Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Hvala ti na podijeljenom iskustvu o saznanjima. 😊 
    Zapravo bi bilo realnije da su mi stavili TP 8.9., čak kad vraćam film, mislim da znam i točan dan začeća. Sad je beba veličinom u skladu s tjednima, ali ta prva mjerenja jesu najtočnija. 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Kejtooo ista stvar i kod mene,zatvorena skroz. Samo što sam ja stvarno aktivna,i setnje i ciscenje i pilates lopta pa isto ništa🤣🤣 Jedino vidim zadnjih dana trbuh se vidno spustio i osjecam dolje pritisak kao da se gura. Eto srećom nisam otecena i nisam puno kila natukla pa sam oke. Inače sam baksuz pa sam se pomirila da ću dobro proći termin🙈 

    👩(hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Srculence, odmah mi je lakše da nisam jedina. 😅
    Zapravo se do 42. tjedna smatra urednim terminom, ali se nadam da me neće taj scenarij dočekati.
    .
    Samo da sve bude dobro i prođe prirodno, lako i brzo. 🙏🏻 Radije i malo pričekati nego da u bolnici oni nešto na silu ubrzavaju. 
    .
    Ovo uguravanje prstiju mi je užasan način pregleda, pitam se postoji li neka druga metoda kojom se može provjeriti otvorenost/zatvorenost? 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Kejti kao kazi svi da prvorotke cesto produ termin,ali da se doslovno situacija preko noci moze promjeniti. Ja jos nemam ni to ispadanje sluznog cepa, samo mozda malo cesce ove lazne trudove. Jednostavno im je lijepo i ne žele još vani😁 Zapravo sam sretna da sam došla do termina jer to je svakako bolje za njih, a mi cemo jos koji dan izgurati💪 Jel ti se spustio trbuh, imas li laznih kontrakcija,sluz neka? 
    Neznam ima li drugog nacina za provjeru otvorenosti, al znam da mi je gin jednom sa uzv utvrdio zatvorenost te rekao da je oko 5 cm to ušće. Jako je neugodno pogotovo kad te baš dopadne neki bezosjecajni doktor🙈

    👩(hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Meni je tesko, mogu misliti kako je tek vama. Ali jos malo, toliko ste im lijep dom napravile da ne zele van🥰 ali sad je samo pitanje trenutka. Sretno, hrabro i javite nam se sa odlicnim vijestima sto prije 💕

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Kejti0000

    Kejti0000

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Srculence, da, spustio se trbuh ponešto, sluzni čep nisam primijetila tako da bih rekla da i to stoji. BH kontrakcije imam povremeno već sigurno više od mjesec dana.
    Osjetim na momente kako me dole nešto gurka, kao da se glavicom nagurava. 
    Čudi me, recimo, da nemam nekih bolova u kostima, zdjelici, nisko u trbuhu… Imaš li ti možda takvih boljki? 

    ♀ 31 ♡ ♂32
    1. trudnoća
    ZM 25. 11. / + 28. 12. / TP 1. 9. / porod 10. 9. 👶🏼🎀

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Kejti evo doslovno identično. Nikakve ja bolove nemam,prije 2 tjedna su me znali neki kao menst.bolovi i u križima, sad nista🤣 
    Marija hvala ti,meni je čak bilo teže u tvojim tjednima nego u ovim mojima. Mislim da kad se beba spusti niže je puno lakse. Još neka vrucine popuste i na konju smo🥰

    👩(hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Kejti0000

    Hvala ti na podijeljenom iskustvu o saznanjima. 😊
    Zapravo bi bilo realnije da su mi stavili TP 8.9., čak kad vraćam film, mislim da znam i točan dan začeća. Sad je beba veličinom u skladu s tjednima, ali ta prva mjerenja jesu najtočnija.

    Molim 😊 Nadam se samo kako si i sama napisala da neće nešto forsirati. Bude beba uskoro čim bude spremna. Bitno da se nešto ne zakomplicira tipa mutna plodna voda ili padnu otkucaji.. Ili nedaj Bože nešto s tobom. A općenito pogotovo prvi porod čekaju i puste prirodno. Barem je tako kod nas.

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Meni je i dalje na zadak (vjv se nije okrenuo, sumnjam i da hoce) jel onda je praksa vecinom da i prvorotkinje idu na carski rez ili? Ja sam se nekako pomirila s time da ce mi reci tad i tad dogovoren. Jos kak je receno malo manje plodne vode ima-da i nema neke prevelike sanse ni da se okrene do kraja. 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Premija

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Srculence3

    Kejti kao kazi svi da prvorotke cesto produ termin,ali da se doslovno situacija preko noci moze promjeniti. Ja jos nemam ni to ispadanje sluznog cepa, samo mozda malo cesce ove lazne trudove. Jednostavno im je lijepo i ne žele još vani😁 Zapravo sam sretna da sam došla do termina jer to je svakako bolje za njih, a mi cemo jos koji dan izgurati💪 Jel ti se spustio trbuh, imas li laznih kontrakcija,sluz neka?
    Neznam ima li drugog nacina za provjeru otvorenosti, al znam da mi je gin jednom sa uzv utvrdio zatvorenost te rekao da je oko 5 cm to ušće. Jako je neugodno pogotovo kad te baš dopadne neki bezosjecajni doktor🙈

    Srculence3 znači i ti si nam stigla do termina. I tebi želim brz i lak porod kao i brz oporavak nakon poroda 🍀
    Meni je u prvoj trudnoći sluzni čep ispao navečer u 19, to jutro u 5 puknuo vodenjak i sljedeću noć u 01 sam rodila. Također su mi trudovi počeli tek puknućem vodenjaka, a rodila sam 3 dana prije termina. I meni je na posljednjoj kontroli prije 3 i pol tj cerviks izmjeren oko 5 cm. Moja gin me uopće ne pregledava prstima. Ali se sjećam u prvoj trudnoći su me baš tako u bolnici provjeravali prstima, svaki put netko drugi, čak i specijalizanti. Baš mi je bilo nelagodno zbog toga. Ali očito to tako mora biti. Hvala Bogu pa sam u drugoj trudnoći rodila dosta ranije pa nisam hodala na te preglede. Sutra imam pregled pa se javim. 

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.