali smo odlično, meni nisu nalijegali na trbuh, ali su morali bebu lagano usmjeriti u kanal jer nakon svog mog prirodnog otvaranja (niti jedan trud se nije očitao na ctg-u), gospodjica se nije htjela nikako spustiti. Što se tiče oporavka, to je sad malo teže, skupila sam neki urinoinfekt u bolnici pa se sad borim s time i velikom temperaturom, imam veliki hematom - preko 10 cm pored rane od epizio pa ne mogu baš hodati i izgubila sam jako puno krvi na porodu pa sad to treba nadoknaditi kako god znam.
    Mi se uhodavamo, beba je već premašila porodjajnu težinu, jako puno jede i trudim se da sve bude dojenjem, što manje dohrane.
    Šaljem vam pozdrave i nadam se da vam pišem što češće ♥️

    Čestitam 🥰🎉❤️ bravo za veliku curku❤️ sigurna sam da nije bilo lako, ali bitno da je curka tu, a tebi što brži oporavak I da se čim prije riješiš urinoinfekta ❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Avatar NimbleAlpaca

    NimbleAlpaca

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Claire123 čestitam na bebici! Nadam se da ćeš se brzo oporaviti!

    🙋‍♀️ 29
    🧔‍♂️30
    9.3.2024 pozitivan test ✅️
    03.05 Qualified® 90°, nalaz uredan
    Čekamo djevojčicu ❤️
    Termin: 11/2024
    16.10. Naredni pregled

  • Premija

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Imala sam pregled u trudničkoj ambulanti. Ctg ok, radila dr uzv. Veli da je beba jako nisko posložena glavicom dolje. Moguće bude to prije termina veli. Vaginalno me nisu pregledali pa sad ne znam kakvo je stanje dolje. U ponedjeljak kontrola ako se prije nešto ne pokrene.

    30.09. na svijet stigao naš dječak 💙

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Curke, danas sam sjedila na krevetu i osjetila pritisak kao da mi se piški i kada sam otišla na wc dio gaćica mi je već bio ful mokar i sad ni sama ne znam jel sam se upiškila a da nisam ni osjetila ili mi je vodenjak pukao 🙈 sad evo čekam da vidim ako će još curiti onda je vjerojatno vodenjak, ali to bi bilo stvarno prerano jer praktički nisam još punih 37 tjedana. Malo sam se sad zabrinula. Ako ima koja neko slično iskustvo. Trudove ne osjetim nikakve, bebu da se miče osjetim. 

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Avatar Lavendera

    Lavendera

    Broj poruka: 373

    Prijavi adminu

    ikica_90

    Curke, danas sam sjedila na krevetu i osjetila pritisak kao da mi se piški i kada sam otišla na wc dio gaćica mi je već bio ful mokar i sad ni sama ne znam jel sam se upiškila a da nisam ni osjetila ili mi je vodenjak pukao 🙈 sad evo čekam da vidim ako će još curiti onda je vjerojatno vodenjak, ali to bi bilo stvarno prerano jer praktički nisam još punih 37 tjedana. Malo sam se sad zabrinula. Ako ima koja neko slično iskustvo. Trudove ne osjetim nikakve, bebu da se miče osjetim.

    Hej, moja kolegica je rodila s 36+5 super zdravu curku. Takoder moj brat prije davnih 24 godine, roden s 36+0, To sto ti fali dva/tri dana mislim da nije za paniku jer je bebica vec zrela, dalje bi samo skupljala dodatno masno tkivo.  Naravno da je uvijek bolje sto dulje 2u1, ali i da je zbilja vodenjak i da rodis, mislim da nemas mjesta brizi. Isto ti moze biti da je pojacan iscjedak vodenkasti, meni je u obje prethodne trudnoce bio takav. Doslovno voden. Probaj cucnuti i nakasljati se pa ako curka onda moguce da je vodenjak puknio. Ili u ljekarni imas one uloskoce (bar je prije bilo) za detekciju plodne vode. 

    2020.💖
    2022.💖
    2024.💙⏳️
    02/2024. Biokem💔
    13.03.'24. ➕️
    OTP 20.11.💙

  • ikica_90

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Lavendera

    ikica_90

    Curke, danas sam sjedila na krevetu i osjetila pritisak kao da mi se piški i kada sam otišla na wc dio gaćica mi je već bio ful mokar i sad ni sama ne znam jel sam se upiškila a da nisam ni osjetila ili mi je vodenjak pukao 🙈 sad evo čekam da vidim ako će još curiti onda je vjerojatno vodenjak, ali to bi bilo stvarno prerano jer praktički nisam još punih 37 tjedana. Malo sam se sad zabrinula. Ako ima koja neko slično iskustvo. Trudove ne osjetim nikakve, bebu da se miče osjetim.
    Hej, moja kolegica je rodila s 36+5 super zdravu curku. Takoder moj brat prije davnih 24 godine, roden s 36+0, To sto ti fali dva/tri dana mislim da nije za paniku jer je bebica vec zrela, dalje bi samo skupljala dodatno masno tkivo. Naravno da je uvijek bolje sto dulje 2u1, ali i da je zbilja vodenjak i da rodis, mislim da nemas mjesta brizi. Isto ti moze biti da je pojacan iscjedak vodenkasti, meni je u obje prethodne trudnoce bio takav. Doslovno voden. Probaj cucnuti i nakasljati se pa ako curka onda moguce da je vodenjak puknio. Ili u ljekarni imas one uloskoce (bar je prije bilo) za detekciju plodne vode.

    Hvala ti na savjetu 😁 probala sam ovo s čučnjem i nije curkalo, a i nakon što se dogodilo više nije curilo pa vjerujem da je očito do slabih mišića mjehura. Već mi se događalo ranije da kad kihnem mi malo pobjegne, ali sam bila zatvorena skroz tako da je ginekologica rekla da ću morati taj problem rješavati kad rodim. Malo sam se zabrinula jer nekako ko da nisam još spremna za to sve 🙈 

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    10/2024 baby boy 💙🍼

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1599

    Prijavi adminu

    Uh, ja ne znam isto sta bi rekla. Ja ne smijem ni kihnuti , ni zakasljati, stalno sam upisana, prestrasno nesto! Isto mislim da ce biti potreban neki zahvat poslije kad rodim...

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 154

    Prijavi adminu

    Premija op op bliži se 😁😁
    Lavendera normalno je da te lovi strah, meni su baš najgori bili 36. i 37.tjedan, poslije ti je već dosta pa počneš jedva cekat 😁 a za vodu ti je super ikica napisala sve..

    Cure koje su šivane, kako tretirate rez? I koliko vas boli ono odokativno od 1 do 10? Mene strah da si nisam nešto zeznula.. Imam samo 4 vanjska šava i nije me bolilo niti malo pa sam prvi dan kad sam došla doma očito previše i preopušteno sjedila, između ostalog mi je lakše dojiti u sjedećem položaju i iduće jutro me počelo baš jako zatezat i sad mi je užasno bolno sjedit, doslovno nekako sjednem na pol guza kad već moram sjest, a nocas sam se sjetila napuhati onaj mali dječji kolut za more pa u njemu sjedim i to mi je ok 🙈
    Ja si ispirem vodom nakon svakog mokrenja i par puta na dan spricnem octenisept.. Sad ću poslat muža po one uloske za hlađenje, koristi to koja od vas? Imaju smisla? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.